wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. iTechArt zatrudnia we Wrocławiu już ponad 100 specjalistów
Wrocławski oddział iTechArt znajduje się w kompleksie biurowym Business Garden. iTechArt
Wrocławski oddział iTechArt znajduje się w kompleksie biurowym Business Garden.

Międzynarodowa firma technologiczna iTechArt przekroczyła właśnie setkę pracowników w swoim oddziale we Wrocławiu. Skompletowanie takiego zespołu zajęło jej niecały rok. Jednak to nie koniec rekrutacji. Nowe biuro, do którego załoga przeniesie się w grudniu, ma pomieścić ponad 150 osób.

Reklama

iTechArt to według Deloitte i Financial Times, jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA. Jej siedziba znajduje się w Nowym Jorku, jednak posiada też biura w Europie i Azji. Aktualnie zatrudnia już ponad 3,5 tys. inżynierów przy niemal 300 projektach różnorodnych pod kątem technologii i skali. Wśród klientów iTechArt znajdują się zarówno wschodzące gwiazdy z Doliny Krzemowej, jak i wielkie organizacje z listy Fortune 500. W ciągu roku jej załoga wrocławskiego oddziału przekroczyła 100 osób.

Uznajemy to za duży sukces, bo nie zakładaliśmy aż takiego tempa wzrostu. We wrocławskim biurze pracują ogólnopolscy liderzy takich obszarów technologicznych jak Java, Python czy Data. Intensywnie rozwijane są również rzadkie kompetencje blockchain. Wrocław jest po prostu świetnym miastem. Nasz sukces na tym rynku to naturalna korelacja atmosfery, zalet i klimatu inwestycyjnego miasta oraz potencjału naszych projektów. Nie bez znaczenia jest fakt, że Wrocław jest znany i dobrze kojarzony poza granicami Polski. Nasi klienci chcą wiedzieć, kto i gdzie będzie opiekował się rozwojem ich, nierzadko unikatowych na skalę światową, produktów.
Vitali Aksionchyk, Dyrektor Zarządzający iTechArt Poland

We wrocławskim oddziale pracują liderzy obszaru Data, Java i Python, którzy dbają o rozwój tych kompetencji w całym iTechArt w Polsce. Tutaj funkcjonuje również silny zespół wspierający powstawanie globalnego FinTech Center of Excellence, w tym m.in. rzadkiej specjalizacji blockchain.

Lokalizacja ma wielkie znacznie

Jak twierdzi Vitali Aksionchyk, firma wysoko ceni również wsparcie miasta w aklimatyzacji jej specjalistów z innych krajów, którzy zdecydowali się osiedlić we Wrocławiu.

Rozwój tak dynamicznych firm jak iTechArt we Wrocławiu to dla nas zawsze wielka radość. To, że inwestor dobrze się czuje we Wrocławiu, odnajduje tu talenty i przyjazną atmosferę jest największym docenieniem potencjału stolicy Dolnego Śląska. Jesteśmy pod wrażeniem tempa rozwoju firmy iTechArt. Wrocław był wśród pierwszych trzech miast w tej części Europy, któremu firma zaufała i jestem przekonana, że na długo pozostanie jedną z kluczowych lokalizacji.
Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Wkrótce przeprowadzka do nowego biura

Aktualnie iTechArt zajmuje tymczasową przestrzeń w kompleksie biurowym Business Garden przy ul. Legnickiej, ale pod koniec roku zamierza przeprowadzić się do swojego docelowego, większego biura w tym samym budynku. Znajdzie się tam miejsce ponad 150 pracowników.

Nie minął jeszcze rok, a jest nas już setka. Oznacza to, że nasze nowe biuro może być dla nas za małe jeszcze zanim się do niego wprowadzimy. Ja sam zaczynałem w grupie pięciu osób, która szybko przerodziła się w departament. Zbudowaliśmy całą strukturę, zgrany zespół, dobrze zbalansowany pod kątem stażu pracy, narodowości, umiejętności. We Wrocławiu mamy w tej chwili 13 kompetencji technologicznych i już planujemy kolejne. Zatrudniliśmy też Happiness Managerkę, która dba o komfortową organizację pracy w biurze i o to, żebyśmy wystarczająco często robili sobie przerwy w pracy.
Bartosz Zaremba, Department Manager we wrocławskim oddziale iTechArt

Dla ITechArt atmosfera w pracy ma duże znaczenie.

Sporo pracy jeszcze przed nami, ale widzimy, że coraz więcej osób przychodzi do biura zamiast pracować zdalnie, coraz więcej się dzieje, tworzymy własne tradycje. Wkrótce we Wrocławiu odbędzie się pierwszy meetup z udziałem naszego wrocławskiego prelegenta i już myślimy o kolejnych.
Klaudia Siatkowska-Fret, Happiness Managerka

We wrocławskim oddziale pracują liderzy obszaru Data, Java i Python, którzy dbają o rozwój tych kompetencji w całym iTechArt w Polsce. Tutaj funkcjonuje również silny zespół wspierający powstawanie globalnego FinTech Center of Excellence, w tym m.in. rzadkiej specjalizacji blockchain.

Chętnie podzielą się doświadczeniem

W planach wrocławskiego iTechArt jest dotarcie do społeczności technologicznej poprzez organizowanie branżowych spotkań i meetupów, udział w konferencjach czy zaangażowanie w wydarzenia uczelniane.

Mamy wielu specjalistów, którzy mają ogromne zawodowe osiągnięcia i mogą podzielić się swoim doświadczeniem. Przygotowaliśmy również autorski program stażowy i liczymy na to, że szybko trafi on do serc studentów. Chcemy pokazać, jak wygląda profesjonalny świat IT. Przyjmiemy ludzi zmotywowanych, a tych we Wrocławiu nie brakuje. W takie osoby chcemy inwestować, bo oczywiście naszym celem jest ich późniejsze zatrudnienie.
Bartosz Zaremba

Już wkrótce o wysokim poziomie specjalistów iTechArt będą mogli przekonać się wszyscy zainteresowani wrocławianie. W czwartek 29 września br. o godz. 18:00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym przy ul. Piłsudskiego 64A wystartuje pierwsze wydarzenie z cyklu iTechMeetup pod hasłem "Java na srebrnym ekranie". Udział jest bezpłatny, a na wydarzenie należy zarejestrować się na stronie wydarzenia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl