wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Autobusy hybrydowe Volvo dla Sosnowca źródło: inwestor
Autobusy hybrydowe Volvo dla Sosnowca

35 autobusów do Sosnowca, 25 do Trondheim w Norwegii, 3 do Niemieckiego Gottingen i 13 do szweckiego Malmo – to tylko ostatnie zamówienia, jakie trafiły w ostatnim czasie do wrocławskiej fabryka Volvo Buses. Otrzymuje ona coraz więcej zamówień na zelektryfikowane autobusy miejskie.

Reklama

Autobusy Volvo - szwedzkiego producenta, posiadającego we Wrocławiu swoją największą europejską fabrykę, wożą już pasażerów w wielu krajach, między innymi w Szwecji, Danii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Luksemburgu, Austrii czy Holandii. Do tej pory Volvo dostarczyło operatorom transportu publicznego ponad 3,5 tys. zelektryfikowanych autobusów.

Obecnie firma obserwuje zwiększone zainteresowanie ze strony polskich miast.  Wynika to z jednej strony z troski władz lokalnych o środowisko i poprawę komfortu mieszkańców, zaś z drugiej – z możliwości finansowania zakupu nowych autobusów w większości środkami UE przeznaczonymi na zelektryfikowany transport publiczny.

Pierwszym polskim miastem, które zamówiło nowoczesne hybrydy Volvo był Świerklaniec, a zaraz potem Inowrocław. Obecnie Volvo kończy dostawę 35 autobusów hybrydowych dla Sosnowca.

Autobusy Volvo z napędem elektrycznym we Wrocławiu

Być może również we Wrocławiu za dwa lata pojawi się 50 autobusów z napędem elektrycznym. Mogą one trafić do nas w ramach rządowego programu elektromobilności. Dzięki temu miasto mogłoby otrzymać nawet 80 proc. dofinansowania do tej inwestycji.  Jednak, aby takie pojazdy mogły wozić wrocławskich pasażerów konieczna jest infrastruktura niezbędna do ich ładowania. 

– Autobusy miejskie o napędzie elektrycznym są najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o efektywność energetyczną, przyczyniają się do poprawy jakości życia osób, które mieszkają, podróżują czy spędzają czas w mieście. Jest to trend, który chcemy rozwijać – twierdzi Hakan Agnevall, prezes Volvo Buses. 

We wrocławskiej fabryce Volvo powstają kompletne autobusy miejskie, międzymiastowe i turystyczne, które dostarczane są do operatorów miejskiego transportu publicznego, przewoźników na trasach międzymiastowych i międzynarodowych oraz firm turystycznych na rynkach całej Europy.

W 2010 roku w polskiej fabryce rozpoczęła się seryjna produkcja autobusu hybrydowego. Obecnie Volvo oferuje pełną flotę zelektryfikowanych autobusów. Gama obejmuje hybrydę Volvo 7900 Hybrid (dostępną również w wersji przegubowej), elektryczną hybrydę Volvo 7900 Electric Hybrid oraz najnowszy model – w pełni elektryczny autobus Volvo 7900 Electric.

Nowe autobusy we Wrocławiu

6 września 2017 r. informowaliśmy, że na wrocławskich ulicach pojawiło się 16 nowych autobusów miejskich firmy Michalczewski. Wszystkie klimatyzowane i niskopodłogowe. Pięć z nich zasilane jest gazem CNG. Na wiosnę 2018 r. przyjadą do Wrocławia pierwsze Mercedesy, które wydzierżawiło MPK.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl