wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kępa Mieszczańska to jedyna tak duża niezabudowana jeszcze działka w ścisłym centrum miasta, ponad 10 ha w idealnej lokalizacji: wyspa na Odrze, 10 minut drogi pieszo do Rynku, jeszcze bliżej do pl. Jana Pawła II i ul. Legnickiej, jednej z głównych arterii miasta.

Reklama

Tym razem jednak już z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Łączna wartość terenu wystawionego na sprzedaż to 81,5 mln zł.

Jak powiedział w środę podczas konferencji prasowej Zbigniew Sieja, dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Mienia Wojskowego we Wrocławiu, przetargi na sprzedaż działek położonych na Kępie Mieszczańskiej zaplanowano na 13 i 16 grudnia 2013 r. Ich ceny wywoławcze wahają się od 6,7 mln do 13,5 mln zł. Natomiast ich łączna wartość to 81,5 mln zł.

Potencjalni nabywcy będą mogli zaadoptować działki m.in. pod zabudowę wielorodzinną, gastronomię, hotele, biura, centra kongresowe i konferencyjne, mariny oraz tereny zielone i bulwary spacerowe.

Podczas grudniowych przetargów na nowych właścicieli będzie czekać 11 spośród 24 działek, którymi na Kępie Mieszczańskiej dysponuje Agencja Mienia Wojskowego. To tereny usytuowane w okolicy ul. Mieszczańskiej i Dmowskiego. Łączna powierzchnia nieruchomości wystawianych na sprzedaż wynosi ponad 6 ha. Powierzchnia najmniejszej z nich to 0,5 ha, natomiast wielkość największej działki wynosi 1,33 ha. Na obszarze jednej z działek znajduje się historyczny budynek dawnej stajni 2. Regimentu Artylerii Polowej. Dzięki temu, nowemu właścicielowi przysługuje 50 proc. bonifikata z tytułu wpisania jej do rejestru zabytków.

Szansa na zakup pozostałych działek pojawi się na początku 2014 r.

Zatwierdzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przez wojewodę dolnośląskiego to dobra wiadomość dla przedsiębiorców, którzy swoje plany biznesowe wiążą właśnie z Kępą Mieszczańską. Teraz potencjalni nabywcy zyskali pewność, co do możliwości zaadaptowania działek północnej części wyspy.

- Odbyliśmy już spotkania z głównymi firmami dostarczającymi media i mamy już plan, w jaki sposób zapewnić je na wyspie - stwierdził Zbigniew Sieja. - Na takim terenie nigdy nie są to łatwe kwestie, dlatego chcielibyśmy przygotować wszystko dla przyszłych nabywców.

Kępa Mieszczańska to wyspa położona w najatrakcyjniejszej śródmiejskiej części Wrocławia.

To jedyna tak duża niezabudowana jeszcze działka w ścisłym centrum miasta, ponad 10 ha w idealnej lokalizacji: wyspa na Odrze, 10 minut drogi pieszo do Rynku, jeszcze bliżej do pl. Jana Pawła II i ul. Legnickiej, jednej z głównych arterii miasta.

Nieruchomość przeznaczona na sprzedaż zajmuje jej północną część zlokalizowaną w rozwidleniu kanałów Odry Północnej i Południowej. Na atrakcyjność terenu wpływa bliskość Rynku i Uniwersytetu Wrocławskiego.

Teren nieruchomości wyniesiony jest 5 m nad powierzchnię Odry. Jego granice z rzeką stanowią kamienne nabrzeża porośnięte pasem drzew. Wewnątrz usytuowany jest duży kompleks koszarowo-warsztatowy. Najstarsze jego budynki pochodzą z końca XIX wieku. Kolejne etapy rozbudowy koszar to lata 20. i 30. ubiegłego wieku. Zlokalizowane tu budynki to obiekty parterowe lub dwukondygnacyjne adaptowane na magazyny, warsztaty i obiekty administracyjno-socjalne. Na zachodnim obrzeżu nieruchomości położone jest boisko piłkarskie. Sąsiedztwo nieruchomości od strony południowej to tereny usługowe, stacje obsługi i salony sprzedaży samochodów, a od strony południowo-wschodniej hala sportowa i budynki biurowe. Dogodny dojazd na wyspę możliwy jest z ulic Mieszczańskiej, Dmowskiego i Władysława Jagiełły.

- Co prawda ceny działek na Kępie Mieszczańskiej spadły po opracowaniu planu zagospodarowania przestrzennego, jednak cieszymy się, że wreszcie stały się cenami rynkowymi - podsumował Zbigniew Sieja.

Zyski ze sprzedaży nieruchomości na Kępie Mieszczańskiej Agencja Mienia Wojskowego przekaże na modernizację techniczną polskiej armii.

Katarzyna Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl