wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Niemiecki lider logistyki e-commerce otwiera potężne centrum magazynowe
Mężczyzna i dwie kobiety patrzą na tablet, w tle hala magazynowa, zdjęcie ilustracyjne shutterstock
Mężczyzna i dwie kobiety patrzą na tablet, w tle hala magazynowa, zdjęcie ilustracyjne

Gilog, spółka należąca do Grupy Pfenning, rozszerza swoją działalność poza Niemcy i wkracza do Polski. Niemiecki gigant logistyki e-commerce będzie miał potężne centrum magazynowe we Wrocławiu. Zobacz, gdzie i co będą robić.

Reklama

Spółka Gilog od 2021 r należy do Pfenning Logistics Group – to wielka niemiecka firma zajmująca się logistyką magazynową branży e-commerce i zarządzaniem transportem drogowym, kolejowym, wodnym i lotniczym. Siedziba Gilog jest w Frechen koło Kolonii w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Gilog Pfenning Logistics Group. Niemiecki lider logistyki e-commerce otwiera potężne centrum

Pfenning Logistics Group w specjalnym komunikacie informuje, że oddział e-commerce Gilog rozszerza swoją działalność, wchodzi do Polski i otwiera centrum logistyczne o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych na terenie Segro Park Wrocław, przy ulicy Bierutowskiej.

Joanna Janiszewska, dyrektor na Śląsk, Segro Polska w komunikacie spółki podkreśla: – Cieszymy się, że Gilog wybrał SegroPark Wrocław, Bierutowska na swoją pierwszą lokalizację w Polsce. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyczyni się do rozwoju firmy na naszym rynku – mówi Janiszewska.

Centrum logistyczne Gilog ma być otwarte w październiku i obsługiwać będzie klienta Pfenning Logistics. Gilog na terenie Segro Park Wrocław będzie prowadził logistykę magazynową i obsługę e-commerce oraz usługi dodane, m.in. pakowanie i kompletowanie zamówień.

Cieszymy się, że wraz z naszym wieloletnim partnerem biznesowym możemy rozwijać się poza granicami Niemiec, ponieważ zaangażowanie nas jako usługodawcę jest również dowodem jakości i wydajności naszych usług
Frank Oelschläger, Gilog GmbH.

– Doskonała infrastruktura lokalizacji w połączeniu z wiedzą GILOG w zakresie e-commerce zapewni znaczącą wartość dodaną dla wielu firm z segmentu handlu detalicznego i dóbr konsumpcyjnych, takich jak moda i sport, elektronika i żywność – dodaje Martin Königstein, dyrektor logistyki Pfenning.

Dlaczego Gilog i Pfenning Logistics Group wybrali Wrocław? 

Pfenning Logistics Group podkreśla, że wybrali stolicę Dolnego Śląska ze względu na lokalizację. – Oprócz lotniska we Wrocławiu i bardzo dobrego połączenia drogowego, istnieją dobre połączenia z portami morskimi w Świnoujściu (560 km), Gdańsku (480 km) i Hamburgu (650 km) – informuje verkehrsrundschau.de

– Doskonała infrastruktura lokalizacji w połączeniu z wiedzą Gilog w zakresie e-commerce zapewni znaczącą wartość dodaną dla wielu firm z segmentu handlu detalicznego i dóbr konsumpcyjnych, takich jak moda i sport, elektronika i żywność – dodaje Martin Königstein, dyrektor logistyki Pfenning.

Grupa Pfenning ma 90 lat doświadczenia w logistyce 

Grupa Pfenning oferuje pełen zakres usług w zakresie łańcucha dostaw dla niemieckich średnich przedsiębiorstw. Zarządzana przez czwarte pokolenie rodziny Pfenning firma może pochwalić się 90-letnim doświadczeniem w logistyce.

  • Grupa Pfenning zatrudnia 6900 osób w 110 lokalizacjach w Niemczech, Polsce, na Węgrzech i w Szwecji.
  • Dysponując flotą 1000 ciężarówek i łączną powierzchnią magazynową wynoszącą 750 000 mkw.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl