wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Prestiżowa nagroda Dolnośląska Budowa Roku dla Angel City. Zobacz, gdzie jest ten doskonały mixed-use
Na zdjęciu, zaokrąglony budynek Angel City Wrocław przy ul. Walońskiej Angel Poland Group
Na zdjęciu, zaokrąglony budynek Angel City Wrocław przy ul. Walońskiej

Angel City Wrocław, budynek typu mixed-use przy ul. Walońskiej (przy nabrzeżu rzeki Oławy) został nagrodzony tytułem „Dolnośląska Budowa Roku 2021”, w kategorii budownictwo mieszkaniowo – usługowe, w konkursie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Inwestorem jest spółka Angel Poland Group, specjalizująca się w segmencie nieruchomości premium. Zobacz, za co został nagrodzony Angel City.

Reklama

Angel City Wrocław na Przedmieściu Oławskim z nagrodą Dolnośląska Budowa Roku

Inwestor nie ma wątpliwości, że Angel City oferuje – spójną wizję przemyślanego projektu z najwyższej jakości wykończeniem, dobranym pod kątem funkcjonalności i harmonii. Znajduje się w nim 370 mieszkań oraz apartamentów oraz około 2000 mkw. przestrzeni handlowo-usługowej. Do dyspozycji mieszkańców jest wewnętrzne centrum fitness oraz strefa SPA,  trzypoziomowy parking, sala zabaw dla dzieci oraz 24-godzinna ochrona.

Przedstawiciele wykonawcy budynku z firmy Angel Construction uważają, że Angel City doskonale pasuje do wrocławskiego Śródmieścia.

Charakterystyczny, zaokrąglony narożnik wychodzący na ulicę Traugutta oraz użyte materiały nawiązują do historycznych budynków w tej okolicy. Ilość terenów z intensywną zielenią jak patio czy dachy tworzy przyjazny do mieszkania obiekt
Marcin Kaznowski, Chief Executive Officer w Angel Construction.

Angel City Wrocław przy Walońskiej jest eko

Na dachach budynku zastosowano roślinność o wysokiej intensywności, aby zwiększyć efektywność energetyczną, retencję wody deszczowej i bioróżnorodność. Wszystkie wewnętrzne materiały wykończeniowe są łatwe w konserwacji i wytrzymałe, co minimalizuje wpływ na środowisko poprzez zmniejszenie intensywności konserwacji.

– Angel City, podobnie jak wszystkie inne nasze inwestycje podąża za rosnącą świadomością ekologiczną Polaków, dlatego w podziemnej części budynku przewidzieliśmy stację ładowania pojazdów elektrycznych, która już wkrótce zostanie uruchomiona oraz rowerownie. Nasza Grupa tworzy nowoczesną architekturę, szanując jednocześnie historię, tradycję i klimat Wrocławia – dodaje Iwona Jurczenko, Sales and Marketing Director – West w APG.

Budynek usytuowany jest przy ulicy Walońskiej. Inwestorem jest Angel Poland Group, wykonawcą Angel Construction, nadzór inwestorski nad projektem sprawowała spółka Angel Park 2. Głównym projektantem architektury budynku jest Maciej Dębski z EPR Architects. Za projekt konstrukcji odpowiadał dr inż. Jacek Dudkiewicz z Przedsiębiorstwa Budowlanego STALBET.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl