wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kamień węgielny pod The Bridge nowy hotel na Ostrowie Tumskim [ZDJĘCIA]

Jarek Ratajczak,
Wmurowanie kamienia węgielnego pod The Bridge Wrocław - pierwszy w Polsce luksusowy hotel marki MGallery by Sofitel Jarek Ratajczak
Wmurowanie kamienia węgielnego pod The Bridge Wrocław - pierwszy w Polsce luksusowy hotel marki MGallery by Sofitel

The Bridge Wrocław – tak będzie się nazywał nowy, pięciogwiazdkowy hotel na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Inwestycja warta 130 mln zł powstanie na placu Katedralnym w miejscu, gdzie przed laty była przychodnia studencka. Hotel pierwszych gości przyjmie w połowie 2019 r.

Reklama

W poniedziałek, 25 września 2017 r. uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę hotelu, którego inwestorem jest Tacit Investment. Podczas uroczystości ujawniono jego nazwę – The Bridge. Wśród gości byli m.in. przedstawiciele inwestora, miasta, archidiecezji wrocławskiej oraz projektanci. Inwestor podkreśla, że projekt inwestycji powstał po konsultacjach z urzędem miasta.

– Linia zabudowy nowego obiektu powraca do historycznego kształtu. Propozycja inwestora wypełnia oczekiwania osób, którym zależy na poszanowaniu z jednej strony kontekstu miejsca, z drugiej zaś pozyskania pożądanej, wyjątkowej funkcji w miejskiej przestrzeni – mówi Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia.

25 września 2017 r. budowa hotelu The Bridge Wrocław, fot. Jarek Ratajczak

Budowany od jesieni 2016 r. obiekt będzie pierwszym w Polsce luksusowym hotelem marki MGallery by Sofitel. Będzie należeć do Grupy Orbis.

25 września 2017 r. budowa hotelu The Bridge Wrocław, fot. Jarek Ratajczak

– Nasze projekty zawsze cechuje najwyższa jakość. Na Ostrowie Tumskim stworzymy z naszymi partnerami wyjątkowe miejsce spotkań, wpisujące się w strategię i przyszłość Wrocławia. To będzie produkt dobry dla miasta i jego mieszkańców, najlepszy na rynku. Dla nas to most do przyszłości, łączący ludzi oraz idee. Stąd właśnie nazwa hotelu, The Bridge – mówi Karolina Kaim prezes Tacit Investment, inwestora hotelu.

184 pokoje, sala balowa i teraz widokowy

Sześciopiętrowy hotel zaoferuje swoim gościom 184 pokoje, restaurację, sale konferencyjne, salę balową, garaż podziemny oraz taras na dachu. Obiekt będzie gotowy w drugim kwartale 2019 r.

Na placu Katedralnym będzie hotel The Bridge Wrocław, wizualizacje: inwestor

Koncepcję pięciogwiazdkowego hotelu stworzyło wrocławskie biuro projektowe Forum Architekci. Za projekt wnętrz odpowiada pracownia Medusagroup. Generalnym wykonawcą jest firma Strabag.

Na placu Katedralnym będzie hotel The Bridge Wrocław, wizualizacje: inwestor

We Wrocławiu powstaje pierwszy w Polsce hotel MGallery by Sofitel

O budowie nowego hotelu na placu Katedralnym na Ostrowie Tumskim pisaliśmy już w październiku 2016 roku, gdy rozpoczęła się jego budowa. Od blisko roku w miejscu dawnej przychodni studenckiej na placu Katedralnym trwają prace budowlane. Jeszcze kilka lat temu w tym miejscu planowano budowę hotelu Rialto, który miał powstać na Euro 2012, na działce zakupionej przez grupę MOT za 17,9 mln zł. Jednak ze względu na kryzys gospodarczy przesuwano termin rozpoczęcia budowy, do której ostatecznie nigdy nie doszło. 

Na placu Katedralnym będzie hotel The Bridge Wrocław, wizualizacje: inwestor

90 hoteli MGallery by Sofitel w 24 krajach na świecie

– Wybraliśmy MGallery by Sofitel, gdyż to silna marka reprezentująca kolekcję unikalnych, prestiżowych hoteli, działających w ramach grupy AccorHotels na całym świecie. Wrocławski obiekt, jako pierwszy w Polsce, będzie elementem tej wyjątkowej kolekcji. Ważny dla nas jest także fakt, że na etapie tworzenia hotelu pracujemy z cenionymi specjalistami z Paryża, dzięki którym otrzymujemy unikalną wiedzę na temat światowych trendów, dbając jednocześnie o lokalny charakter naszego projektu – dodaje Karolina Kaim.

Tacit Investment to firma specjalizująca się w budowie apartamentowców i hoteli, określająca się jako „prekursor na rynku nieruchomości ekskluzywnych w Polsce”. Spółka jest odpowiedzialna m.in. za budowę warszawskiego apartamentowca Cosmopolitan oraz stołecznego hotelu Rialto. Hotel MGallery by Sofitel będzie pierwszym obiektem tej marki w Polsce. Na całym świecie w 24 krajach działa ich 90.

Grupa Orbis, w skład której wejdzie nowy hotel na Ostrowie Tumskim, jest największym operatorem hotelowym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie w skład Grupy wchodzi w sumie 116 hoteli, dysponujących ponad 19,7 tys. pokoi. Większość z nich, bo aż 70 obiektów, funkcjonuje w Polsce. Partnerem strategicznym Orbisu jest AccorHotels.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl