wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Hotel The Bridge Wrocław wyróżniony za design w konkursie World Luxury Hotel Awards
The Bridge Wrocław MGallery  na Ostrowie Tumskim The Bridge Wrocław MGallery
The Bridge Wrocław MGallery na Ostrowie Tumskim

Znamy już wyniki prestiżowego konkursu World Luxury Hotel Awards. Wśród laureatów znalazł się hotel The Bridge Wrocław MGallery. Publiczność doceniła wyjątkową architekturę wrocławskiego obiektu.

The Bridge Wrocław w The World Luxury Hotel Awards

The Bridge Wrocław MGallery, 5-gwiazdkowy hotel położony na Ostrowie Tumskim, został regionalnym zwycięzcą w kategorii Luxury Architecture Design Hotel konkursu World Luxury Hotel Awards 2021. Publiczność uznała, że ten obiekt oferuje najlepszy design architektury spośród wszystkich nominowanych hoteli ze Wschodniej Europy. Za projekt hotelu odpowiada lokalna pracownia Forum Architekci, a za aranżację wnętrz – Medusa Group. Inwestorem jest firma Tacit Investment.

Hotel jest na placu Katedralnym, dokładnie naprzeciwko neogotyckiego budynku seminarium. W projekcie budynku pojawiły się liczne nawiązania do architektury występującej na obszarze Ostrowa Tumskiego – regularny rytm dwukondygnacyjnych pilastrów, wydatny gzyms, masywna bryła dachu. Ponadto architekci przełożyli symetrię fasady seminarium na osiową kompozycję elewacji hotelu.

The Bridge Wrocław MGallery, 5-gwiazdkowy hotel położony na Ostrowie Tumskim Fot. The Bridge Wrocław MGallery
The Bridge Wrocław MGallery, 5-gwiazdkowy hotel położony na Ostrowie Tumskim

The Bridge zwycięzcą w kategorii Luxury Architecture Design Hotel w naszej części Europy

We wnętrzach znajdziemy wielkoformatowe grafiki w postaci rycin na ścianach, które odwołują się do dziedzictwa Wrocławia. Te oryginalne wizualizacje powstały we współpracy z Muzeum Narodowym we Wrocławiu i studiem projektowym Kolektyf.

Charakterystycznym elementem dla The Bridge jest ściana wodna we foyer, nawiązująca do Odry i dawnego mostu, w miejscu którego znajduje się dzisiaj hotel. We wnętrzach nie brakuje też nawiązań do gotyku, na przykład w postaci baldachimów z woskowymi świecami w pokojach.

W tym roku zorganizowano 15. edycję plebiscytu World Luxury Hotel Awards. Nagroda przyznawana jest na podstawie głosowania publiczności – swój głos może oddać bezpłatnie każdy podróżnik za pomocą strony internetowej.

Charakterystycznym elementem dla The Bridge jest ściana wodna we foyer Fot. The Bridge Wrocław MGallery
Charakterystycznym elementem dla The Bridge jest ściana wodna we foyer

The Bridge Wrocław za 150 mln zł

3 września 2019 r. uroczyście zaprezentowano nowy hotel na Ostrowie Tumskim. Inwestycja warta 150 mln zł powstała na placu Katedralnym w miejscu, gdzie przed laty była przychodnia studencka. Kamień węgielny pod The Bridge nowy hotel na Ostrowie Tumskim wmurowano w 2017 r. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl