wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Amerykański Coherent Solutions zatrudnia we Wrocławiu. Praca dla programistów

Coherent Solutions – amerykańska firma z białoruskimi korzeniami otworzyła we Wrocławiu swój pierwszy oddział w Polsce. Specjalizują się w rozwoju oprogramowania i konsultingu. W stolicy Dolnego Śląska szukają pracowników i chcą pomóc specjalistom IT będącym w trudnej sytuacji na Białorusi, a obecnie także w Ukrainie.

Reklama

Coherent Solutions produkuje oprogramowanie dla odbiorców w USA. Klientami są zarówno startupy jak i duże, rozpoznawalne na świecie koncerny (z amerykańskiej listy Fortune 1000) z branży przemysłowej, finansowej, technologicznej, opieki zdrowotnej, fitness, e-commerce.

Wrocławski oddział powstał we wrześniu 2021 r., a już w marcu br. zatrudniał ponad 100 osób, pracujących zarówno na miejscu we Wrocławiu, jak i w innych częściach Polski, ale – jak podkreśla Grzegorz Piątkowski, szef wrocławskiego oddziału Coherent Solutions – to dopiero początek, bo spółka chce w tym i kolejnych latach zatrudniać co najmniej 100 osób rocznie. Coherent Solutions rekrutacja.

Coherent Solutions: rekrutacja i praca dla programistów

Powstanie biura we Wrocławiu związane było z sytuacją polityczną na Białorusi. Firma chce, by we Wrocławiu znaleźli zatrudnienie ci, którzy z obawy przed represjami musieli wyjechać z Mińska. Teraz jesteśmy otwarci także na pracowników z Ukrainy. Od marca ruszamy z rekrutacją na rynku lokalnym i szukamy przede wszystkim programistów. Oprócz nich, mamy pracę również dla analityków biznesowych i kierowników projektów oraz dla inżynierów QA
Grzegorz Piątkowski, general manager Coherent Solutions we Wrocławiu.

W najbliższym czasie Coherent Solutions rozpocznie we Wrocławiu ogólnodostępne szkolenia Big Data, które prowadzone będą online. Potrwają dwa miesiąca, a najlepsi uczestnicy będą mogli liczyć na pracę w spółce.

Coherent Solutions biuro we Wrocławiu

Coherent Solutions korzysta z pomocy polskiego rządu w ramach Poland.Business Harbour. Program ten ułatwia relokację do Polski firmom, specjalistom IT i startupom z m.in. Białorusi, Ukrainy i Gruzji. We Wrocławiu Coherent Solutions wspiera Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

– Coherent Solutions wybrał Wrocław z oczywistych powodów: to silny hub informatyczny określany mianem polskiej „Doliny Krzemowej”. Firma nie miała wątpliwości, że jeżeli Polska, to tylko Wrocław – zaznacza Grzegorz Piątkowski.

Grzegorz Piątkowski, który zarządza odziałem Coherent Solutions, jest wrocławianinem. Mówi o sobie: humanista w IT. Jest absolwentem między innymi politologii i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2007 r. związany z branżą informatyczną. Pracował m.in. w IBM i SoftServe.

Coherent Solutions branża IT

Coherent Solutions założył w 1995 r. pochodzący z Białorusi Igor Epsztejn. Siedziba główna Coherent Solutions jest w Minneapolis (Minnesota, USA) a największe centrum dostarczające usługi znajduje się w Mińsku na Białorusi. Spółka ma swoje odziały w Sofii (Bułgaria), Lwowie (Ukrainia), Bukareszcie (Rumunia), Wilnie (Litwia) i Kiszyniowie (Mołdawia). W 2022 r. firma planuje otwarcia kolejnego biura w Polsce.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl