wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Bioceltix na GPW. Ich leki biologiczne dla psów i koni, oparte na komórkach macierzystych, zmienią weterynarię

5 września 2022 r. Bioceltix z Wrocławia – pierwsza spółka biotechnologiczna o profilu weterynaryjnym – weszła na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wrocławianie w oparciu o autorską technologię chcą robić nowoczesne leki biologiczne dla zwierząt ze szczególnym uwzględnieniem psów i koni.

Reklama

Bioceltix debiutuje na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

Zapowiadali, że to zrobią i dotrzymali słowa. W listopadzie 2021 r. Bioceltix z Wrocławia – jako pierwsza spółka biotechnologiczna o profilu weterynaryjnym – zadebiutował na rynku NewConnect. Od 5 września 2022 r. Bioceltix jest już na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Zobacz, zdjęcie z debiutu Bioceltix na GPW. 

Bioceltix pracuje nad projektami, które mogą zrewolucjonizować leki dla zwierząt. Chodzi o leki dla psów – na zmiany zwyrodnieniowe stawów i atopowe zapalenie skóry oraz lek przeznaczony dla koni cierpiących na zapalenie stawów.

Konsekwentnie realizujemy przyjętą strategię rozwoju, przejście na dużą giełdę jest jej elementem. Zapowiadaliśmy to przy okazji debiutu na NewConnect, teraz po prostu realizujemy te obietnice
dr inż. Paweł Wielgus, członek zarządu Bioceltix

Łukasz Bzdzion, prezes i współzałożyciel wrocławskiej spółki, zwraca uwagę na zaawansowanie prowadzonych projektów.

Cieszy nas, że plany giełdowe idą w parze z zaawansowaniem projektów. Utrzymujemy dobre tempo we wszystkich obszarach. Zgodnie z planem i zapowiedziami jesteśmy w trakcie właściwej fazy badawczej w pilotażu klinicznym na atopowe zapalenie skóry i badaniu klinicznym na zmiany zwyrodnieniowe stawów u psów oraz w badaniu bezpieczeństwa u koni. Oznacza to, że we wszystkich projektach jesteśmy już po podaniu zwierzętom naszych kandydatów na leki
Łukasz Bzdzion, prezes i współzałożyciel wrocławskiej spółki Bioceltix

Bioceltix współpracuje z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu: nowoczesne leki biologiczne dla zwierząt

Spółka właśnie zakończyła kampanię marketingową, której celem było pozyskanie pacjentów do pilotażu klinicznego na atopowe zapalenie skóry u psów, prowadzonego wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu.

– Mamy już pierwszego pacjenta, który zakończył badanie w pełnym wymiarze, czyli jest po 90 dniach obserwacji, natomiast jest jeszcze za wcześnie, żeby wyciągać daleko idące wnioski – podkreśla Łukasz Bzdzion.

Leki dla psów na zmiany zwyrodnieniowe stawów i atopowe zapalenie skóry oraz lek dla koni cierpiących na zapalenie stawów

Przedstawiciele spółki zaznaczają, że w kontekście postępów nad lekiem na zwyrodnienie stawów u psów rekrutacja pacjentów także przebiega zgodnie z planem. W przypadku koni, badanie bezpieczeństwa powinno zakończyć się w listopadzie 2022 r.

– Rozwijamy się w tempie, w jakim obiecywaliśmy naszym akcjonariuszom. To pozwala nam - mimo trudnych obecnie uwarunkowań zewnętrznych - patrzeć w przyszłość z optymizmem. Spodziewamy się, że po uzyskaniu kolejnych wyników późną jesienią lub wczesną zimą czekają nas naprawdę ciekawe rozmowy z partnerami branżowymi – podsumowuje dr inż. Paweł Wielgus.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy lek z globalnym potencjałem – na zwyrodnienie stawów u psów – Bioceltix wprowadzi do obrotu już w 2024 roku.

Nowoczesna biotechnologia w weterynarii Co robi wrocławski startup Bioceltix?

Bioceltix jest spółką biotechnologiczną rozwijającą nowoczesne produkty lecznicze dla zwierząt towarzyszących ze szczególnym uwzględnieniem psów i koni. Firma rozwija autorską technologię wytwarzania leków biologicznych w oparciu o mezenchymalne komórki macierzyste.

Przełomowość podejścia Bioceltix polega na wykorzystaniu metody umożliwiającej podanie komórek macierzystych pochodzących od niewielkiej liczby zdrowych dawców do dużej liczby pacjentów, czyli w modelu allogenicznym.

Opracowane w ten sposób produkty lecznicze będą dostępne od ręki, na miejscu w klinice weterynaryjnej i gotowe do podania pacjentowi bezpośrednio po rozmrożeniu. Rozwijane w Bioceltix leki biologiczne mają szansę - obok działania objawowego - wykazywać również działanie przyczynowe poprzez wpływanie na środowisko zapalne oraz uruchomienie naturalnych mechanizmów odbudowy zmienionych chorobowo tkanek.

Bioceltix /jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl