wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławski Giant Lazer na światowej platformie XRSPACE Manova

Jarek Ratajczak,
źródło: Giant Lazer

26 maja były prezes HTC Peter Chou ogłosił projekt nowego urządzenia VR o nazwie Mova wraz z platformą XRSPACE Manova. Projektowi patronuje m.in. Qualcomm Technologies i kilku największych operatorów komórkowych m.in. Deutsche Telekom oraz Tajwański Chunghwa Telecom. Razem z pierwszymi goglami dostarczonymi do konsumentów ukaże się gra Flying Things, autorstwa wrocławskiego startupu Giant Lazer.

Reklama

Wrocławski startup Giant Lazer stworzył pierwszą na świecie zręcznościową grę ekologiczną VR – Trash Rage przez zabawę uczy recyklingu. 26 maja podczas światowej prezentacji nowego urządzenia VR o nazwie Mova wraz z platformą XRSPACE Manova zaprezentowana została gra Flying Things, autorstwa  Giant Lazer. Gra ukaże się razem z pierwszymi goglami dostarczonymi do konsumentów.

Były boss HTC planuje powrót dzięki goglom VR 5G

Peter Chou, człowiek, który prowadził HTC producenta telefonów z Androidem, powraca do elektroniki użytkowej, prezentując nowe gogle, platformę i firmę wirtualnej rzeczywistości. Chodzi o nowe urządzenia VR o nazwie Mova wraz z platformą XRSPACE Manova.

XRSPACE MANOVA umożliwia konsumentom spotykanie się, pracę i zabawę zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i publicznej. To pierwszy mobilne gogle VR 5G przeznaczone na rynek masowy. Ambicją XRSpace jest wymyślenie zastosowań sieci 5G, które operatorzy wdrażają na całym świecie.

– Dzisiaj poczucie wspólnoty na smartfonie jest prymitywne, ponieważ nie oddaje pełnego zakresu ludzkiej ekspresji. Gogle  XRSpace wykorzystują kamery do wychwytywania gestów dłoni i śledzenia ruchów użytkownika, i tworzą realistycznego awatara z selfie – mówi Peter Chou.

Wirtualne stadiony i wspólne oglądanie meczów

Aby zbudować swój wirtualny świat, XRSpace projektuje publiczne i prywatne przestrzenie dla użytkowników, a nawet tworzy wirtualne stadiony, na których fani sportu mogą się zebrać, aby wspólnie obejrzeć mecz.

Pandemia była początkowo przeszkodą dla XRSpace, której premiera została zaplanowana na Mobile World Congress w Barcelonie w lutym. Było to jedno z pierwszych światowych wydarzeń, które zostały odwołane z powodu rozprzestrzeniania się wirusa. Chou powiedział, że produkcja została opóźniona o około dwa miesiące z tego powodu, a gogle XRSpace ma się obecnie pojawić w trzecim kwartale tego roku, zaczynając od Tajwanu, gdzie firma ma najwięcej partnerów.

Zespół  XRSpace współpracuje z setkami programistów od zeszłego roku i ma już ponad 40 aplikacji osadzonych na platformie. Należą do nich gry, a także aplikacje odnowy biologicznej i relaksu, do których firma rekrutuje ekspertów opieki zdrowotnej z wieloletnim doświadczeniem.

O projekcie Petera Chou napisali już m.in. Bloomberg i większość mediów VRowych i technologicznych.

Giant Lazer – edukacja i Przemysł 4.0

Giant Lazer to wrocławski startup, działający w obszarze wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości. Firmę założyli w 2015 r. Jakub Korczyński i Mateusz Tokarski. Obecnie ich zespół liczy 10 osób, a wśród nich są absolwenci: Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Startup dał się już poznać jako twórca pierwszej w Polsce edukacyjnej gry VR – Pack Rage (razem z Wyższą Szkołą Bankową) oraz Trash Rage. Giant Lazer pracuje również nad innowacyjną platformą VR/AR dla przemysłu – Industry XR, dzięki której każda firma przemysłowa może wprowadzać swoją organizację w czwartą rewolucję przemysłową Industry 4.0.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl