wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Centrum szkoleniowe Lufthansy będzie w Bielanach Wrocławskich
We centrum będą szkolenia pracowników zakładu serwisowania i naprawy silników lotniczych XEOS XEOS
We centrum będą szkolenia pracowników zakładu serwisowania i naprawy silników lotniczych XEOS

Specjalistyczne Centrum Szkoleniowe Spółki XEOS (joint venture Lufthansa Technik i GE Aviation), powstanie w Prologis Park Wrocław w Bielanach Wrocławskich. Będzie to najnowocześniejszym centrum kształcenia w przemyśle lotniczym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Reklama

We wrocławskim centrum będą odbywały się szkolenia pracowników zakładu serwisowania i naprawy silników lotniczych XEOS w Środzie Śląskiej. Inwestycja Lufthansy i General Electric w Środzie Śląskiej. Docelowo spółka zainwestuje w szkolenie kadry 60 mln zł.

– Chcemy kształcić najwyższej klasy specjalistów, którzy zwiążą z nami swoją przyszłość zawodową na dłużej – mówi Thomas Böttger, dyrektor zarządzający XEOS

Najnowocześniejsze centrum w regionie

Specjalistyczne Centrum Szkoleniowe Spółki XEOS powstanie w Prologis Park Wrocław w Bielanach Wrocławskich. Umowę w tej sprawie podpisano 31 marca 2017 r.. Będzie to najnowocześniejszym centrum kształcenia w przemyśle lotniczym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Pierwsze szkolenia teoretyczne w nowym centrum zaplanowano na czerwiec 2017 r. Od lipca mechanicy i asystenci mechaników przejdą do drugiego etapu – szkolenia praktycznego, weryfikując swoją wiedzę i umiejętności na prawdziwych silnikach lotniczych.

– Zależało nam, by szkolenia i warsztaty odbywały się w regionie w którym inwestujemy, ale szukamy kandydatów z całej Polski. W naszym ośrodku będą zdobywać i szlifować swoje umiejętności podczas warsztatów praktycznych, pracując z najnowocześniejszymi silnikami samolotowymi – mówi Stefan Schmuck, dyrektor pperacyjny XEOS.

W ramach budowania kadry specjalistów XEOS chce współpracować z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Politechniką Wrocławską i szkołami technicznymi oraz Dolnośląskim Klastrem Lotniczym, powołanym przez Legnicką Specjalną Stefę Ekonomiczną.

– Centrum szkoleniowe XEOS to pierwszy projekt tego typu w regionie. Po pierwsze, dotychczas nie mieliśmy do czynienia z tak znaczącą inwestycją firmy zagranicznej w kapitał ludzki. Po drugie, w trakcie szkoleń pracownicy XEOS nabędą wyjątkowe kompetencje, uznawane na całym świecie. Po trzecie branża lotnicza, to Everest sektora produkcyjnego jeżeli chodzi o jakość, technologie oraz wartość dodaną. Liczymy także, że utworzenie centrum szkoleniowego XEOS przełoży się istotnie na rozwój edukacji i biznesu w regionie – wylicza Łukasz Czajkowski, dyr. Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Lufthansa Technik i GE Aviation zainwestują w aglomeracji wrocławskiej 1 mld zł. Efektem będzie ok. 500 nowych miejsc pracy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl