wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Godel w Polsce atrakcyjny dla klientów z Wielkiej Brytanii. Z tych powodów sektor nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji wybiera Wrocław

Godel w Polsce atrakcyjny dla klientów z Wielkiej Brytanii. Z tych powodów sektor nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji wybiera Wrocław

Jarek Ratajczak,

Londyn, Manchester a teraz Wrocław – spółka Godel z branży IT i sektora nowych technologii ogłosiła ekspansję w Polsce. We Wrocławiu Godel właśnie otworzył biuro i szuka pracowników. Firma specjalizuje się w rozwoju oprogramowania i transformacji cyfrowej. Spółka wybrała stolicę Dolnego Śląska, bo - jak mówią jej przedstawiciele - Wrocław jest znany jako „Dolina Krzemowa” Polski.

Reklama

Nowe technologie i sztuczna inteligencja. Godel Wrocław

Godel to międzynarodowa firma z branży IT i sektora nowych technologii. Są już w Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Bułgarii, Litwie, Białorusi, Gruzji i Ukrainie.

Godel zajmuje się rozwojem oprogramowania, inżynierią i analizą danych, transformacją cyfrową, sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Specjalizują się w projektach dla branż: energetycznej, motoryzacyjnej, finansowej i e-commerce.

Godel Careers. Zobacz, kogo Godel Wrocław chce zatrudnić

W kwietniu 2021 roku Godel otworzył swoje pierwsze biuro w Polsce, w Łodzi, i już w pierwszym roku jego działalności odnotował znaczny wzrost – obecnie pracuje w nim ponad 300 pracowników.

W maju 2022 r. Godel zdecydował się otworzyć drugie polskie biuro we Wrocławiu w kompleksie biurowym Business Garden przy ul. Legnickiej.

– Aby umożliwić firmie Godel realizację naszych ambitnych planów, zdecydowaliśmy, że otwarcie drugiego biura w Polsce pozwoli nam rozwijać się w szybkim tempie i utrzymywać ten sam poziom jakości, którego oczekują nasi klienci. Nasza dotychczasowa podróż po Polsce była niesamowita i z niecierpliwością czekamy na nowe możliwości – Neil McMurdo, dyrektor generalny w firmie Godel.

Sylwia Skorupka, dyrektor operacyjny w Łodzi, tłumacząc decyzję o wyborze Wrocławia podkreśla: – Wrocław ma wiele do zaoferowania. Obecnie studiuje tu około 112 000 studentów, z czego aż 15 000 studiuje na kierunkach związanych z informatyką. Wrocław jest znany jako „Dolina Krzemowa” Polski, w okolicy mieszka ponad 30 000 specjalistów IT, a możliwości stwarzają duże organizacje, z których duży odsetek pracuje w działach IT tych firm – wylicza Sylwia Skorupka. Zobacz, kogo Godel Wrocław chce zatrudnić: miejsca pracy, rekrutacja.

Andrew Afanasenko, dyrektor operacyjny Godel, komentując wiadomość o ekspansji firmy Godel, powiedział: – Rynek IT we Wrocławiu nabrał tempa dzięki wysoko wykwalifikowanym programistom, którzy stanowią fantastyczne połączenie umiejętności komunikacyjnych i technicznych. Ta niesamowita okazja sprawi, że Godel znajdzie się w samym sercu rynku IT, który nieustannie się rozwija, co sprawia, że jest to idealna lokalizacja do rozszerzenia obecności Godel w Polsce."

Wrocław polską „Doliną Krzemową”: ile osób pracuje w branży IT i sektorze nowoczesnych usług biznesowych

Branża IT we Wrocławiu to ponad 36 tys. osób, a sektor nowoczesnych usług biznesowych to kolejne 52 tys. i tacy międzynarodowi giganci, jak: IBM, Accenture, Capgemini, Dolby, Opera Software, Volvo IT, 3M, Nokia czy GlobalLogic. Na tej liście jest także 110 dużych centrów IT i R&D. To dzięki nim Wrocław i aglomeracja określane są mianem polskiej „Doliny Krzemowej”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl