60 nowoczesnych autobusów dla MPK

MPK oficjalnie podpisało umowę z konsorcjum EvoBus/Mercedez-Benz na dzierżawę nowych autobusów dla Wrocławia. Będzie to aż 60 pojazdów, które usprawnią komfort podróżujących.

  • mpk wrocław

    Evo/Bus Mercede-Benz zaoferował korzystniejsze warunki


Po szczegółowej analizie dwóch ofert, biorących udział w postępowaniu przetargowym, miejski przewoźnik uznał, że to konsorcjum Evo/Bus Mercede-Benz zaoferowało korzystniejsze warunki. Suma 168 268 779,20 zł brutto i 4-letnia gwarancja na dostarczane autobusy to główne warunki umowy. Częściami składowymi oferowanej kwoty jest wartość czynszu za 10-letnią dzierżawę, a także wartość systemu monitoringu oraz deklarowanych materiałów, części i podzespołów, potrzebnych do obsługi technicznej pojazdów na 10 lat.

– To już nie pierwsze doświadczenie wrocławskiego MPK z marką Mercedez-Benz. Zarówno nasi mechanicy, jak i osoby, które obsługują te autobusy, jednogłośnie twierdzą, że marka zapewnia najmniej awaryjne pojazdy. Jest to oczywiście dla nas wartość dodana, więc podpisanie kolejnej umowy z dobrze znanym partnerem może wywoływać tylko radość – mówiła tuż przed podpisaniem umowy Jolanta Szczepańska, prezes wrocławskiego MPK.

60 nowoczesnych pojazdów

EvoBus i Mercedes-Benz wydzierżawi MPK 40 przegubowych autobusów Mercedes-Benz Citaro (18-metrowych) i 20 autobusów typu solo – model Citaro 2.

– To jedne z najnowocześniejszych autobusów, które wyjeżdżają na ulice Europy i świata. Są klimatyzowane, niskopodłogowe i wyposażone we wszystkie możliwe systemy pasażerskie. To wielki sukces, że takiej klasy produkt możemy zaoferować naszym klientom – dodała prezes.

Wymiana autobusów trwa od dwóch lat

Wrocławskie MPK już blisko od dwóch lat wymienia stare modele autobusów na nowe – 53 solarisy, 69 autobusów firmy Michalczewski, która jeszcze w tym roku dostarczy kolejnych 11 pojazdów. MPK złożyło również aplikację na kupno 50 przegubowych autobusów w Regionalnym Programie Operacyjnym, starając się o dotację unijną. Wniosek jest rozpatrywany i być może jeszcze w tym roku MPK ogłosi kolejny przetarg, jednocześnie szukając innego finansowania na kolejną wymianę taboru. Tak aby zlikwidować zasłużone autobusy marki Volvo, a także starsze mercedesy.

– Będzie to kolejna dostawa autobusów marki Mercedez-Benz dla wrocławskiego MPK, a więc tym samym po raz kolejny zostaliśmy obdarzeni zaufaniem, za co dziękuję. Mieszkańcy Wrocławia otrzymają od nas autobusy z licznymi innowacjami. Przede wszystkim myślimy o bezpieczeństwie i komforcie, bo to jest najważniejsze – zaznaczył prezes zarządu EvoBus Polska Antonio Cavotta.

Pierwsze autobusy już za pół roku

Najnowocześniejsze pojazdy marki Mercedez-Benz wyjadą na wrocławskie ulice najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

– Pierwsza dostawa powinna przyjechać na początku lutego 2018 roku. Będzie to 15 autobusów, a kolejne sukcesywnie co tydzień będą dostarczane do Wrocławia. Pojazdy trzeba odebrać, załadować całą informację pasażerską oraz połączyć je z naszymi systemami elektronicznymi. Dlatego też przewiduję, że pojazdy wyjadą na wrocławskie drogi 1 marca 2018 roku – zapowiedziała prezes MPK Jolanta Szczepańska.

 Zgłoś uwagę