wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Powraca doktor Frankenstein. Wrocławska produkcja
Frankenstein: Beyond the Time źródło: The Dust
Frankenstein: Beyond the Time

W 200. rocznicę powstania powieści Frankenstein ukazuje się gra osadzona w wirtualnej rzeczywistości, inspirowana książką autorstwa Mary Shelley. Za produkcję odpowiedzialne jest wrocławskie studio deweloperskie The Dust. Będzie to połączenie rozgrywki z wirtualną rzeczywistością.

Reklama

The Dust informuje, że już teraz każdy może stać się częścią porywającej przygody w wiktoriańskiej rezydencji, gdzie naszym zadaniem jest rozwiązanie największej tajemnicy doktora Frankensteina.

Frankenstein: Beyond the Time, źródło: The Dust

Gra „Frankenstein: Beyond the Time” ma na celu innowacyjne wykorzystanie technologii VR (Wirtualnej Rzeczywistości) w znanym modelu hidden object w połączeniu z ciągłą walką z uciekającym czasem. Im bardziej zaangażujemy się w odkrywanie tajemnic szalonego naukowca, tym rozgrywka staje się bardziej emocjonująca i wprowadza więcej bodźców w klimacie dreszczowca.

Frankenstein: Beyond the Time

– Dynamiczne środowisko gry to przede wszystkim efekty specjalne. Największą uwagę zwróciliśmy na zjawiska pogodowe, które sprawiają, że doznania stają się wyjątkowo realistyczne. Gracz może poczuć prawdziwie mroczny klimat oddający tło historycznej powieści – mówi Jakub Wolff, CEO studia The Dust, Grupa Me & My Friends.

Frankenstein: Beyond the Time, źródło: The Dust

Autorzy gry zapewniają, że to, co sprawia, że rozgrywka jest wciągająca, to bardzo szczegółowe otoczenie. Od ogromnego szkieletu wieloryba do maleńkiej laboratoryjnej fiolki.

Frankenstein: Beyond the Time, źródło: The Dust

– Scenariusz i bohaterowie gry budowane są wyłącznie na kanwie powieści Mary Shelley, połączone z naszymi autorskimi pomysłami. Nie pokazujemy w rozgrywce żadnych elementów, które znane są z kinowej wersji Frankensteina, a tworzymy własne uniwersum – dodaje Marcin Marcinowski, Creative Manager The Dust.

Frankenstein: Beyond the Time, źródło: The Dust

Gra jest już dostępna na platformie Steam. Studio The Dust planuje wypuścić finalną wersję gry na początku sierpnia.

Czytaj także: Wrocławski The Dust wchodzi na NewConnect

The Dust/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl