wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Starter I, źródło: AP Szczepaniak

AP Szczepaniak – wrocławska pracowania architektoniczna, jest w finale międzynarodowego konkursu International Property Awards. Architekci zostali nagrodzeni za projekt Startera, w kategorii Architektura Budynku Wielorodzinnego (Architecture Multiple Residence).

Reklama

Nagrodzony w konkursie International Property Awards projekt wrocławskiej pracowni architektonicznej AP Szczepaniak, to dwa połączone ze sobą budynki mieszkaniowe: Starter I i Starter II. Pierwszy z nich to pieczołowicie wyremontowany i dostosowany do obecnych standardów technicznych Hotel Asystenta (dzieło K. i M. Barskich), zrealizowany w latach 1965-1967. Drugi obiekt jest zupełnie nowym projektem, stanowiącym uzupełnienie pierzei Osi Grunwaldzkiej.

– Architektura nowego budynku jest połączeniem charakterystycznych linii starszego obiektu z nową, dynamiczną kreską białych pasów, przecinających elewację pod różnymi kątami. Wspomniana dynamika elewacji jest odzwierciedleniem ruchu i życia w okolicy inwestycji, bliskiego sąsiedztwa kampusów uczelni wyższych, a także tygla Placu Grunwaldzkiego – informuje Agnieszka Szczepaniak, architekt z AP Szczepaniak

Starter II, źródło: AP Szczepaniak

Pracownia AP Szczepaniak została nagrodzona za projekt Startera, w międzynarodowym konkursie International Property Awards, w kategorii Architektura Budynku Wielorodzinnego (Architecture Multiple Residence). Konkurs jest otwarty dla specjalistów rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych z całego świata. O nagrodę ubiegają się kandydaci m.in. z Europy, Azji, Afryki czy Ameryki Środkowej i Południowej. Projekty ocenia jury, złożone z 70 ekspertów z całego świata. Plebiscyt jest organizowany corocznie od 1995 roku. Oficjalne ogłoszenie wyników wraz z rozdaniem nagród odbędzie się 27 października w Londynie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl