wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Evolutions: Meetup & Showcase. Na dwa dni startupy opanowały miasto

W środę i czwartek we Wrocławiu odbywało się jedno z największych europejskich wydarzeń startupowych - Evolutions: Meetup & Showcase. Z tej okazji spotkali się tu młodzi przedsiębiorcy, innowatorzy, pasjonaci technologii oraz inwestorzy, aby zaprezentować swoje pomysły na biznes, wziąć udział w inspirujących warsztatach i poznać się nawzajem.

Reklama

Evolutions: Meetup & Showcase to unikalne wydarzenie w tym regionie Europy, łączące wymianę doświadczeń, spotkania z ekspertami, inspirujące warsztaty, konkurs startupowy oraz wyjątkowo energetyczny networking. W tym roku wzięło w nim udział około 300 osób.

Przez dwa dni mieli oni szansę poznać najbardziej aktualne trendy panujące w światowych społecznościach startupowych, spotkać się z ekspertami z Polski i zagranicy oraz wziąć udział w energetycznym networkingu. Wydarzenie odbywało się w Kinie Nowe Horyzonty oraz Coventry University Wroclaw.

Niezwykła atmosfera artyzmu i dużych pieniędzy

Według Jakuba Mazura, wiceprezydenta Wrocławia, ten startupowy projekt jest bardzo wrocławski i twórczy. Jak twierdzi, to kolejne spotkanie, podczas którego nie tylko można wyłowić wartościowe startupy, ale też porozmawiać z inwestorami, praktykami oraz tymi, którzy przez lata inwestowali, ponosząc porażki, podnosząc się i inwestując w projekty, które teraz są często używane m.in. w formie aplikacji czy też stały się firm, z usług których korzystamy na co dzień.

Tu jest dużo fajnej energii. Tak po wrocławsku staramy się podzielić tym na scenie międzynarodowej. To wszystko w niezwykłej atmosferze Kina Nowe Horyzonty, publiczności, artyzmu i dużych pieniędzy, których może nie ma na początku, ale mogą się pojawić.
Jakub Mazur

Tematy bardzo na czasie

Wielu uczestników wydarzenia brało w nim udział po raz kolejny. Podkreślali ciekawą tematykę, wyjątkową atmosferę i możliwość spotkania osób, z którymi można nie tylko podzielić się doświadczeniami, ale również nawiązać owocną współpracę.

Wydarzenie rewelacyjne. Uczestniczymy co roku i nie zmieniamy zdania. Tematy oczywiście na czasie. Tym razem także sztuczna inteligencja, ale kluczem są tu jednak startupy, które się rozwijają i zyskują szansę na finansowanie.
Tomasz Szarek, Managing Partner, SDZ Legal Schindhelm

Goście z Polski i z zagranicy

Evolutions: Meetup & Showcase za każdym razem przyciąga również gości z zagranicy. Jednym z nich był Adam Formanek, Startup Coach w BHT Startup Hub z Berlina.

Bardzo mnie cieszy, że jest tak duże zainteresowanie startupami. Impreza ma dosyć ciekawy program i oby częściej były organizowane takie wydarzenia.
Adam Formanek

Warsztaty i konkurs dla startupów

W tym roku ponownie tradycyjny format konferencyjny został wzbogacony o konkurs dla startupów oraz warsztaty dla młodych przedsiębiorców. Ich uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in. jak przy ograniczonych środkach skutecznie promować swoją firmę, wykorzystywać potencjał social media, a także dobrać infrastrukturę pod potrzeby projektu. Mowa była też o modelach biznesowych, skutecznym wyznaczaniu celów, przydatnych narzędziach analitycznych oraz o innowacyjnych umiejętnościach rozwiązywania problemów.

Organizatorami Evolutions: Meetup & Showcase byli Startup Wroclaw oraz OVHcloud Startup Program.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl