wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Jakiego wsparcia potrzebują wrocławscy mikroprzedsiębiorcy? Weź udział w anonimowym badaniu
Badanie wrocławskiej mikroprzedsiębiorczości. Ankieta WPT WPT
Badanie wrocławskiej mikroprzedsiębiorczości. Ankieta WPT

Jakie mają problemy i oczekiwania wrocławscy mikroprzedsiębiorcy? Na podstawie ankiety powstanie raport, który pomoże miastu w lepszym wspieraniu lokalnych mikrofirm.

Zapraszamy do wzięcia udziału w anonimowym badaniu dotyczącym wrocławskiej mikroprzedsiębiorczości. Zorganizowane jest ono w ramach projektu Bez mikro nie ma makro, w którym Wrocław wspiera mikrofirmy, po to by zgromadzić informacje, które pomogą instytucjom takim jak WPT, ale też gminie Wrocław, w lepszym wspieraniu lokalnych firm.

Ankieta: Badanie wrocławskiej mikroprzedsiębiorczości

Wypełnienie ankiety zajmie około 5 minut. Na podstawie zebranych odpowiedzi Wrocławski Park Technologiczny przygotuje raport, pokazujący z jakimi wyzwaniami mierzą się dziś mikrofirmy działające we Wrocławiu oraz prezentujący informacje na temat ich problemów i oczekiwań.

Każda z udzielonych odpowiedzi może pomóc we wprowadzeniu nowych, lepszych działań na rzecz mikroprzedsiębiorstw, które napędzają rozwój naszego miasta. Wypełnij ankietę: Badanie wrocławskiej mikroprzedsiębiorczości.

Anonimowa ankieta przeznaczona jest dla mikroprzedsiębiorców. Należy wypełnić ją w imieniu firmy tylko raz, przez jednego jej przedstawiciela.

Ankieta: Badanie wrocławskiej mikroprzedsiębiorczości Fot. WPT
Ankieta: Badanie wrocławskiej mikroprzedsiębiorczości

Bez mikro nie ma makro, czyli Wrocław wspiera mikroprzedsiębiorstwa

  • Aż 96% polskich firm to mikroprzedsiębiorstwa.
  • To ponad 4,5 miliona podmiotów, które są motorem napędzającym rozwój gospodarki.
  • To właśnie najmniejsze firmy, zatrudniające do 10 osób i mające najniższe w sektorze MŚP obroty i dochody, mają największy wpływ na kształtowanie PKB spośród wszystkich polskich przedsiębiorstw – generują ponad 30%, czyli co trzecią złotówkę PKB.
  • Mikrofirmy zatrudniają największą liczbę osób w skali kraju. W polskich przedsiębiorstwach pracuje 9,9 mln osób, z czego prawie 41% (ponad 4 mln) w mikroprzedsiębiorstwach.

Bez mikro nie ma makro to projekt społeczno-edukacyjny Wrocławskiego Parku Technologicznego. Dedykowany jest promowaniu mikroprzedsiębiorstw i roli, jaką odgrywają one w rozwoju miasta Wrocław, ale też całego regionu, kraju i Europy.

WPT wraz z miastem Wrocław, pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, we współpracy z ambasadorami projektu: Dolnośląską Izbą Rzemieślniczą, Dolnośląską Izbą Gospodarczą, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu i Biurem Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia, chce poprzez projekt Bez mikro nie ma makro, pokazać mieszkańcom Wrocławia, jak ogromne znaczenie mają mikrofirmy dla lokalnej gospodarki.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl