wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. DataArt chce się rozwijać we Wrocławiu
DataArt chce się rozwijać we Wrocławiu źródło: DataArt

DataArt, amerykańska firma zajmująca się konsultingiem technologicznym w 20 miastach na całym świecie, podsumowuje 3 lata działalności i zapowiada dalszy rozwój biura we Wrocławiu.

Reklama

Zatrudnienie we wrocławskim Centrum Rozwoju Oprogramowania DataArt, przy Placu Grunwaldzkim, wzrosło od początku działalności do 120 osób. Największą grupę stanowią programiści (53 proc. całego zespołu), zaś najczęściej wykorzystywanymi przez nich technologiami są Java, JavaScript oraz .NET. W firmie pracuje również duży dział testerów jakości (21 proc.).

– Niezmiennie obserwujemy zapotrzebowanie na pracę naszych programistów. Planujemy zatrudnić do zespołu kolejne 80 osób. Poszukujemy osób pracujących w różnych technologiach, ze szczególnym nastawieniem na Javę, JavaScript, .NET, Android, iOS, a także testerów oprogramowania oraz analityków biznesowych – mówi Ryszard Permus, prezes zarządu i kierownik wrocławskiego biura DataArt.

Wrocław, prawdopodobnie najważniejsze miasto na technologicznej mapie Polski

Połowa wrocławskiego zespołu pracuje w DataArt dłużej niż 3 lata, a niemal co czwarta osoba dłużej niż 5 lat. Pracownicy dołączyli do wrocławskiego biura z innych oddziałów firmy na całym świecie, których jest łącznie 20. Stąd szeroka znajomość języków – pracownicy biura posługują się siedmioma: polskim, angielskim, francuskim, niemiecki, rosyjskim, hiszpańskim i ukraińskim. Najmłodsza osoba w firmie ma 22 lata, najstarsza 50 lat, przy średniej wiekowej na poziomie 31 lat.

– Naszym zdaniem Wrocław to prawdopodobnie najważniejsze miasto na technologicznej mapie Polski. Liczba najwyżej wykwalifikowanych specjalistów jest tu ogromna i pozwala realizować najbardziej ambitne projekty w dziedzinie high-tech. W efekcie oferta dla programistów jest bardzo atrakcyjna, a do rozwoju w stolicy Dolnego Śląska dodatkowo motywują zarobki. To jedyna branża, w której są one na podobnym poziomie co w Warszawie – podkreśla  Ryszard Permus.

DataArt – projektuje, opracowuje i wspiera rozwiązania IT

DataArt zajmuje się konsultingiem technologicznym na skalę globalną – projektuje, opracowuje i wspiera unikalne rozwiązania IT. Specjaliści firmy tworzą nowe produkty i modernizują istniejące systemy, mając realny wpływ na transformację technologiczną w wielu branżach.

DataArt zdobyła zaufanie wiodących marek i wymagających klientów takich jak Nasdaq, S&P, oneworld Alliance, Ocado, artnet, Betfair i skyscanner. Funkcjonuje jako globalna sieć firm świadczących usługi technologiczne, współpracując z ponad 2500 profesjonalistami w 20 lokalizacjach w USA, Europie i Ameryce Południowej.

Zatrudniają, szukają innowacji. Amerykańscy giganci we Wrocławiu

We Wrocławiu można pracować dla największych firm z USA lub z nimi współpracować. Podczas konferencji Startup Wrocław: Ewolucje – American Dream eksperci z amerykańskich przedsiębiorstw opowiedzą o swoich najważniejszych biznesowych doświadczeniach.

Wydarzenie rozpocznie się 14 czerwca o godz. 17.30 w Kinie Nowe Horyzonty. Trwa sprzedaż biletów. Całość będzie prowadzona w języku angielskim.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl