wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Trash Rage z Wrocławia podbije USA?
Trash Rage z Wrocławia podbije USA? źródło: Giant Lazer

Trash Rage przez zabawę uczy recyklingu – wrocławski startup Giant Lazer stworzył pierwszą na świecie zręcznościową grę ekologiczną VR. W kwietniu zobaczą ją uczestnicy jednego z największych festiwali ekologicznych na świecie – EarthX w Dallas w USA.

Reklama

Trash Rage pokazuje, jak można wykorzystać wirtualną rzeczywistość (ang. Virtual Reality – VR) w szkole. Oprócz gry, która wymaga zręczności i refleksu, Trash Rage to platforma do nauki o ekologii dopasowana do warunków szkolnych.

– W pierwszym wydaniu zabieramy graczy do postapokaliptycznego świata przyszłości, którym rządzą roboty napędzane sztuczną inteligencją. Aby wygrać, musimy nauczyć się… sortować śmieci. Recykling poszedł na pierwszy ogień nieprzypadkowo. Zanieczyszczenie środowiska odpadami, a szczególnie plastikiem to ostatnio mocno dyskutowany temat i warto się mu przyjrzeć również w szkole – mówi Jakub Korczyński, prezes Giant Lazer sp. z o.o.

Trash Rage został już zauważony za oceanem. Na zaproszenie organizatorów, TrashRage zostanie zaprezentowany w kwietniu na jednym z największych festiwali ekologicznych na świecie – EarthX w Dallas, USA przed 200 tys. publicznością. Prezentacja odbędzie się w formie turnieju, gdzie uczestnicy będą rywalizować o atrakcyjne nagrody. Będzie liczyła się zręczność, ale też wiedza na temat recyklingu i zarządzania odpadami.

– Na festiwalu pojawi się również tajemnicza postać Jaron Lazer, bohater świata Trash Rage. Uczestnicy festiwalu nie tylko będą mogli poznać jego postać wirtualnie, ale również na żywo. We współpracy z cosplayerką i autorką kostiumów Anitą Kotlarską zostanie przygotowany kostium Jarona Lazer – dodaje Jakub Korczyński

źródło: Giant Lazer

Dodatkowo na EarthX premierę będzie miał również komiks Trash Rage wykonany w technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR). To zupełnie nowe podejście do tworzenia komiksów będzie wykorzystywało technikę modelowania 3D oraz technologię nakładania wirtualnych obiektów na świat realny. Każdy będzie mógł za darmo pobrać komiks na swój telefon i poznać świat Trash Rage.

Trash Rage doceniony w Polsce i na świecie

Twórcy gry mają już czym się pochwalić. Wskazywany jako najbardziej prestiżowy portal VR na świecie VRScout, uznał wrocławską grę za jedno z najważniejszych doświadczeń VR.

VRFocus zaś wybrało Trash Rage jako jedną z Top 10 edukacyjnych aplikacji VR 2019 roku.

Gra uzyskała również wsparcie na portalu crowdfundingowym Wspieram.to. Dzięki zbiórce możliwe będzie przygotowanie aplikacji towarzyszącej w technologii rozszerzonej rzeczywistości, którą każdy będzie mógł ściągnąć za darmo na swój telefon.

źródło: Giant Lazer

Trash Rage VR był również prezentowany podczas spotkań organizowanych przez Ministerstwo Środowiska oraz pilotażowego Trash Rage Game Day we Wrocławiu (współpraca z Zoo Wrocław, Chemeko System, Ekolandia.edu oraz Ekosystem) oraz podczas Made in Wrocław 2019.

Gra został również zakwalifikowana do pierwszej rundy konkursu dla ekologicznych przedsięwzięć Climate-KIC, organizowanego przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego.

VR to nowe możliwości

VR coraz częściej wykorzystuje się w edukacji, medycynie, przemyśle czy biznesie.

Jakub Korczyński podkreśla, że wirtualna rzeczywistość pozwala na doświadczenie danego zagadnienia w sposób, na jaki nie pozwoli nigdy żadna książka.

– Może się przenieść do dowolnego miejsca nie tylko na Ziemi, ale także w kosmosie. Możemy zmienić skalę, np. być tak mali, jak atom, czy też mieć rozmiar galaktyki. Dzięki VR możliwe jest przeprowadzenie najbardziej niebezpiecznego eksperymentu fizycznego czy chemicznego. To zupełnie nowe możliwości, a ograniczeniem jest tylko pomysłowość – dodaje.

źródło: Giant Lazer

Giant Lazer – edukacja i Przemysł 4.0

Giant Lazer to wrocławski startup, działający w obszarze wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości. Firmę założyli w 2015 r. Jakub Korczyński i Mateusz Tokarski. Obecnie ich zespół liczy 10 osób, a wśród nich są absolwenci: Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Startup dał się już poznać jako twórca pierwszej w Polsce edukacyjnej gry VR – Pack Rage (razem z Wyższą Szkołą Bankową) oraz Trash Rage. Giant Lazer pracuje również nad innowacyjną platformą VR/AR dla przemysłu – Industry XR, dzięki której każda firma przemysłowa może wprowadzać swoją organizację w czwartą rewolucję przemysłową Industry 4.0.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl