www.wroclaw.pl

  Wrocławski Giant Lazer na światowej platformie XRSPACE Manova

  26 maja były prezes HTC Peter Chou ogłosił projekt nowego urządzenia VR o nazwie Mova wraz z platformą XRSPACE Manova. Projektowi patronuje m.in. Qualcomm Technologies i kilku największych operatorów komórkowych m.in. Deutsche Telekom oraz Tajwański Chunghwa Telecom. Razem z pierwszymi goglami dostarczonymi do konsumentów ukaże się gra Flying Things, autorstwa wrocławskiego startupu Giant Lazer.

  Fot. źródło: Giant Lazer

  Wrocławski startup Giant Lazer stworzył pierwszą na świecie zręcznościową grę ekologiczną VR – Trash Rage przez zabawę uczy recyklingu. 26 maja podczas światowej prezentacji nowego urządzenia VR o nazwie Mova wraz z platformą XRSPACE Manova zaprezentowana została gra Flying Things, autorstwa  Giant Lazer. Gra ukaże się razem z pierwszymi goglami dostarczonymi do konsumentów.

  Były boss HTC planuje powrót dzięki goglom VR 5G

  Peter Chou, człowiek, który prowadził HTC producenta telefonów z Androidem, powraca do elektroniki użytkowej, prezentując nowe gogle, platformę i firmę wirtualnej rzeczywistości. Chodzi o nowe urządzenia VR o nazwie Mova wraz z platformą XRSPACE Manova.

  XRSPACE MANOVA umożliwia konsumentom spotykanie się, pracę i zabawę zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i publicznej. To pierwszy mobilne gogle VR 5G przeznaczone na rynek masowy. Ambicją XRSpace jest wymyślenie zastosowań sieci 5G, które operatorzy wdrażają na całym świecie.

  – Dzisiaj poczucie wspólnoty na smartfonie jest prymitywne, ponieważ nie oddaje pełnego zakresu ludzkiej ekspresji. Gogle  XRSpace wykorzystują kamery do wychwytywania gestów dłoni i śledzenia ruchów użytkownika, i tworzą realistycznego awatara z selfie – mówi Peter Chou.

  Wirtualne stadiony i wspólne oglądanie meczów

  Aby zbudować swój wirtualny świat, XRSpace projektuje publiczne i prywatne przestrzenie dla użytkowników, a nawet tworzy wirtualne stadiony, na których fani sportu mogą się zebrać, aby wspólnie obejrzeć mecz.

  Pandemia była początkowo przeszkodą dla XRSpace, której premiera została zaplanowana na Mobile World Congress w Barcelonie w lutym. Było to jedno z pierwszych światowych wydarzeń, które zostały odwołane z powodu rozprzestrzeniania się wirusa. Chou powiedział, że produkcja została opóźniona o około dwa miesiące z tego powodu, a gogle XRSpace ma się obecnie pojawić w trzecim kwartale tego roku, zaczynając od Tajwanu, gdzie firma ma najwięcej partnerów.

  Zespół  XRSpace współpracuje z setkami programistów od zeszłego roku i ma już ponad 40 aplikacji osadzonych na platformie. Należą do nich gry, a także aplikacje odnowy biologicznej i relaksu, do których firma rekrutuje ekspertów opieki zdrowotnej z wieloletnim doświadczeniem.

  O projekcie Petera Chou napisali już m.in. Bloomberg i większość mediów VRowych i technologicznych.

  Giant Lazer – edukacja i Przemysł 4.0

  Giant Lazer to wrocławski startup, działający w obszarze wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości. Firmę założyli w 2015 r. Jakub Korczyński i Mateusz Tokarski. Obecnie ich zespół liczy 10 osób, a wśród nich są absolwenci: Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

  Startup dał się już poznać jako twórca pierwszej w Polsce edukacyjnej gry VR – Pack Rage (razem z Wyższą Szkołą Bankową) oraz Trash Rage. Giant Lazer pracuje również nad innowacyjną platformą VR/AR dla przemysłu – Industry XR, dzięki której każda firma przemysłowa może wprowadzać swoją organizację w czwartą rewolucję przemysłową Industry 4.0.