Zatrudniają, szukają innowacji. Amerykańscy giganci we Wrocławiu

,

We Wrocławiu można pracować dla największych firm z USA lub z nimi współpracować. Podczas konferencji Startup Wrocław: Ewolucje – American Dream eksperci z amerykańskich przedsiębiorstw opowiedzą o swoich najważniejszych biznesowych doświadczeniach.

Wydarzenie rozpocznie się 14 czerwca o godz. 17.30 w Kinie Nowe Horyzonty. Trwa sprzedaż biletów. Całość będzie prowadzona w języku angielskim.

KUP BILET NA STARTUP WROCŁAW: EWOLUCJE – AMERICAN DREAM

Partnerstwo dla sukcesu

Wydarzenie otworzy Tom Zia konsul USA ds. polityczno-ekonomicznych, a oprócz niego wstąpi także dwóch prelegentów zza oceanu: Karna Vishwas - ekspert firmy Google z Nowego Jorku - oraz Eveline Buchatskiy - mentorka i była szefowa akceleratora Techstars Boston, a obecnie partnerka zarządzająca w funduszu One Way Ventrues.

Imprezę wspierają amerykańskie marki takie jak: BNY Mellon (złoty sponsor konferencji), JLL (srebrny sponsor) czy Amazon (sponsor brązowy). Partnerem merytorycznym jest firma KPMG. Według jej ostatniego raportu pt. „Inwestycje amerykańskie w Polsce. Partnerstwo dla sukcesu na kolejne 100 lat!”, wartość amerykańskich inwestycji w naszym kraju po I kwartale 2018 roku sięgnęła 130 mld zł, a firmy z USA zatrudniają 220 tys. pracowników. Najwięcej podmiotów zza oceanu działa w województwie mazowieckim, ale drugie miejsce w tym prestiżowym zestawieniu zajmuje Dolny Śląsk.   

Dla Amazona (w naszym regionie zatrudnia na stałą umowę o pracę już ponad 4 tys. osób) wsparcie Startup Wrocław: Ewolucje – American Dream, to jeden z wielu sposobów na zaangażowanie w życie społeczności lokalnej.

 - Cieszymy się, że nasze inwestycje w regionie spotkały się z dużą sympatią mieszkańców. Z myślą o nich realizujemy liczne projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Jednym z nich, funkcjonującym w obrębie województwa dolnośląskiego, jest program rozwoju czytelnictwa Kindloteka – opowiada Marzena Więckowska, senior PR manager Amazon na region Europy Środkowo-Wschodniej. - Równie ważna jest dla nas współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami. W ramach platformy Sprzedawaj na Amazon oferujemy im dostęp do kilkuset milionów klientów Amazon na świecie, a także przeróżne narzędzia marketingowe czy program Fulfillment by Amazon (FBA) – zapewniający pełną obsługę logistyczną. Wystarczy że przedsiębiorca dostarczy produkty do jednego z naszych Centrów Logistyki E-commerce, a my zajmujemy się resztą – przechowywaniem, wysyłką i obsługą klienta. Dziś współpracuje z nami już ponad 7200 przedsiębiorców z całej Polski, z czego jesteśmy bardzo dumni. Mamy nadzieję, że liczba ta będzie nieustannie rosła – dodaje Więckowska.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O STARTUP WROCŁAW: EWOLUCJE

Szukają innowacji

JLL, to z kolei nie tylko międzynarodowa firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości i zatrudniająca 83,5 tys. osób w 300 oddziałach na całym świecie, ale także inwestor i klient dla lokalnych startupów. Przykładowo w styczniu JLL zainwestowało 3,8 mln dolarów w indyjską firmę Foyr zajmującą się wizualizacjami 3D, a u nas współpracuje m.in. z firmą Fream i jej spółką córką Evryplace (startup tworzący narzędzie do łatwego tworzenia prezentacji w technologii VR).  Wrocławianie stworzyli dla giganta aplikację JLL VR, która pozwala na wirtualne spacery po najciekawszych budynkach i przestrzeniach biurowych. 

– Właściwie na całym świecie poszukujemy dobrych pomysłów, które można zastosować na rynku nieruchomości. Nie inaczej jest w przypadku Wrocławia – opowiada Katarzyna Krokosińska, szefowa wrocławskiego biura JLL. – Wspierając innowacyjne firmy w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań biurowych, sami chcemy być innowacyjni. Wszystko po to, by prawidłowo analizować potrzeby klienta, opracowywać skuteczną  strategię środowiska pracy, czy jeszcze efektywniej doradzać od strony technicznej – podkreśla Krokosińska.

Podobnie jak Ryan Basu z BNY Mellon wystąpi ona w panelu dyskusyjnym "Amerykański sen czy koszmar – jak podbić amerykański rynek i przeżyć” moderowanym przez Rafała Szafrańca z firmy KPMG.

 - KPMG od lat pomaga polskim firmom w ekspansji zagranicznej. Szczególnie dumni jesteśmy z pomocy krajowym firmom, które zdecydowały się na wejście na rynek amerykański poprzez założenie w USA spółek zależnych i realne inwestycje w tamtejszą gospodarkę np. poprzez utworzenie zakładów produkcyjnych – mówi Rafał Szafraniec z KPMG. - Podmioty, które budują na rynku amerykańskim własną markę  - niezależnie od sektora gospodarki, w którym funkcjonują - z pewnością należą do tych, z których jesteśmy szczególnie dumni, pomagając im w osiągnięciu tego ambitnego celu – dodaje Szafraniec.

POZNAJ PRELEGENTÓW KONFERENCJI STARTUP WROCŁAW: EWOLUCJE- AMERICAN DREAM

Pytany o to, na co powinny zwrócić uwagę firmy, które przygotowują się do ekspansji w USA, ekspert KPMG odpowiada: - Każdy model biznesowy wymagać będzie innego podejścia do ekspansji na rynek amerykański. Inaczej powinien do tego podejść producent gier komputerowych na urządzenia mobilne free-to-play z mikropłatnościami, inaczej firma tworząca oprogramowanie, które sprzedaje w kanale B2B, a inaczej producent innowacyjnych urządzeń w zakresie diagnostyki medycznej. Z pewnością jednak, to co najważniejsze jest wspólne, to odpowiednie zadbanie o optymalną strukturę formalną dostosowaną do formy wejścia na rynek amerykański oraz ochrona własności intelektualnej.

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej jest organizatorem konferencji Startup Wrocław: Ewolucje - American Dream.

Jej partnerem został Konsulat Generalny USA w Krakowie, partnerem merytorycznym firma KPMG, a partnerem instytucjonalnym Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej dla Programu Inteligentny Rozwój.

Sponsorami Startup Wrocław Ewolucje – American Dream są firmy: BNY Mellon (sponsor złoty) JLL, kancelaria SDZLEGAL SCHINDHELM (sponsorzy srebrni) oraz Amazon (sponsor brązowy).

Konferencja Startup Wrocław: Ewolucje - American Dream rozpocznie się 14 czerwca, o godz. 17.30, w kinie Nowe Horyzonty.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://www.wroclaw.pl/startupy/americandream.

Wydarzenie na Facebooku