wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. 3M otworzył Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu
3M otworzył Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu

Otwarcie Centrum Usług Wspólnych 3M we Wrocławiu, fot. Jarek Ratajczak

Był szampan i uroczyste przecięcie wstęgi – międzynarodowy koncern 3M uruchomił we Wrocławiu swoją kolejną inwestycję w Polsce. 1 czerwca, przy ul. Dubois 41 na Nadodrzu, otwarto Centrum Usług Wspólnych, jedną z trzech takich placówek 3M na świecie.

Reklama

W środę, 1 czerwca 2016 r., na placu przed biurowcem przy ul. Dubois, zgromadzili się pracownicy i szefowie koncernu 3M. Wśród gości byli przedstawiciele władz miasta oraz agencji rządowych. Otwierając Centrum Usług Wspólnych 3M we Wrocławiu, reprezentanci koncernu podkreślali, że firma na dobre zrosła się z miastem, bo tu w ostatnich 25 latach zlokalizowała swoje największe inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej. 3M we Wrocławiu ma 6 zakładów produkcyjnych oraz centra: innowacji i badań i rozwoju.

– Ze względu na położenie geograficzne i dotychczasową istotna rolę, Wrocław stanowił idealne miejsce pod kolejną inwestycję, jaką jest otwarcie Centrum Usług Wspólnych. W ten sposób Wrocław stał się nie tylko Europejską Stolicą Kultury 2016, ale także europejską stolicą 3M – mówi Rafał Olejniczak, general manager 3M Global Center EMEA

– Koncern 3M to jeden z flagowych inwestorów naszego miasta, będący dowodem wysokiej specjalizacji i nowoczesnej lokalnej gospodarki, jednocześnie kontynuujący tradycję wrocławskiego Viscoplastu. To dla mnie ważne, że w powstaniu unikatowych produktów, dzięki którym nasze życie staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze, mają udział także wrocławianie – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Przedstawiciele 3M podkreślali, że otwarte Centrum Usług Wspólnych zajmie się m.in. realizacją procesów finansowych, zakupowych, kadrowych, wsparciem IT w zakresie jakości, raportowania i analiz, a także zarządzania bazami danych. Centrum będzie obsługiwać 52 kraje regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Obecnie w centrum zatrudnionych jest 400 osób, ale w planach jest zwiększenie zatrudnienia.

Wrocław wśród liderów nowoczesnych usług dla biznesu

– Obok Toyoty oraz firmy Fresenius (opieka medyczna), 3M to kolejny globalny gracz, który poza zakładem produkcyjnym, zdecydował się na utworzenie w aglomeracji wrocławskiej swojego centrum usług wspólnych. Potwierdza to, że Wrocław jest atrakcyjną lokalizacją zarówno dla przemysłu, jak i usług – mówi Łukasz Czajkowski, dyr. Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Ponad 24 tys. zatrudnionych w 72 centrach usług biznesowych (BSS) we Wrocławiu – oznacza, że miasto jest wśród liderów nowoczesnych usług dla biznesu. Tak wynika z raportu „10 lat sektora BSS w Polsce” autorstwa PAIiIZ i Hays Poland. BSS. Czytaj – Wrocław wśród liderów nowoczesnych usług dla biznesu.

Nowy biurowiec – 2 centra usług wspólnych

W biurowcu przy ul. Dubois, w którym 3M otworzył swoje centrum usług wspólnych, takie samo centrum od października 2015 r. ma innych światowy koncern – firma Parker Hannifin. Czytaj więcej – Światowy gigant ma nową siedzibę we Wrocławiu. Dubois 41, to jedna z największych inwestycji zrealizowanych ostatnio na wrocławskim Nadodrzu, tuż obok Kępy Mieszczańskiej. Czytaj więcej – Nowy biurowiec Dubois 41.

3M świętuje 25 lat w Polsce

3M Poland sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 r. firma obchodzi 25-lecie działalności w Polsce, gdzie ma 4 ośrodki produkcyjne: 2 we Wrocławiu, w Janowie koło Grodziska Mazowieckiego i Rabce. Zatrudnia ponad 2 tys. pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach koło Warszawy. 3M Poland oferuje ponad 10 tys. produktów w zakresie m.in. ochrony zdrowia, bezpieczeństwa, elektroniki i energetyki. Dotychczas koncern zainwestował w Polsce ponad 500 mln USD.

Fot. Jarek Ratajczak

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl