wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Za ponad 62 mln zł sprzedano działkę na osiedlu Nowe Żerniki. Sprawdź, co tam powstanie!
Spółka ATAL postawiła już na osiedlu Nowe Żerniki kilka budynków mieszkalnych. fot. Oleksandr Poliakovsky
Spółka ATAL postawiła już na osiedlu Nowe Żerniki kilka budynków mieszkalnych.

Miasto Wrocław sprzedało działkę przy al. Architektów na Nowych Żernikach. Nowym właścicielem nieruchomości jest jeden z największych polskich deweloperów. Wiadomo już, że zostanie przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe.

Reklama

Powierzchnia sprzedanej działki przy al. Architektów to blisko 40 tys. mkw. Cena wywoławcza nieruchomości została ustalona na 62 mln zł.

Przetarg na ten teren, który rozstrzygnięto w pierwszej połowie października, wygrała spółka ATAL S.A. – jeden z największych deweloperów działających w stolicy Dolnego Śląska. Była jedynym zainteresowanym podmiotem, który złożył ofertę kupna. Cena wywoławcza działki wynosiła 62 mln zł. ATAL zaoferował za nią 62,3 mln zł, dzięki czemu został nowym właścicielem nieruchomości.

Na osiedlu powstaną kolejne mieszkania

Na sprzedanej działce przy al. Architektów inwestor planuje zabudowę mieszkaniową.

Konsekwentnie budujemy bank ziemi pod kątem przyszłych inwestycji o profilu mieszkaniowym. Zakup działki przy al. Architektów, w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Wrocławia, jest elementem tego procesu. Nabyta nieruchomość położona jest na terenie Nowych Żernik, dla których miasto opracowało unikatowy w skali kraju miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, opierający się na osiedlu modelowym, z precyzyjnymi wytycznymi planistycznymi. W tej lokalizacji zrealizowaliśmy już z powodzeniem jeden etap inwestycji mieszkaniowej wielorodzinnej, a zakup kolejnej nieruchomości jest naturalną kontynuacją podjętych wcześniej działań.
Mateusz Bromboszcz, wiceprezes ATAL S.A.

Więcej informacji o założeniach i realizacji inwestycji właściciel działki przy al. Architektów poda w późniejszym terminie.

Galeria zdjęć

Nowoczesne osiedle dla wygodnego życia

Inicjatorami powstania osiedla Nowe Żerniki byli: miasto Wrocław, Dolnośląska Okręgowa Izba Architektów RP we współpracy z wrocławskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP. Natomiast autorami zwycięskiego projektu jest ponad 40 pracowni architektonicznych. 

Inwestorzy to Gmina Wrocław, deweloperzy, gestorzy mediów, TBS Wrocław, kooperatywy oraz osoby fizyczne.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl