wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Dolnośląskie centra badawczo-rozwojowe [ANKIETA DLA FIRM]
Dolnośląskie centra badawczo-rozwojowe [ANKIETA DLA FIRM]

Sfera B+R zaczyna być uznawana za lokalną specjalizację Wrocławia, fot. Jarek Ratajczak

Zatrudnienie, finansowanie, wydatki na działalność B+R – to przykładowe zagadnienia zawarte w ankiecie skierowanej do dolnośląskich przedsiębiorców prowadzących działalność badawczo-rozwojową. Ankietę przygotowała Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej we współpracy z PWC i Antal International.

Reklama

Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej zaprasza do udziału w badaniu dotyczącym sfery rozwojowo-badawczej na Dolnym Śląsku. Na podstawie zebranych danych powstanie raport służący kompleksowemu podsumowaniu obecnego potencjału regionu w tym zakresie, przedstawieniu całościowej oferty jednostek badawczo rozwojowych oraz realizacji dalszych działań.

– Liczymy, że zebrane dane pozwolą na lepsze formułowanie strategii innowacji oraz alokacji wsparcia na ten cel, zarówno na poziomie regionalnym jak i krajowym. Wierzymy, że publikacja raportu oraz skorzystanie z zawartych w nim danych pozwoli na zainicjowanie wielu nowych i interesujących projektów i inicjatyw – mówi Łukasz Czajkowski, dyr. Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Ankieta dotycząca działalności badawczo-rozwojowej

Badanie jest poufne i realizowane przez ARAW we współpracy z PWC i Antal International.

Zobacz ankietę – tutaj.

Wszyscy uczestnicy badania otrzymają raport, opracowany na podstawie zebranych wyników.

Wrocław wśród liderów nowoczesnych usług dla biznesu

Organizatorzy ankiety podkreślają, że działalność badawczo-rozwojowa, powiązana z nią infrastruktura oraz kapitał ludzki stają się coraz silniejszym atutem aglomeracji wrocławskiej oraz całego regionu Dolnego Śląska zarówno jeżeli chodzi o rozwój firm polskich, jak i pozyskiwanie projektów inwestorów zagranicznych. Sfera B+R zaczyna być uznawana za lokalną specjalizację Wrocławia na tle innych ośrodków miejskich.

Ponad 24 tys. zatrudnionych w 72 centrach usług biznesowych (BSS) we Wrocławiu – to oznacza, że miasto jest wśród liderów nowoczesnych usług dla biznesu. Tak wynika z ubiegłorocznego raportu „10 lat sektora BSS w Polsce” autorstwa PAIiIZ i Hays Poland. BSS. Czytaj więcej – Wrocław wśród liderów nowoczesnych usług dla biznesu.

– Atutem Wrocławia jest bez wątpienia obecność renomowanych centrów B+R takich firm, jak: Nokia, Dolby Laboratories, Viessmann, UTC Aerospace Systems, 3M czy Diehl Controls. Fakt, że takie znane marki wybrały Wrocław na swoją lokalizację świadczy dobitnie o tym, że jest to miejsce z dużym potencjałem, w którym dostępność wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej jest często decydującym faktem przemawiającym na naszą korzyść – uważa Dariusz Ostrowski, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl