wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowy bulwar nad Odrą na Kępie Mieszczańskiej
Bulwary na Kępie Mieszczańskiej Dom Development
Bulwary na Kępie Mieszczańskiej

Nowa, dostępna dla wszystkich promenada z ławkami i tarasami widokowymi powstaje nad Odrą wzdłuż ul. Księcia Witolda. Zagospodarowanie bulwaru jest efektem współpracy deweloperów z wrocławskim magistratem. Można już spacerować po ich pierwszym odcinku, zrealizowanym przez Dom Development.

Promenada powstaje na Kępie Mieszczańskiej, między mostami Pomorskim i Sikorskiego, w sąsiedztwie osiedli budowanych przez kilku deweloperów. Każdy z nich inwestuje również w zagospodarowanie fragmentu bulwaru, dzięki czemu powstanie otwarta, ponad 500-metrowa przestrzeń.

Koncepcja projektu powstała na zlecenie Dom Development przy współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia. Pierwszy fragment, wzdłuż Apartamentów Księcia Witolda, zakończonej kilka tygodni temu inwestycji Dom Development, jest już dostępny dla wrocławian.

Więcej zieleni na Odrą

Promenada ma łączyć restauracyjne partery nowej zabudowy z nabrzeżem Odry. Zadbano o zieleń, wzdłuż bulwaru nasadzono drzewa, krzewy i rośliny dekoracyjne. Promenada została oświetlona energooszczędnymi latarniami oraz zabezpieczona balustradami.

Przebudowę pierwszego odcinka sfinansował Dom Development, przeznaczając na ten cel ponad 600 tys. zł. Pozostałe fragmenty zostaną wyremontowane i oddane do użytku przez deweloperów realizujących sąsiednie inwestycje do końca września 2021 r.

Przykładamy dużą wagę do tworzenia tkanki miejskiej, która będzie służyć nie tylko naszym klientom, ale także lokalnej społeczności. Projektując Apartamenty Księcia Witolda postawiliśmy na nowoczesną architekturę, która tworzy harmonijną całość ze śródmiejską zabudową okolicy. Przebudowany bulwar ożywi przestrzeń Kępy Mieszczańskiej i na pewno będzie chętnie odwiedzany przez wrocławian i turystów

Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław

Bulwary na Kępie Mieszczańskiej. Miasto współpracuje z deweloperami

Piotr Fokczyński, architekt Wrocławia, podkreśla, że obecnie Kępa Mieszczańska to największy plac budowy w mieście. Dzięki współpracy miasta z budującymi tam deweloperami udało się stworzyć koncepcję budowy, ogólnodostępnych, otwartych dla wszystkich bulwarów na Odrą.

– To będzie nowy, atrakcyjny i prestiżowy adres we Wrocławiu. Bulwar na górnym poziomie będzie korespondował z parterami znajdujących się tam budynków, z lokalami usługowymi, kawiarniami i restauracjami. Będą przejścia do dziedzińców oraz trójkątnego placyku przy Księcia Witolda, który jest już zagospodarowany – wylicza architekt miasta i dodaje, że na Kępie jest stroma skarpa, ale będą zejścia do rzeki z miejscami do cumowania łodzi.

Nowa zabudowa na Kępie między mostami Sikorskiego i Pomorskimi będzie kontynuacją tego, co już jest zrobione przy marinie Topacz. Stąd, przez Wyspę Słodową, bulwar Dunikowskiego i mariną AZS Politechniki – będzie można przejść lub dojechać rowerem aż do mostu Zwierzynieckiego.

Nadodrzańskie apartamenty

Wraz z otwarciem pierwszego odcinka promenady Dom Development zakończył budowę Apartamentów Księcia Witolda. W pięciokondygnacyjnym budynku znajduje się 128 apartamentów oraz 10 lokali usługowych. Za projekt budynku oraz bulwaru odpowiedzialna jest Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.

Kępa Mieszczańska – największy plac budowy we Wrocławiu

Przed wiekami był tam port i młyn, później lazaret i koszary, a po II wojnie światowej wyspa należała do żołnierzy i milicjantów, a wrocławianie chodzili tam na lodowisko i do kina letniego Torpiastu. Teraz na Kępie Mieszczańskiej ma być jak w Hamburgu, Amsterdamie czy Berlinie. Przestronne osiedla, nowoczesne biurowce, eleganckie kawiarnie i sklepy, a tuż obok bulwary nad Odrą, nowy park, teatr i galeria BWA. Tak już za kilka lat ma wyglądać Kępa Mieszczańska.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl