wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Gdzie warto pracować we Wrocławiu? Płace, benefity, czas pracy
Wrocławskie firmy wśród najbardziej pożądanych pracodawców 2021 wepik
Wrocławskie firmy wśród najbardziej pożądanych pracodawców 2021

Firmy, które są we Wrocławiu należą do najbardziej pożądanych pracodawców w Polsce. Wśród liderów są m.in.: Google, BNY Mellon, LG Energy Solution Wrocław, HSBC Bank, IKEA, Olympus, Bayer i Skanska. Ranking przygotował Antal.

Reklama

Najbardziej Pożądany Pracodawca 2021. Raport Antal

Firma Antal specjalizuje się w rynku pracy, rekrutacji specjalistów i managerów. Już po raz dziewiąty przygotowała ranking Najbardziej Pożądany Pracodawca (NPP) – wyniki pomagają wybrać najlepsze miejsca pracy i cechy idealnego pracodawcy na podstawie opinii kandydatów, pracowników i ekspertów HR. W porównaniu do poprzedniej edycji, w ocenie kandydatów najbardziej zyskała stabilność biznesowa firm – aż 71% badanych wskazuje ten aspekt jako główny warunek bycia najlepszym pracodawcą.

Wcześniejszych osiem edycji rankingu NPP pozwoliło nam zweryfikować to, kto według specjalistów i menedżerów jest według nich najbardziej pożądanym pracodawcą i dlaczego. Tegoroczną edycję badania świadomie rozszerzyliśmy również o możliwość samodzielnego zgłaszania się firm do badania, podczas którego mogły one zweryfikować swoją ofertę pracowniczą, badając wskaźniki z działów HR i nastroje pracowników, a co za tym idzie pozyskać szczegółowy raport na ten temat
Artur Skiba, prezes zarządu Antal.

Autorzy raportu podkreślają, że by zdobyć najlepszych specjalistów, firmy muszą podążać za potrzebami pracowników, nie zapominając jednak o tym, że na ostateczną decyzję o podjęciu pracy, ma wpływ wiele czynników. Należą do nich nie tylko wysokość wynagrodzenia, zakres obowiązków czy benefity pozapłacowe, ale i pozycja przyszłego pracodawcy – tę najłatwiej poznać, sprawdzając rankingi.

Dziś mamy do czynienia z erą świadomego pracownika, który na bieżąco śledzi rynek pracy i jego trendy, ale również zwraca uwagę na certyfikaty oraz tytuły, którymi posługuje się firma, jeśli chodzi o dbałość o pracowników
Aleksandra Trzcińska, koordynatorka projektu badawczego Antal.

Gdzie warto pracować we Wrocławiu?

Firmy, które zdobyły najwięcej punktów w trzech obszarach (dobrowolna analiza firmy pod kątem wskaźników HR, odpowiedzi pracowników firm i ankietowanych specjalistów i menedżerów dostępnych na rynku) to: Allegro, LG Energy Solution Wrocław, BNY Mellon (Poland), Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności SA, Intrum.

Tytuł Najbardziej Pożądanego Pracodawcy dodatkowo został przyznany w 10 kategoriach branżowych: finansach, IT, energetyce, farmaceutyce, FMCG, nieruchomościach, produkcji, marketingu, PR i reklamie oraz e-commerce.

Pracodawców doceniano także w kategoriach Liderów: Benefitów, Bycia Pracodawcą na 5!, Rozwoju Pracowników, Rekrutacji, Employer Brandingu, Atrakcyjności Biurowej, Opieki podczas pandemii Covid-19.

Na co liczą pracownicy: elastyczny czas pracy, benefity, awans

Badani pracownicy dobrze (powyżej 80% pozytywnych wskazań) oceniają dostępność elastycznego czasu pracy i przebieg procesu rekrutacyjnego w swoich organizacjach. Obszarem wymagającym pracy jest z pewnością możliwość awansów poziomych i pionowych – dodatnio ocenia ją jedynie około połowa respondentów.

Oferowanie benefitów pozapłacowych to obecnie standard – jak pokazują odpowiedzi pracowników, 9 na 10 pracodawców w pełni lub częściowo finansuje prywatną opiekę medyczną, kartę fitness i kursy edukacyjne dla pracowników. Te elementy to zatem swego rodzaju „must have” organizacji – aż 41% respondentów wskazuje benefity pozapłacowe jako główne uzasadnienie przyznania lauru najbardziej pożądanego pracodawcy.

Sposobów motywacji jest wiele, jednak samo oferowanie pracownikom benefitów nie wystarczy. Równie ważne jest zaangażowanie samego pracodawcy w budowanie takiej kultury w organizacji, w której pracownicy mogą się realizować i są szczęśliwi. Nawet najlepiej zaprojektowane systemy motywacyjne nie przyniosą oczekiwanych efektów, jeśli nie będzie komunikacji wewnętrznej. I odwrotnie: sam PR jest niewiele wart, gdy nie jest częścią dobrze skonstruowanej maszyny
Marta Adamska, account manager w Neuron Agencji PR

Co najbardziej cenią pracownicy i kandydaci?

Podczas badania Antal skierowanego jedynie do specjalistów i menedżerów dostępnych na rynku wyłoniono trzy najważniejsze cechy pożądanego pracodawcy, jakie wymienili respondenci: stabilność biznesowa firmy (71 proc. wskazań), możliwość rozwoju zawodowego (68 proc.) i przyjazne środowisko pracy (63 proc.). Wysokość oferowanego wynagrodzenia jest zaś istotna dla około 58 proc. ankietowanych.

Liderzy rankingu Najbardziej Pożądany Pracodawca 2021 wybrani przez specjalistów i menedżerów

 • Google Poland sp. z o.o.
 • BNY Mellon (Poland) sp. z o.o.
 • Allegro sp. z o.o.
 • IKEA RETAIL sp. z o.o.
 • LG Energy Solution Wrocław sp. z o.o.
 • Microsoft sp. z o.o.
 • ING Bank Śląski SA
 • Ciklum sp.z o.o.
 • Amazon Poland
 • Tesla Polska sp. z o.o.
 • Apple
 • HSBC Bank Polska SA
 • EGZOTech sp. z o.o.
 • Polski Koncern Naftowy Orlen SA
 • Philip Morris Polska SA
 • Ernst & Young SA
 • ABB sp. z o.o.
 • Metro Services sp. z o.o.

Badanie Najbardziej Pożądani Pracodawcy 2021 przeprowadzone w drugiej połowie 2021 r. złożone było z trzech modułów: ankiety wśród przedstawicieli działów HR które zgłosiły się do badania, opinii pracowników oraz pozyskania odpowiedzi od aktywnych na rynku specjalistów i menedżerów niezatrudnionych w firmie.

W badaniu wzięło udział 1864 specjalistów i 855 menedżerów z całego kraju, oraz 69 firm (przedstawiciele HR oraz pracownicy) reprezentujący 10 branż. Raport do pobrania Najbardziej Pożądany Pracodawca 2021.

Antal/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl