wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Inwestycja Lufthansy i General Electric w Środzie Śląskiej
zdjęcie ilustracyjne źródło: inwestor
zdjęcie ilustracyjne

1 mld zł w Aglomeracji Wrocławskiej zainwestują – Lufthansa i General Electric. Efektem będzie ok. 500 nowych miejsc pracy. Budowa zakładu, w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, ruszy w marcu 2017 r.

Reklama

W poniedziałek,. 5 grudnia 2016 r, Ministerstwo Rozwoju ogłosiło, że pod Środą Śląską w Aglomeracji Wrocławskiej swój zakład serwisowania i naprawy silników lotniczych wybuduje spółka Xeos, należąca do Lufthansy i General Electric.

Wartość inwestycji wyniesie ponad 1 mld zł (250 mln euro). Powstanie ok. 500 nowych miejsc pracy.

– Wybór Środy Śląskiej jako lokalizacji wspólnej inwestycji GE i Lufthansa jest kolejnym dowodem na to, że nasz kraj jest otwarty i gotowy na przyjmowanie nowych, technologicznie zaawansowanych projektów. Ta inwestycja będzie miała bardzo istotny wpływ na wzmacnianie sektora, który już dziś poprzez najwyższej klasy specjalistów – inżynierów i techników lotniczych, staje się polską specjalnością –  mówi wicepremier Mateusz Morawiecki.

Wmurowanie kamienia węgielnego planowane jest na marzec 2017 roku, natomiast uruchomienie operacji w zakładzie na wrzesień 2018 roku. Przeciw budowie zakładu jest cześć okolicznych mieszkańców, którzy obawiają się m.in. wpływu tej inwestycji na środowisko.

Centrum serwisowania dla najnowocześniejszych silników lotniczych

Głównym przeznaczeniem zakładu w Środzie Sląskiej będzie serwisowanie silników typu GEnx-2B, a w kolejnych latach również typu GE9X. Te ostatnie trafią do zakładu od 2021 roku, i będą najnowocześniejszymi silnikami lotniczymi w swojej klasie.

jr/MR

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl