wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Wrocławski Business Garden fot. inwestor
Wrocławski Business Garden

Tam gdzie było Wzgórze Mikołajskie, przy ulicy Legnickiej powstał Business Garden Wrocław. Nowy kompleks jest w sąsiedztwie centrum handlowego Magnolia i stacji kolejowej Wrocław Mikołajów.

Reklama

Vastint Poland zakończył realizację pierwszego etapu Business Garden przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu i otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Nowo wybudowana inwestycja to trzy budynki biurowe oraz pawilon restauracyjny, otoczone ogrodem. W sumie, do użytku oddano blisko 37 000 z planowanych 110 000 mkw. powierzchni najmu. 

Wrocławski Business Garden powstaje w otoczeniu ulic Legnickiej, Dąbrówki i Jaworskiej, w sąsiedztwie centrum handlowo-rozrywkowego Magnolia i stacji kolejowej Mikołajów.

Modułowe budynki Business Garden Wrocław

Inwestor informuje, że z zaplanowanych dziewięciu budynków biurowo-usługowych oddano do użytku pierwsze trzy. Sześciokondygnacyjne biurowce, posadowione na płycie wspólnego garażu podziemnego, zostały zaprojektowane jako modułowe budynki w kształcie litery H. Powierzchnia najmu pierwszego z nich wynosi 10 700 mkw., natomiast dwóch pozostałych, połączonych wspólnym łącznikiem, 25 900 mkw.. Przestrzeń pomiędzy budynkami zajmuje starannie zaplanowany ogród, w którym powstały strefy relaksu, sportu i pracy z dostępem do Wi-Fi.

– Realizacja wizualno-funkcjonalnych założeń projektu architektury krajobrazu została rozłożona na trzy etapy inwestycji. Trzeba jednak podkreślić, że najwięcej atrakcji powstało już teraz, aby nasi najemcy mogli od samego początku w pełni korzystać z zielonej infrastruktury. Do ich dyspozycji oddajemy boisko sportowe do gry w  badmintona i koszykówkę, boisko wypełnione piaskiem do gry w siatkówkę plażową oraz tor do gry w bule – informuje Marek Ulanecki, Leasing Manager Vastint Poland.

Kompleks oferować będzie także szereg dodatkowych udogodnień dla najemców. W pierwszej kolejności zostanie uruchomiona kantyna. Pawilon restauracyjny, o powierzchni około 1 000 mkw., został umiejscowiony w otoczeniu budynków biurowych, na skrzyżowaniu dwóch głównych ciągów pieszych w centralnej części ogrodu. W miarę powstawania kolejnych etapów inwestycji, wachlarz świadczeń zostanie wzbogacany stosownie do potrzeb i zgłaszanych sugestii przez najemców. W najbliższych planach jest m.in. otwarcie przedszkola i placówki medycznej.

Pierwsi najemcy będą wiosną 2017 r.

Inwestor zaznacza, że rozwiązania architektoniczne i techniczne zastosowane w budynkach Business Garden zapewniają komfortowe i przyjemne środowisko pracy. Systemy oszczędzania wody, energii i kontroli środowiska wewnętrznego oraz starannie dobrane materiały budowlane spełniają założenia certyfikacji ekologicznej LEED.

– Pierwsi najemcy wprowadzą się do kompleksu wiosną przyszłego roku. To bardzo udany projekt i na pewno zostanie dobrze oceniony przez przyszłych użytkowników. Patrząc na zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów, zarówno tych obecnych we Wrocławiu, jak i tych rozważających wejście na wrocławski rynek, decyzja o szybkim rozpoczęciu realizacji kolejnego etapu inwestycji na początku 2017 roku wydaje się uzasadniona. Planujemy realizację kolejnych trzech budynków biurowych, w tym najwyższego obiektu w kompleksie o wysokości 55 metrów – zapowiada Roger Andersson, dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

Developerem projektu jest spółka Vastint Poland, generalnym wykonawcą pierwszego etapu inwestycji była firma Budimex, natomiast autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl