wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Amerykański Coherent Solutions zatrudnia we Wrocławiu. Praca dla programistów
Pracownicy Coherent Solutions we Wrocławiu. Firma zatrudnia programistów Tomasz Hołod, www.wroclaw.pl
Pracownicy Coherent Solutions we Wrocławiu. Firma zatrudnia programistów

Coherent Solutions – amerykańska firma z białoruskimi korzeniami otworzyła we Wrocławiu swój pierwszy oddział w Polsce. Specjalizują się w rozwoju oprogramowania i konsultingu. W stolicy Dolnego Śląska szukają pracowników i chcą pomóc specjalistom IT będącym w trudnej sytuacji na Białorusi, a obecnie także w Ukrainie.

Reklama

Coherent Solutions produkuje oprogramowanie dla odbiorców w USA. Klientami są zarówno startupy jak i duże, rozpoznawalne na świecie koncerny (z amerykańskiej listy Fortune 1000) z branży przemysłowej, finansowej, technologicznej, opieki zdrowotnej, fitness, e-commerce.

Wrocławski oddział powstał we wrześniu 2021 r., a już w marcu br. zatrudniał ponad 100 osób, pracujących zarówno na miejscu we Wrocławiu, jak i w innych częściach Polski, ale – jak podkreśla Grzegorz Piątkowski, szef wrocławskiego oddziału Coherent Solutions – to dopiero początek, bo spółka chce w tym i kolejnych latach zatrudniać co najmniej 100 osób rocznie. Coherent Solutions rekrutacja.

Coherent Solutions: rekrutacja i praca dla programistów

Powstanie biura we Wrocławiu związane było z sytuacją polityczną na Białorusi. Firma chce, by we Wrocławiu znaleźli zatrudnienie ci, którzy z obawy przed represjami musieli wyjechać z Mińska. Teraz jesteśmy otwarci także na pracowników z Ukrainy. Od marca ruszamy z rekrutacją na rynku lokalnym i szukamy przede wszystkim programistów. Oprócz nich, mamy pracę również dla analityków biznesowych i kierowników projektów oraz dla inżynierów QA
Grzegorz Piątkowski, general manager Coherent Solutions we Wrocławiu.

W najbliższym czasie Coherent Solutions rozpocznie we Wrocławiu ogólnodostępne szkolenia Big Data, które prowadzone będą online. Potrwają dwa miesiąca, a najlepsi uczestnicy będą mogli liczyć na pracę w spółce.

Coherent Solutions biuro we Wrocławiu

Coherent Solutions korzysta z pomocy polskiego rządu w ramach Poland.Business Harbour. Program ten ułatwia relokację do Polski firmom, specjalistom IT i startupom z m.in. Białorusi, Ukrainy i Gruzji. We Wrocławiu Coherent Solutions wspiera Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

– Coherent Solutions wybrał Wrocław z oczywistych powodów: to silny hub informatyczny określany mianem polskiej „Doliny Krzemowej”. Firma nie miała wątpliwości, że jeżeli Polska, to tylko Wrocław – zaznacza Grzegorz Piątkowski.

Grzegorz Piątkowski, który zarządza odziałem Coherent Solutions, jest wrocławianinem. Mówi o sobie: humanista w IT. Jest absolwentem między innymi politologii i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2007 r. związany z branżą informatyczną. Pracował m.in. w IBM i SoftServe.

Coherent Solutions branża IT

Coherent Solutions założył w 1995 r. pochodzący z Białorusi Igor Epsztejn. Siedziba główna Coherent Solutions jest w Minneapolis (Minnesota, USA) a największe centrum dostarczające usługi znajduje się w Mińsku na Białorusi. Spółka ma swoje odziały w Sofii (Bułgaria), Lwowie (Ukrainia), Bukareszcie (Rumunia), Wilnie (Litwia) i Kiszyniowie (Mołdawia). W 2022 r. firma planuje otwarcia kolejnego biura w Polsce.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl