wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Otwarcie Centrum Usług Wspólnych 3M we Wrocławiu, fot. Jarek Ratajczak

Był szampan i uroczyste przecięcie wstęgi – międzynarodowy koncern 3M uruchomił we Wrocławiu swoją kolejną inwestycję w Polsce. 1 czerwca, przy ul. Dubois 41 na Nadodrzu, otwarto Centrum Usług Wspólnych, jedną z trzech takich placówek 3M na świecie.

Reklama

W środę, 1 czerwca 2016 r., na placu przed biurowcem przy ul. Dubois, zgromadzili się pracownicy i szefowie koncernu 3M. Wśród gości byli przedstawiciele władz miasta oraz agencji rządowych. Otwierając Centrum Usług Wspólnych 3M we Wrocławiu, reprezentanci koncernu podkreślali, że firma na dobre zrosła się z miastem, bo tu w ostatnich 25 latach zlokalizowała swoje największe inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej. 3M we Wrocławiu ma 6 zakładów produkcyjnych oraz centra: innowacji i badań i rozwoju.

– Ze względu na położenie geograficzne i dotychczasową istotna rolę, Wrocław stanowił idealne miejsce pod kolejną inwestycję, jaką jest otwarcie Centrum Usług Wspólnych. W ten sposób Wrocław stał się nie tylko Europejską Stolicą Kultury 2016, ale także europejską stolicą 3M – mówi Rafał Olejniczak, general manager 3M Global Center EMEA

– Koncern 3M to jeden z flagowych inwestorów naszego miasta, będący dowodem wysokiej specjalizacji i nowoczesnej lokalnej gospodarki, jednocześnie kontynuujący tradycję wrocławskiego Viscoplastu. To dla mnie ważne, że w powstaniu unikatowych produktów, dzięki którym nasze życie staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze, mają udział także wrocławianie – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Przedstawiciele 3M podkreślali, że otwarte Centrum Usług Wspólnych zajmie się m.in. realizacją procesów finansowych, zakupowych, kadrowych, wsparciem IT w zakresie jakości, raportowania i analiz, a także zarządzania bazami danych. Centrum będzie obsługiwać 52 kraje regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Obecnie w centrum zatrudnionych jest 400 osób, ale w planach jest zwiększenie zatrudnienia.

Wrocław wśród liderów nowoczesnych usług dla biznesu

– Obok Toyoty oraz firmy Fresenius (opieka medyczna), 3M to kolejny globalny gracz, który poza zakładem produkcyjnym, zdecydował się na utworzenie w aglomeracji wrocławskiej swojego centrum usług wspólnych. Potwierdza to, że Wrocław jest atrakcyjną lokalizacją zarówno dla przemysłu, jak i usług – mówi Łukasz Czajkowski, dyr. Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Ponad 24 tys. zatrudnionych w 72 centrach usług biznesowych (BSS) we Wrocławiu – oznacza, że miasto jest wśród liderów nowoczesnych usług dla biznesu. Tak wynika z raportu „10 lat sektora BSS w Polsce” autorstwa PAIiIZ i Hays Poland. BSS. Czytaj – Wrocław wśród liderów nowoczesnych usług dla biznesu.

Nowy biurowiec – 2 centra usług wspólnych

W biurowcu przy ul. Dubois, w którym 3M otworzył swoje centrum usług wspólnych, takie samo centrum od października 2015 r. ma innych światowy koncern – firma Parker Hannifin. Czytaj więcej – Światowy gigant ma nową siedzibę we Wrocławiu. Dubois 41, to jedna z największych inwestycji zrealizowanych ostatnio na wrocławskim Nadodrzu, tuż obok Kępy Mieszczańskiej. Czytaj więcej – Nowy biurowiec Dubois 41.

3M świętuje 25 lat w Polsce

3M Poland sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 r. firma obchodzi 25-lecie działalności w Polsce, gdzie ma 4 ośrodki produkcyjne: 2 we Wrocławiu, w Janowie koło Grodziska Mazowieckiego i Rabce. Zatrudnia ponad 2 tys. pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach koło Warszawy. 3M Poland oferuje ponad 10 tys. produktów w zakresie m.in. ochrony zdrowia, bezpieczeństwa, elektroniki i energetyki. Dotychczas koncern zainwestował w Polsce ponad 500 mln USD.

Fot. Jarek Ratajczak

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl