wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Centrum usług Becton Dickinson będzie w Business Garden
Wrocławski Business Garden fot. inwestor
Wrocławski Business Garden

Spółka Becton Dickinson (BD) działająca w branży technologii medycznych wprowadzi się do kompleksu Business Garden przy ul. Legnickiej.

Reklama

Becton Dickinson do kompleksu Business Garden przy ul. Legnickiej, przeniesie swoje centrum usług wspólnych (SSC), które funkcjonuje we Wrocławiu od 2013 r. Dotychczas znajdowało się ono w dwóch miejscach – w Green Towers przy ul. Śrubowej oraz w Legnicka Business House przy ul. Legnickiej.

– Centrum we Wrocławiu odgrywa ważną rolę w rozwoju biznesu firmy ze względu na jakość usług świadczonych na rzecz klientów, dostawców czy pracowników Becton Dickinson. Zmiana siedziby będzie w jeszcze większym stopniu sprzyjać umacnianiu pozycji wrocławskiej jednostki jako światowej klasy centrum usług – podkreśla Sudheer Kaavil Valappil, Site Director, BD Wrocław.

Becton Dickinson jest czołową firmą na światowym rynku technologii medycznych, która rozwija, wytwarza i sprzedaje wyroby medyczne, systemy aparatów i odczynniki. Spółka działa na rzecz poprawy zdrowia ludzi na całym świecie. BD koncentruje się na doskonaleniu systemów podaży leków, zwiększaniu jakości i szybkości diagnozowania chorób zakaźnych i nowotworów oraz wspomaganiu badań, odkryć i produkcji nowych leków i szczepionek.

źródło: BD

Obecnie zadania wrocławskiego centrum BD podzielone są między trzy dziedziny: Human Resources, Procurement i Customer Service. Aktualnie centrum zatrudnia ponad 60 pracowników. Powierzchnia biurowa w nowej lokalizacji centrum BD w Business Garden przy ul. Legnickiej, to ok. 5.600 mkw. W procesie poszukiwania miejsca oraz negocjowania umowy najmu spółkę BD reprezentowali eksperci z JLL.

– Decyzja Becton Dickinson o przeniesieniu operacji do Business Garden pokazuje coraz silniejszy trend w stronę konsolidacji firm z sektora usług dla biznesu do nowych projektów biurowych. Centra SSC/BPO – wraz z rozwojem swoich struktur i umacnianiem się na rynku relokują się do nowoczesnych, elastycznych budynków biurowych, które dają zarówno opcję ekspansji w przyszłości, jak też stanowią atut i wyróżnik dla firmy podczas procesu rekrutacji – dodaje Katarzyna Krokosińska, kierująca wrocławskim oddziałem firmy JLL.

Becton Dickinson wprowadzi się do Business Garden w kwietniu 2017 roku.

– Z Becton Dickinson współpracujemy od 2012 r. Rozwój tej firmy w naszym mieście potwierdza mocną pozycję Wrocławia jako wiodącej lokalizacji pod inwestycje w Europie Środkowo – Wschodniej. Jesteśmy również przekonani, że wybór Business Garden spełni oczekiwania i wymagania zespołu Becton Dickinson – mówi Ewa Kaucz, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Business Garden

Tam gdzie było Wzgórze Mikołajskie, przy ulicy Legnickiej powstał Business Garden Wrocław. Nowy kompleks jest w sąsiedztwie centrum handlowego Magnolia i stacji kolejowej Wrocław Mikołajów. Czytaj – Otwarto Business Garden Wrocław przy ul. Legnickiej.

Docelowo, Business Garden przy ul. Legnickiej we Wrocławiu obejmie 110 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej. Dziewięć budynków biurowych wraz z pawilonem restauracyjnym i otaczającym ogrodem zajmie aż siedem hektarów. Precertyfikacja LEED oznacza, że już na etapie projektowania kompleksu uwzględniono przyjazne środowisku rozwiązania i ekologiczne materiały budowlane. Wyróżnikiem wrocławskiego Business Garden – podobnie jak innych projektów firmy Vastint – jest atrakcyjnie zaprojektowany teren pomiędzy budynkami – funkcjonalna i zielona przestrzeń, gdzie można popracować, odpocząć czy uprawiać sport.

BD Polska

Oddział BD Polska powstał w 1996 roku w Warszawie. Obecnie zatrudnia w Warszawie około 40 pracowników w działach sprzedażowych, marketingu, administracji, serwisu technicznego i obsługi klienta.

Becton Dickinson założona była w 1897 roku we Franklin Lakes, New Jersey, zatrudnia około 40 000 osób w ponad 50 krajach na całym świecie. Spółka obsługuje placówki opieki zdrowotnej, badaczy z dziedziny life science, laboratoria kliniczne, przemysł farmaceutyczny i społeczeństwo.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl