www.wroclaw.pl

  Giant Lazer stawia na edukację o klimacie. Robią The Climate Lab

  Od popularnej gry ekologicznej do realnej edukacji o klimacie. Wrocławska firma rusza z nowym projektem.

  Fot. Giant Lazer

  W 2019 roku o wrocławskim studio Giant Lazer zrobiło się głośno za sprawą gry Trash Rage poświęconej nauce recyklingu. Pozycja doczekała się miana jednej z najlepszych edukacyjnych produkcji VR 2019 roku. Wrocławski startup specjalizujący się w tworzeniu aplikacji wirtualnej rzeczywistości, startuje z projektem The Climate Lab i mówi o dobrych praktykach na rzecz klimatu.

  Przedstawiciele wrocławskiej spółki podkreślają, że działalność The Climate Lab łączy w sobie dwa elementy. Chodzi o przekazywanie wiedzy dla firm i osób prywatnych, czyli podcast „Zrównoważeni" oraz popularyzowanie tej wiedzy wśród młodzieży za pomocą gier VR, które łączą edukację z rozrywką.

  Podcasty z edukacją o ekologii

  Do pierwszego odcinka rozmów o dobrych praktykach dla klimatu twórcy zaprosili Dorotę Witkowską, przedstawicielkę firmy Ekosystem, odpowiadającej za dysponowanie odpadami na terenie Wrocławia.

  Dzięki materiałowi słuchacze mogą bliżej zapoznać się z pracą firmy, drogą, jaką pokonują odpady od naszych mieszkań po utylizację lub recykling, a także dowiedzieć się, dlaczego plastik plastikowi nierówny, czy istnieją materiały bardziej przyszłościowe od innych oraz zdobyć unikalne rady, jak zmieniać swoje miejsce pracy w zgodzie z klimatem.

  Jakub Korczyński, pomysłodawca projektu The Climate Lab mówi, że w ramach podcastu „Zrównoważeni” prowadzone są rozmowy z ekspertami i aktywistami o tym, co jeszcze można robić i jak może wyglądać przyszłość w realiach zmieniającego się klimatu.

  Staramy się spoglądać na codzienne wybory z wielu stron: energetycznej, ekonomicznej, technologicznej, żywieniowej i innych. Proponowane przez gości pomysły staramy się następnie wdrażać w naszej firmie. Wierzymy, że da się zdziałać naprawdę wiele, jeżeli tylko ma się odpowiednią ku temu wiedzę

  Jakub Korczyński, pomysłodawca projektu The Climate Lab
  Podcast „Zrównoważeni" Fot. Giant Lazer
  Podcast „Zrównoważeni"

  Zrównoważone startupy i naukowcy

  Elementem strategii The Climate Lab jest także współpraca, ta biznesowa i merytoryczna, bazująca na kontakcie ze zrównoważonymi startupami jak lokalne studio Zakwas oraz kadrą naukową i ekspertami z Uniwersytetu Wrocławskiego i Fundacji Dodo przy wrocławskim zoo.

  Nie mamy powodu myśleć, że każdy poradzi sobie z kryzysem klimatycznym na własną rękę. To, co my rozumiemy jako działalność dla klimatu, ma wbudowaną w siebie współpracę, czy też „networking”, jeżeli mowa o biznesie. Założeniem wrocławskiego projektu jest stworzenie sieci firm, która będzie generowała nowe rozwiązania, implementowała je i rozpowszechniała swoje know-how dalej. W ten sposób dojdziemy do momentu, w którym te małe kroki w stronę większej neutralności biznesu będzie można wykonać szybciej i łatwiej

  Mateusz Tokarski, współtwórca projektu

  Twórcy The Climate Lab zapowiadają regularne publikacje kolejnych podcastów, do wykorzystania m.in. przez szkoły i uczelnie wyższe. Jednocześnie w przygotowaniu są także kolejne gry edukacyjne w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

  Giant Lazer – edukacja i Przemysł 4.0

  Giant Lazer to wrocławski startup, działający w obszarze wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości. Firmę założyli w 2015 r. Jakub Korczyński i Mateusz Tokarski. Obecnie ich zespół liczy 10 osób, a wśród nich są absolwenci: Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

  Czytaj także: