wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Remont zabytkowych bulwarów Odry Śródmiejskiej na Kępie Mieszczańskiej, fot. RZGW we Wrocławiu

Na Kępie Mieszczańskiej mury oporowe rzeki są poddawane niezbędnym naprawom i uszczelnieniom. Część murowanych nabrzeży została wyburzona i odbudowywana jest na nowo, w innych miejscach wymiany wymagała jedynie ceglana okładzina murów. W niektórych miejscach pojawiły się nowe kamienne nabrzeża.

Reklama

– Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest bezpośrednie zabezpieczenie przeciwpowodziowe wyjątkowo cennej zabudowy mieszkaniowej i zabytkowego centrum miasta. Nie sposób jednak nie zauważyć, że na tym zadaniu bardzo skorzysta również estetyka Wrocławia. Do tej pory okolice Kępy Mieszczańskiej od strony rzeki nie prezentowały się zbyt okazale. Po zakończeniu prac przy modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego ta część miasta zdecydowanie odżyje – mówi Piotr Stachura, rzecznik prasowy RZGW we Wrocławiu i dodaje, że modernizacja zabytkowych bulwarów Odry Śródmiejskiej pozwoli nie tylko gruntownie uporządkować nadbrzeże rzeki, ale przede wszystkim wydatnie poprawić stan techniczny obiektów brzegowych Śródmiejskiego Węzła Wodnego.

Remont bulwarów Odry Śródmiejskiej, których zakres obejmuje również Kępę Mieszczańską prowadzi Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w zakresie projektu Modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego. Roboty budowlane przy Modernizacji WWW prowadzone są w oparciu o cztery kontrakty, a remont wrocławskich bulwarów przewidziany jest w ramach jednego z nich. Prace te realizuje konsorcjum firm POL-AQUA S.A. i DRAGADOS S.A, a przy Kępie Mieszczańskiej pracuje również czeska firma Zakladani Staveb. Koszt inwestycji związanej z WWW to 901 mln zł, w tym modernizacja bulwarów Odry Śródmiejskiej – 55 mln zł.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego określa, że na Kępie Mieszczańskiej można zbudować biura i mieszkania. W centralnej i północnej części wyspy będą tereny zielone. Wzdłuż Odry przewidziano bulwary spacerowe, mariny i przystanie. Tereny zielone, niezabudowane mają stanowić ok. 4 ha. Na północy wyspy założono powstanie obiektów, przeznaczonych na usługi związane z rekreacją np. halę sportową czy lodowisko.

fot. RZGW

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl