wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Największy inwestor biurowy w Europie Globalworth robi Zaczytane Biblioteki. Niezwykły prezent dla dzieci
Dziewczynka przy regale z książkami Globalworth
Dziewczynka przy regale z książkami

Zaczytane Biblioteki pod patronatem Fundacji Globalworth trafiły do małych pacjentów szpitali, podopiecznych świetlic i ośrodków wsparcia dla dzieci.

Reklama

Fundacja Globalworth wspólnie z Fundacją Zaczytani.org otworzyły cztery Zaczytane Biblioteki w szpitalach i ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci we Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Warszawie. Fundatorem bibliotek jest Fundacja Globalworth.

Fundacja Globalworth i Fundacja Zaczytani.org. Co robią wspólnie?

Książki, które zapełniły Zaczytane Biblioteki zostały zebrane wśród pracowników firm będących najemcami nieruchomości Globalworth. Dzięki akcji udało się zebrać ponad 1000 książek, które otrzymają drugie życie i dadzą szansę innym na ich przeczytanie.

We Wrocławiu Globalworth jest właścicielem i zarządcą Renomy. Czytaj także: Pedet Renoma - Wrocław szykuje nowości dla wrocławian i turystów. Co tam powstanie?

Zaczytane Biblioteki ufundowane przez Fundacje Globalworth trafiły do Placówki Wsparcia Dziennego Tobiaszki we Wrocławiu oraz Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach oraz Placówki Wsparcia Dziennego TPD Augustiańska w Krakowie.

– Książki pełnią wiele funkcji: rozrywkową, edukacyjną, psychoterapeutyczną. Bardzo ważne jest aby literatura towarzyszyła dzieciom już od ich najmłodszych lat. Czytanie rozwija wiedzę o otaczającym nas świecie, pobudza wyobraźnię, pozwala się zrelaksować i oderwać od codziennych problemów. Wyposażając placówki dziecięce w biblioteki - półki z książkami, chcemy dać możliwość dzieciom łatwego dostępu do literatury, zachęcić je do spędzania wolnego czasu z książką i wprawić w dobry nastrój – mówi Weronika Kurnatowska z Fundacji Globalworth.

Globalworth i Zaczytane Biblioteki. Bookcrossing

Zaczytane Biblioteki funkcjonowały już w nieruchomościach Globalworth. Wówczas celem inicjatywy była promocja czytelnictwa, a w szczególności bookcrossingu, czyli swobodnej wymiany książek. Dzięki temu, każdy mógł zostawić na regale przeczytaną książkę, a w zamian wziąć inną.

– Gorąco zachęcamy wszystkich rodziców małych pacjentów oraz podopiecznych świetlic i placówek wsparcia do emocjonalnego wspierania swoich pociech poprzez literaturę: książka może stanowić punkt wyjścia do rozmowy, dzięki której łatwiej jest nazwać swoje emocje, a przez to szybciej uporać się  z lękami lub osamotnieniem. Literatura równocześnie stanowi narzędzie do budowania relacji i mowa tu nie tylko o relacji z drugim człowiekiem, ale też tej najważniejszej - z samym sobą. Odpowiednia lektura w procesie leczenia może znacząco wpłynąć na proces rekonwalescencji. Czytajmy i rozmawiajmy o nas, za pomocą literackiej metafory – mówi Michał Jakub Stępień, dyrektor zarządzający Fundacji Zaczytani.org.

Globalworth, największy inwestor biurowy w Europie Środkowo-Wschodniej

Fundacja Globalworth została założona w 2018 r. przez firmę Globalworth, największego inwestora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej, jako organizacja non-profit niezależna od działalności handlowej grupy. Misja fundacji polega na opracowywaniu projektów opartych na trzech filarach: ludziach, miejscach i technologii.

Wychodząc z założenia, że  przyszłość społeczeństwa stanowią młodsze pokolenia, fundacja przede wszystkim dba o ludzi, realizując programy edukacyjne i projekty ułatwiające dostęp do wysokiej jakości usług medycznych, niezależnie od kategorii społecznej, do jakiej należą. Równie ważne są inicjatywy na rzecz mobilności społecznej, ekologizacji, inteligentnych miast czy rewitalizacji przestrzeni.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl