wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Bitnoise

Milion złotych zainwestuje we Wrocławiu poznańska firma Bitnoise z branży IT. Spółka specjalizuje się w międzynarodowych projektach programistycznych i szuka we Wrocławiu pracowników.

Globalny startup do zarządzania rekrutacją, platforma edukacyjna dla największych światowych korporacji czy aplikacja VR dla Davida Lyncha – to tylko niektóre produkty tworzone przez poznańską spółkę Bitnoise. Przedstawiciele firmy podkreślają, że tego typu projekty wymagają wysokiej jakości tworzonego oprogramowania, stabilności zespołów oraz świetnie wyszkolonych inżynierów.

Przez wiele lat firma koncentrowała się na budowaniu zespołów w Poznaniu, jednak zarówno rozwój biznesu, jak i popularność pracy zdalnej skłoniły właścicieli do inwestycji we Wrocławiu.

Jako firma programistyczna rozważaliśmy kilka lokalizacji, w których chcieliśmy zatrudniać inżynierów. Braliśmy pod uwagę zarówno huby technologiczne w Polsce, jak i w całej Europie Środkowej. Jednak to nadodrzańska metropolia przekonała nas do siebie liczbą developerów, przyjaznym otoczeniem biznesu IT, a także dostępnością uczelni kształcących młodych profesjonalistów.

Adrian Roth, CEO Bitnoise
Adrian Roth Fot. Bitnoise
Adrian Roth

Według niego, istotną rolę odgrywa również komunikacja między dwoma miastami. Zarówno samochodem, jak i koleją podróż trwa około dwóch godzin, dzięki czemu nawet jednodniowa wizyta nie sprawia najmniejszych problemów.

Bitnoise Wrocław szuka pracowników

Pierwszą inwestycją Bitnoise we Wrocławiu jest rozbudowa zespołu programistycznego oraz sprzedażowego. Właściciele firmy szacują, że w najbliższej przyszłości zainwestują w zatrudnianie pracowników w nowej lokalizacji około miliona złotych. Obecnie szukają specjalistów: JavaScript, Node.js, PHP oraz testerów.

Wrocław pomaga

Poznańska firma chwali sobie wsparcie dla firm technologicznych rozwijających się we Wrocławiu ze strony  towarzyszenie ITCorner. To jedna z największych organizacji zrzeszających firmy IT w Polsce. Swoje korzenie ma we Wrocławiu, ale od ponad trzech lat buduje relacje między aglomeracjami takimi jak Kraków, Śląsk czy Poznań. To właśnie dzięki ITCorner Bitnoise wybrał Wrocław.

– Od początku istnienia ITCorner jest miejscem, gdzie spotykają się właściciele firm IT. Dla członków ITCorner stał się najlepszych miejscem, gdzie mogą poznać swoich kolegów z branży, dyskutować i wymieniać się wiedzą i doświadczeniami. Duże ośrodki takie jak Wrocław, Poznań i Kraków oraz kilkanaście mniejszych miast w Polsce stało się sobie bardzo bliskie – mówi Piotr Płóciennik, poznaniak i członek Zarządu ITCorner.

Adrian Roth dodaje, że również wrocławski Ratusz wspiera firmy technologiczne z obszaru MŚP. – Podczas gdy strategia miasta przez wiele lat promowała głównie międzynarodowe korporacje, obecnie Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej kieruje więcej inicjatyw do małych i średnich firm – podkreśla.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl