wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Giant Lazer stawia na edukację o klimacie. Robią The Climate Lab
Giant Lazer stawia na edukację o klimacie. Robią The Climate Lab Giant Lazer

Od popularnej gry ekologicznej do realnej edukacji o klimacie. Wrocławska firma rusza z nowym projektem.

Reklama

W 2019 roku o wrocławskim studio Giant Lazer zrobiło się głośno za sprawą gry Trash Rage poświęconej nauce recyklingu. Pozycja doczekała się miana jednej z najlepszych edukacyjnych produkcji VR 2019 roku. Wrocławski startup specjalizujący się w tworzeniu aplikacji wirtualnej rzeczywistości, startuje z projektem The Climate Lab i mówi o dobrych praktykach na rzecz klimatu.

Przedstawiciele wrocławskiej spółki podkreślają, że działalność The Climate Lab łączy w sobie dwa elementy. Chodzi o przekazywanie wiedzy dla firm i osób prywatnych, czyli podcast „Zrównoważeni" oraz popularyzowanie tej wiedzy wśród młodzieży za pomocą gier VR, które łączą edukację z rozrywką.

Podcasty z edukacją o ekologii

Do pierwszego odcinka rozmów o dobrych praktykach dla klimatu twórcy zaprosili Dorotę Witkowską, przedstawicielkę firmy Ekosystem, odpowiadającej za dysponowanie odpadami na terenie Wrocławia.

Dzięki materiałowi słuchacze mogą bliżej zapoznać się z pracą firmy, drogą, jaką pokonują odpady od naszych mieszkań po utylizację lub recykling, a także dowiedzieć się, dlaczego plastik plastikowi nierówny, czy istnieją materiały bardziej przyszłościowe od innych oraz zdobyć unikalne rady, jak zmieniać swoje miejsce pracy w zgodzie z klimatem.

Jakub Korczyński, pomysłodawca projektu The Climate Lab mówi, że w ramach podcastu „Zrównoważeni” prowadzone są rozmowy z ekspertami i aktywistami o tym, co jeszcze można robić i jak może wyglądać przyszłość w realiach zmieniającego się klimatu.

Staramy się spoglądać na codzienne wybory z wielu stron: energetycznej, ekonomicznej, technologicznej, żywieniowej i innych. Proponowane przez gości pomysły staramy się następnie wdrażać w naszej firmie. Wierzymy, że da się zdziałać naprawdę wiele, jeżeli tylko ma się odpowiednią ku temu wiedzę
Jakub Korczyński, pomysłodawca projektu The Climate Lab

Zrównoważone startupy i naukowcy

Elementem strategii The Climate Lab jest także współpraca, ta biznesowa i merytoryczna, bazująca na kontakcie ze zrównoważonymi startupami jak lokalne studio Zakwas oraz kadrą naukową i ekspertami z Uniwersytetu Wrocławskiego i Fundacji Dodo przy wrocławskim zoo.

Nie mamy powodu myśleć, że każdy poradzi sobie z kryzysem klimatycznym na własną rękę. To, co my rozumiemy jako działalność dla klimatu, ma wbudowaną w siebie współpracę, czy też „networking”, jeżeli mowa o biznesie. Założeniem wrocławskiego projektu jest stworzenie sieci firm, która będzie generowała nowe rozwiązania, implementowała je i rozpowszechniała swoje know-how dalej. W ten sposób dojdziemy do momentu, w którym te małe kroki w stronę większej neutralności biznesu będzie można wykonać szybciej i łatwiej
Mateusz Tokarski, współtwórca projektu

Twórcy The Climate Lab zapowiadają regularne publikacje kolejnych podcastów, do wykorzystania m.in. przez szkoły i uczelnie wyższe. Jednocześnie w przygotowaniu są także kolejne gry edukacyjne w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Giant Lazer – edukacja i Przemysł 4.0

Giant Lazer to wrocławski startup, działający w obszarze wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości. Firmę założyli w 2015 r. Jakub Korczyński i Mateusz Tokarski. Obecnie ich zespół liczy 10 osób, a wśród nich są absolwenci: Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Czytaj także:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl