www.wroclaw.pl

  Grupa Raben stawia na Wrocław

  Grupa Raben, międzynarodowy operator logistyczny, otworzył biuro we Wrocławiu. Nowy oddział mieści się w CitySpace Aquarius. – Zdecydowaliśmy się na Wrocław, ponieważ jest to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce – mówią przedstawiciele firmy. Raben prowadzi centrum logistyczne przy ul. Bierutowskiej.

  Fot. Raben

  Grupa Raben zajmuje się m.in. logistyką kontraktową, transportem drogowym, w tym w temperaturze kontrolowanej, a także morskim i lotniczym. W Polsce ma 53 oddziały i zatrudnia ponad 5300 pracowników m.in. w okolicach Warszawy, Poznania, Gdyni. We Wrocławiu prowadzi centrum logistyczne przy ul. Bierutowskiej. W tym roku firma zdecydowała się na rozwój we Wrocławiu i otworzyła biuro w CitySpace Aquarius przy ul. Swobodnej.

  Zdecydowaliśmy się na Wrocław, ponieważ jest to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, z dużym zapleczem studentów po kierunkach logistycznych i jednocześnie ogromny rynek TSL (transport, spedycja, logistyka). Dzięki temu, mamy możliwość nie tylko współpracować z wysokiej klasy specjalistami z obszaru logistyki, ale i szersze perspektywy dotarcia do nowych klientów.

  Klaudyna Polanowska-Skrzypek, PR Manager Grupy Raben
  CitySpace Aquarius przy ul. Swobodnej Fot. CitySpace
  CitySpace Aquarius przy ul. Swobodnej

  Raben w CitySpace Aquarius

  Nowy oddział docelowo będzie składał się z ok. 20 osób. Do jego wyłącznej dyspozycji w CitySpace Aquarius została oddana w pełni wyposażona i umeblowana przestrzeń biurowa z dostępem przez całą dobę.

  Zapewnione są nowoczesne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa pracy, monitoringu i kontroli dostępu. CitySpace jest idealną przestrzenią dla naszych nowych pracowników i dynamicznie rozwijającej się firmy.

  Ilona Raben, Real Estate Director w Grupie Raben

  Grupa Raben świadczy usługi logistyczne małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom. W ubiegłym roku wśród najczęściej obsługiwanych branż znalazły się: żywność (30%), technologie konsumenckie (21%), automotive (17%), retail (12%) chemia (11%) oraz FMCG non-food (9%).

  Będą kolejne centra biurowe

  CitySpace to ogólnopolski operator kompaktowych biur elastycznych. We Wrocławiu udostępnia je w dwóch budynkach: Aquarius Business House przy ul. Swobodnej oraz Nobilis Business House przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

  • CitySpace to marka należąca do grupy Echo Investment. Jest operatorem biur elastycznych we Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Krakowie i Gdańsku.
  • Do końca tego roku planuje otworzyć ok. 4500 mkw. nowej powierzchni, a liczbę stanowisk pracy zwiększyć o 750.
  • Na drugą połowę roku planowane jest otwarcie nowego projektu we Wrocławiu.

  Rynek biurowy we Wrocławiu

  Blisko 60 tys. we Wrocławiu i prawie 400 tys. mkw. w całej Polsce – to ubiegłoroczny bilans nowych powierzchni biurowych. Jest to najniższy wynik od pięciu lat i efekt pandemii koronawirusa. W tej rywalizacji Wrocław – po Warszawie i Krakowie, jest trzecim największym rynkiem biurowym w kraju – wynika z najnowszego raportu CBRE. Jest jeszcze jeden wniosek z tego raportu: biura w regionach przejmują firmy IT. W sumie w stolicy Dolnego Śląska znajduje się 1,3 mln mkw. powierzchni biurowej, a kolejne 120 tys. mkw. jest w budowie.