wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Bezpłatne warsztaty dla przyszłych przedsiębiorców z Ukrainy. Właśnie ruszyły zapisy
Kliknij, aby powiększyć
Młoda przedsiębiorczyni. FRSI
Młoda przedsiębiorczyni.

Jak założyć biznes w Polsce, zdefiniować cele firmy czy jaką formę opodatkowania wybrać – tego wszystkiego mogą dowiedzieć się obywatele Ukrainy, którzy chcą prowadzić tu swoje przedsiębiorstwa. Będzie to możliwe podczas bezpłatnego weekendowego szkolenia, które odbędzie się we Wrocławiu 25 i 26 maja br.

Reklama

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 roku i chcieliby założyć tu własną firmę, mogą skorzystać dwudniowych warsztatów, podczas których dowiedzą się czym jest model biznesowy, poznają rodzaje działalności gospodarczej i związane z nimi zagadnienia podatkowe oraz otrzymają wsparcie w zakresie strategii marketingowo-sprzedażowej i budowania relacji z klientami. Wszystko to w ramach bezpłatnego programu wsparcia przygotowanego przez Bielański Integrator Przedsiębiorczych m.st. Warszawy oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program jest realizowany dzięki wsparciu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

Jak założyć biznes krok po kroku?

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się również, czym jest model biznesowy oraz dlaczego należy go przygotować zanim zarejestrują firmę. Już w trakcie zajęć będą pracować nad modelem własnego pomysłu na biznes, a następnie dopracują go podczas mentoringu z ekspertem.

Przyszli ukraińscy przedsiębiorcy poznają też główne rodzaje firm, które mogą założyć w Polsce, jak jednoosobowa działalność gospodarcza czy spółka z o.o. Dowiedzą się, jakie informacje trzeba przygotować przed przystąpieniem do rejestracji firmy (siedziba, adres korespondencyjny, adres do doręczeń, konto, profil zaufany, koncesje, dodatkowe pozwolenia), gdzie uzyskać pomoc oraz jak wygląda sam proces rejestracyjny (KRS, CEIDG, REGON, NIP). Zdobędą też informacje dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania ich przedsięwzięcia.

Zaplanują swój biznes w Polsce

Uczestnicy warsztatów poznają także formy opodatkowania obowiązujące w Polsce oraz nauczą się jak liczyć podatki i kiedy należy je płacić. Dowiedzą się też jakie inne obciążenia trzeba wziąć pod uwagę planując działalność gospodarczą. Mowa będzie m.in. o składkach ZUS. W trakcie warsztatów przyszli przedsiębiorcy będą mogli wstępnie wybrać rodzaj opodatkowania i formę planowanej działalności gospodarczej. Dzięki temu po zakończeniu zajęć będą mieli opracowany swój własny wstępny prototyp modelu biznesowego.

Po warsztatach uczestnicy będą dysponować mapą kroków potrzebnych do założenia biznesu oraz listą potrzebnych do tego dokumentów.

Warto wiedzieć, jak zwiększyć sprzedaż

Podczas warsztatów uczestnicy poznają też kluczowe elementy marketingu i sprzedaży potrzebne do rozpoczęcia własnego biznesu. Dowiedzą się jak zdefiniować cel marketingowy i sprzedażowy dla firmy, w jaki sposób określić grupę docelową, a następnie zrozumieć jej potrzeby i preferencje. Mowa będzie też o narzędziach, trendach i innowacjach w dziedzinie marketingu i sprzedaży oraz o tym, jak opracować niepowtarzalną ofertę, skutecznie ją komunikować i pozyskiwać klientów online. W trakcie warsztatów uczestnicy wstępnie opracują również wersję swojego planu marketingowo-sprzedażowego.

Po polsku i po ukraińsku

Wszystkie spotkania będą prowadzone w języku ukraińskim i polskim. Chodzi o to, by uczestnicy poznawali polskie słownictwo biznesowe związane z prowadzeniem firmy. Zajęcia odbędą się we Wrocławiu w dniach 25-26 maja 2024. Dokładny adres warsztatów zostanie przesłany zakwalifikowanym uczestnikom drogą mailową.

Osoby zainteresowane udziałem w programie mogą się zgłosić, wypełniając specjalny formularz rekrutacyjny.

Program warsztatów:

  • 25 maja 2024 r., sobota

09:00-10:00 – Rozpoczęcie warsztatów

10:00-11:00 – Model biznesowy firmy (wg Osterwaldera)

11:00-12:00 – Podatki w Polsce

12:00-13:00 – Praca w grupach (model biznesowy)

13:00-14:00 – Przerwa obiadowa

14:00-16:00 – Praca w grupach (model biznesowy)

16:00- 19:00 – Praca w grupach (podatki)

  • 26 maja 2024 r., niedziela

09:30-10:00 – Rozpoczęcie warsztatów

10:00-11:00 – Jak założyć biznes krok po kroku? Rodzaje firm w Polsce

11:00-12:00 – Jak pozyskać klienta i jak zwiększać sprzedaż? Reklama w mediach społecznościowych

12:00-13:00 – Praca w grupach (rodzaje firm)

13:00-14:00 – Przerwa obiadowa

14:00- 16:00 – Praca w grupach (rodzaje firm)

16:00-19:00 – Praca w grupach (marketing)

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl