Światowy gigant ma nową siedzibę we Wrocławiu

Centrum Usług Wspólnych Parker Hannifin ma nową siedzibę we Wrocławiu. Centrum zatrudnia obecnie ponad 220 pracowników, w planach jest zwiększenie zatrudnienia.

  • Centrum Usług Wspólnych Parker Hannifin we Wrocławiu

    Na zdjęciu od prawej: Cathy Suever (VP Corporate Controller), Jon Marten (Chief Financial Officer) i Tony Sayer (VP Assistant Corporate Controller Shared Services), źródło: materiały prasowe


W październiku otwarto nową siedzibę Parker Hannifin ESSC we Wrocławiu. Nowy biurowiec mieści się przy ulicy Dubois – czytaj więcej – Nowy biurowiec Dubois 41. Wcześniej firma zajmowała tymczasowo powierzchnię w dwóch biurowcach na ul. Śrubowej oraz Swobodnej.

Najnowszym oddziałem Parker Hannifin, utworzonym w połowie 2013 roku, jest Centrum Usług Wspólnych. Odpowiada za przenoszenie, realizację, a docelowo i optymalizację procesów z zakresu finansów i księgowości obsługując lokalizacje Parker Hannifin w krajach leżących na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

– Przy wyborze kraju, w którym miał zostać ulokowany nowy biznes Parker Hannifin, decydujący wpływ miały dotychczasowe sukcesy Spółki w Polsce. Firma posiada tu bowiem dwa zakłady produkcyjne zlokalizowane w Siechnicach i we Wrocławiu, oraz prężnie działający Oddział Handlowy z główną siedzibą w Warszawie. Poszukiwano lokalizacji, w której Parker posiadałby już cenne doświadczenia, i posiadałaby wsparcie w postaci wykwalifikowanej kadry – informują przedstawiciele firmy.

Zdaniem Parker Hannifin – Polska, a szczególnie Dolny Śląsk, gdzie znajduje się zakład produkcyjny mieszczący się w Siechnicach pod Wrocławiem, najlepiej wypadła pod kątem atrakcyjności dla inwestorów. Duże znaczenie miało także świetne zaplecze edukacyjne Wrocławia, które pozwoliło oczekiwać dostępności osób z wymaganymi kwalifikacjami.

Centrum Usług Wspólnych Parker Hannifin zatrudnia obecnie ponad 220 pracowników, którzy świadczą usługi księgowe z zakresu zobowiązań, należności, jak i rozliczania podróży służbowych i wydatków pracowników. W ciągu najbliższych dwóch lat Parker Hannifin ESSC zamierza zatrudnić jeszcze 80 pracowników. Oferta pracy skierowana jest przede wszystkim do osób posiadających dobrą znajomość języków obcych oraz cechujących się umiejętnością pracy z liczbami i analizy danych.

Parker Hannifin jest wiodącym producentem z branży napędów i sterowań hydraulicznych, pneumatycznych i elektromechanicznych. Firma powstała w 1918 roku w Cleveland w Stanach Zjednoczonych. Zatrudnia około 57 500 pracowników w 50 krajach na całym świecie. W 2014 roku sprzedaż przekroczyła  13 bilionów dolarów.

Wrocław wśród liderów nowoczesnych usług dla biznesu

– Obok Toyoty oraz firmy Fresenius (opieka medyczna) jest to kolejny globalny gracz, który poza zakładem produkcyjnym, zdecydował się na utworzenie w aglomeracji wrocławskiej swojego centrum usług wspólnych. Niebawem do tego grona dołączy firma 3M, która właśnie przygotowuje się do "go live", a więc formalnego przejęcia obowiązków w ramach korporacji. Potwierdza to, że Wrocław jest atrakcyjną lokalizacją zarówno dla przemysłu jak i usług – mówi Łukasz Czajkowski, dyr. Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Ponad 24 tys. zatrudnionych w 72 centrach usług biznesowych (BSS) we Wrocławiu – to oznacza, że miasto jest wśród liderów nowoczesnych usług dla biznesu. Tak wynika z raportu „10 lat sektora BSS w Polsce” autorstwa PAIiIZ i Hays Poland. BSS. Czytaj – Wrocław wśród liderów nowoczesnych usług dla biznesu.

Zgłoś uwagę