wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Chińczycy zainwestują 45 mln dolarów w aglomeracji wrocławskiej
Fabryka GTHR w Huarong źródło: inwestor
Fabryka GTHR w Huarong

Chiński koncern Guotai-Huarong, światowy potentat w produkcji wkładów do baterii do aut elektrycznych, wybuduje fabrykę w Godzikowicach w gminie Oława. Zakład ma powstać do 2020 r. i będzie jednym z największych w Europie.

Reklama

Polski oddział chińskiego potentata – Guotai-Huarong Poland – wybuduje w Godzikowicach fabrykę za 45 mln dolarów. Przedstawiciele inwestora informują, że fabryka elektrolitu do wkładów do baterii litowo-jonowych będzie jedną z największych w Europie. Roczna wielkość produkcji fabryki pozwoli na dostarczenie wkładów do baterii do 1 mln aut elektrycznych rocznie.

Na początku pracę znajdzie tam 60 osób, docelowo planowane jest zatrudnienie około 100 pracowników. Obecnie trwają prace polegające na zebraniu niezbędnej dokumentacji. Teren pod fabrykę został już zakupiony. Zakład ma powstać do 2020 r..

– Projekt fabryki w Godzikowicach chińskiego inwestora Zhangjiagang Guotai-Huarong New Chemical Materials (GTHR), jest elementem strategii wspierania rozwoju przemysłu elektromobilności w naszym kraju. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że takie inwestycje powstają w Polsce, która staje się jednym z najważniejszych uczestników w tej branży na świecie. W dalszej perspektywie przełoży się to na wzrost popularności aut elektrycznych na naszych drogach, a w konsekwencji istotną poprawą jakości powietrza w Polsce – mówi Krzysztof Senger, wiceprezes PAIH ds. inwestycji zagranicznych.

Pod Oławą będą produkować wkłady do baterii do 1 mln aut elektrycznych rocznie

Chiński Zhangjiagang Guotai Huarong Chemical New Material Co. Ltd. został założony w 2000 roku. Jest zaawansowaną technologicznie firmą produkującą materiał organiczny z krzemu do wkładów do baterii litowych. Jest jednym z trzech największych dostawców elektrolitów na świecie.

Inwestor podkreśla, że działa zgodnie z najwyższymi standardami według ISO9001 i TS16949. Polska fabryka będzie trzecią należącą do GTHR i pierwszą poza granicami Chin. Budowana fabryka podwoi moce produkcyjne firmy.

Energia w motoryzacji. Inwestycje i zmiany na rynku

Według ekspertów rozwój pojazdów z napędem elektrycznym będzie najważniejszym trendem w motoryzacji do 2025 roku, a Wrocław idealnie się w ten trend wpisuje. LG stworzy w aglomeracji największą w Europie fabrykę baterii litowych do e-aut, a zwiększone zainteresowanie autobusami napędzanymi prądem odnotowuje także Volvo.

Wrocław będzie centrum motoryzacji elektrycznej w Europie Środkowej

Koreański LG Chem, który buduje w Biskupicach Podgórnych koło Wrocławia największą w Europie fabrykę baterii litowych do samochodów elektrycznych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl