wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Mieszkania na osiedlu Kępa Mieszczańska [WIDEO]

Kępa Mieszczańska

Przyszli mieszkańcy osiedla Kępa Mieszczańska spotkali się w minioną sobotę, 20 czerwca. Był grill i zwiedzanie wyspy.

Reklama

Osoby zainteresowane zamieszkaniem miały okazję zapoznać się z ofertą firmy RAFIN, jak również spędzić czas na pikniku. Pretekstem do organizacji spotkania był m.in. fakt wcześniejszego oddania mieszkań na os. Kępa Mieszczańska. Prezentacje odbywały się przy ul. Dmowskiego 19, gdzie zlokalizowana jest inwestycja – osiedle Kępa Mieszczańska. W sumie w spotkaniu wzięło udział ponad 70 osób, które miały możliwość obejrzeć inwestycję, zapoznać się ze szczegółowymi planami mieszkań, jak również zwiedzić historyczną część wyspy.

– Piknik adresowany był zarówno do potencjalnych klientów, jak również do osób, które już nabyły mieszkanie. Była to też okazja do nawiązania kontaktów towarzyskich, poznania przyszłych sąsiadów i wspólnego biesiadowania - w atmosferze piknikowej, na leżakach i przy grillu – mówi Piotr Wiak, wiceprezes Zarządu ds. handlowych Rafin.

Zainteresowaniem cieszył się spacer z przewodnikiem, w czasie którego zaprezentowano historyczną część wyspy, jak również omówiono plany dotyczące  przyszłej rozbudowy, z uwzględnieniem terenów zielonych. Pokazano wizualizacje terenów zielonych, mariny, bulwarów oraz zabytkowych budynków, zaaranżowanych pod kawiarnie, które dały wyobrażenie, jak szerokie są plany dotyczące Kępy Mieszczańskiej.

– Plany dotyczące obszaru Kępy Mieszczańskiej są szerokie, bowiem zawarliśmy w nich nie tylko projekt nowoczesnych budynków mieszkalnych, które będą współgrać z otoczeniem, ale równie ważne będzie dla nas zagospodarowanie tego terenu zielenią. Tym samym osoby, które zamieszkają na Kępie będą mieć unikalną szansę, by cieszyć się bliskością Rynku i najpiękniejszej zabytkowej części  miasta, a jednocześnie korzystać z terenów rekreacyjnych, w swoim najbliższym otoczeniu: mariny, bulwarów, licznych tras spacerowych i rowerowych – mówi Piotr Wiak.

Kępa Mieszczańska to osiedle, położone na wyspie Kępa Mieszczańska, pomiędzy ramionami Odry Południowej i Północnej. W ofercie I etapu dostępnych jest 110 mieszkań, o powierzchni od 25 do 88 mkw. Zakończenie I etapu planowane jest w lipcu 2015 roku. Osiedle docelowo będzie się składać z trzech budynków. Do dyspozycji lokatorów będą miejsca postojowe na parkingu podziemnym oraz komórki lokatorskie. Na osiedlu powstaną ponadto punkty usługowe i sklepy. Cały teren zostanie zagospodarowany zielenią, a na dziedzińcu, pomiędzy budynkami, powstaną tarasy i ogródki.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl