wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. DataArt szybko rozwija się we Wrocławiu. Firma dynamicznie powiększa zespół. Co robią?
Kliknij, aby powiększyć
Pracownicy DataArt , w tle zapalone race DataArt
Pracownicy DataArt , w tle zapalone race

DataArt, firma zajmująca się doradztwem technologicznym, powiększyła wrocławski zespół do niemal 300 specjalistów IT. Firma zapowiada dalszy rozwój w 2023 roku. Zobacz szczegóły.

Reklama

DataArt w całym kraju firma współpracuje z 700 pracownikami w pięciu biurach: we Wrocławiu, Lublinie, Krakowie, Łodzi i Warszawie. DataArt zapowiada dalszy rozwój w 2023 roku, a jego tempo będzie zależało od globalnej koniunktury i zapotrzebowania na usługi IT.

Po ośmiu latach od uruchomienia pierwszego biura DataArt w Polsce, dzisiaj jesteśmy blisko 700-osobowym zespołem, który ma istotną przewagę na tym bardzo konkurencyjnym rynku. Naszym pracownikom możemy zaoferować nie tylko szeroki pakiet benefitów, ale również rozpoznawalną i stabilną markę, która od blisko dekady rozwija się w kraju
Ryszard Permus, prezes zarządu DataArt Wrocław.

Kogo zatrudnia DataArt?

Najliczniej reprezentowanymi technologiami wśród nowo zatrudnionych pracowników były Java, JavaSctipt i .Net, ale porównywalną liczbę nowo przyjętych osób stanowili inżynierowie DevOps, testerzy oprogramowania, analitycy oraz project managerowie.

DataArt zapowiada dalszy wzrost zespołu w 2023 roku.

DataArt prowadzi biura obecnie w pięciu miastach w Polsce – w Lublinie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi oraz Warszawie. Firma oferuje również współpracę w modelu pracy zdalnej, zatrudniając specjalistów w całej Polsce, niezależnie od posiadanych oddziałów. 

DataArt zapowiada dalszy wzrost zespołu w 2023 roku i obecnie prowadzi rekrutację. Skala wzrostu w całym roku będzie uzależniona od globalnego popytu na usługi IT.

- W ostatnich miesiącach zauważamy spowolnienie koniunktury w światowej gospodarce, co może w naturalny sposób przełożyć się na branżę IT. Dlatego obserwujemy rynek i chcemy na bieżąco reagować na zmieniające się realia. Doświadczenia z przeszłości nauczyły nas, że zmiany trendów w gospodarce mogą pojawić się w każdym momencie, a my chcemy być na to gotowi — komentuje Jarosław Diatczyk, członek zarządu DataArt Poland.

Co robi DataArt?

DataArt zajmuje się konsultingiem technologicznym – projektuje, opracowuje i wspiera unikatowe rozwiązania IT. Dzięki temu pomaga klientom uzyskać doskonałe rezultaty biznesowe.

Zespoły DataArt tworzą nowe produkty i modernizują istniejące systemy, mając realny wpływ na transformację technologiczną w wielu branżach. DataArt zdobyła zaufanie najlepszych marek i wymagających klientów takich jak Nasdaq, S&P, United Technologies, oneworld Alliance, Ocado, Betfair i skyscanner. Funkcjonuje jako sieć firm, świadczących usługi technologiczne, współpracując z niemal 6000 profesjonalistami w 20 lokalizacjach w USA, Europie i Ameryce Płd.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl