wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Historie Sukcesów
  4. ELiX wspiera medyków w walce z koronawirusem

Przedstawiciele spółki EliX podkreślają, że od początku pandemii wspierają walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Dotychczas firma przekazała ponad 37 tys. sztuk płynów do dezynfekcji rąk ELiX Handrub. Darowizny trafiły głównie do wrocławskich szpitali i placówek medycznych.

Pomagają szpitalom

Rok 2020 był wyjątkowo trudnym sprawdzianem odpowiedzialności osobistej oraz korporacyjnej. Ta bezprecedensowa sytuacja w której wszyscy się znaleźliśmy, wymagała i w dalszym ciągu wymaga szczególnych działań. Wspieranie społeczeństwa, szczególnie na regionalnym poziomie jest jednym z priorytetów naszej firmy
Waldemar Stasiak, dyrektor MB ELiX

We Wrocławiu wsparcie otrzymały największe lecznice m.in.: Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego, Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej, Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza oraz 4. Wojskowy Szpital Kliniczny z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej.

Z dumą promują Wrocław na świecie

ELiX to producent odświeżaczy powietrza z ponad 20-letnim doświadczeniem na rynku. Firmę założyli w 1999 r. dwaj przyjaciele Waldemar Stasiak i Bartosz Kuczek, którzy razem studiowali na Politechnice Wrocławskiej. Swój biznes zaczynali od przysłowiowego garażu.

Obecnie ich produkty pod marką Natural Fresh znajdują uznanie na całym świecie, gdyż firma jest nastawiona głównie na eksport i obecni są w 72 państwach. Produkują m.in. dla takich motoryzacyjnych gigantów jak Michelin czy Goodyear.

Stawiają na rozwój i dlatego otworzyli drugi zakład produkcyjny w Indiach (New Delhi, wyłącznie dla Suzuki-Maruti i Shell India). W Polsce ich oferta dostępna jest m.in. w sieci Kaufland.

W ELiX z dumą promujemy Polskę, a szczególnie Wrocław jako doskonałe miejsce do życia i prowadzenia działalności gospodarczej. To tutaj we Wrocławiu stworzyliśmy i wykształciliśmy zespół ponad 50 osób, wysokiej klasy specjalistów w zakresie produkcji i opracowywania nowoczesnych odświeżaczy powietrza. Rocznie wdrażamy ponad 15 nowych linii produktowych
dodaje dyrektor MB ELiX

W. Stasiak podkreśla, że w roku 2021 certyfikują system zarządzania środowiskowego ISO 14001 i wprowadzają nowe produkty. – Gdzie zużycie plastiku jest do 75% niższe niż u konkurencji – dodaje.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl