www.wroclaw.pl

  Hotel The Bridge reprezentuje Wrocław w prestiżowym konkursie. Ruszyło głosowanie

  The Bridge Wrocław, pięciogwiazdkowy hotel na Ostrowie Tumskim, otrzymał nominację do World Luxury Hotel Awards 2021. Jest to międzynarodowe wyróżnienie, a The Bridge Wrocław jest jedynym wrocławskim hotelem w tym prestiżowym gronie. Na reprezentanta Dolnego Śląska można głosować w trzech kategoriach.

  Fot. The Bridge Wrocław

  The Bridge Wrocław w The World Luxury Hotel Awards

  W zeszłym roku główną nagrodę zdobył hotel Apurva Kempinski na Bali, a w kategorii Architecture Design, w której nominowany jest The Bridge Wrocław, zwyciężył niezwykły Arctic TreeHouse Hotel z Laponii, którego architektura sprzyja obserwowaniu zórz polarnych.

  The World Luxury Hotel Awards Fot. WLH
  The World Luxury Hotel Awards
  Nominacje to w dużej mierze efekt wizji projektantów i inwestora, by stworzyć nowy rozdział w historii Ostrowa Tumskiego z hotelem, który otwiera się na miasto i jego mieszkańców. Stąd architektura i wnętrza nawiązujące do gotyku i stąd taras widokowy, który pozwala wrocławianom i turystom poznać Ostrów Tumski z nowej perspektywy.

  Marta Stawinska-Janiec, dyrektor sprzedaży i dystrybucji The Bridge Wrocław

  The Bridge Wrocław za 150 mln zł

  3 września 2019 r. uroczyście zaprezentowano nowy hotel na Ostrowie Tumskim. Inwestycja warta 150 mln zł powstała na placu Katedralnym w miejscu, gdzie przed laty była przychodnia studencka. Kamień węgielny pod The Bridge nowy hotel na Ostrowie Tumskim wmurowano w 2017 r. 

  The Bridge Wroclaw MGallery

  • Ostrów Tumski połączony był niegdyś prawym brzegiem Odry mostem. Dokładnie w miejscu tego mostu znajduje się dzisiaj The Bridge Wrocław
  • Hotel oferuje 184 stylowo urządzone pokoje, w tym szeroką gamę apartamentów z widokami na miasto, Odrę oraz katedrę

  Właściciel The Bridge Wrocław podkreśla, że w tym hotelu przeszłość łączy się ze współczesnością, a industrialny design przeplata z historią i sztuką. Wnętrza zdobią wielkoformatowe grafiki XIX-wiecznego Wrocławia, reprodukcje zbiorów z kolekcji prywatnych oraz Muzeum Narodowego. W każdym pokoju spotkać można nietypowych gości – 40 postaci historycznych – wśród nich biskupa wrocławskiego Andreasa Jerina czy dziedziczkę Wilczyc Therese Magdalene Hochberg.

  The Bridge Wrocław i restauracja CRAFT

  Hotel chwali się, że jego kulinarnym sercem jest restauracja i bar CRAFT, bazujące na lokalnych składnikach i rzemieślniczym podejściu do kuchni.

  Wnętrza restauracji zostały zaprojektowane przez pracownię H Hospitality, która stworzyła wiele projektów architektonicznych renomowanych restauracji w Amsterdamie, Dubaju, Londynie, Berlinie i Paryżu. Wnętrza Craftu są ich jedynym polskim projektem.

  TBW/jr