wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Firma ALTEN Polska – jeden z liderów na wrocławskim rynku pracy IT i inżynierii planuje wzrost zatrudnienia o ponad 30 procent.

Chociaż ubiegły rok wstrząsnął polską gospodarką i krajowym rynkiem pracy, niektóre z sektorów - zwłaszcza działających w obszarze innowacji, odnotowały wzrosty. Należą do nich firmy IT, takie jak jeden z liderów zatrudnienia na wrocławskim rynku pracy IT i inżynierii – firma ALTEN Polska, która rok 2020 zamknęła z rekordowymi wynikami, zwiększeniem zatrudnienia o ponad 30% i dwoma prestiżowymi wyróżnieniami. Plany na nadchodzące miesiące również są optymistyczne, bo spółka planuje wzrost nie mniejszy niż w 2020 roku.

Sektor IT radzi sobie z pandemią

Przedstawiciele ALTEN Polska podkreślają, że sektor IT z pandemią poradził sobie lepiej niż większość branż, zarówno pod względem przychodów, jak i dynamiki zatrudnienia. Do lekkiego przestoju na rynku doszło w drugim kwartale roku, jednak popyt na inżynierów, developerów, a także analityków biznesowych, czy rekruterów w branży IT szybko wzrósł ponownie.

Wśród aktywnie rekrutujących pracodawców znalazł się polski oddział grupy ALTEN – jednego z liderów globalnego rynku inżynieryjno-technologicznego, dostarczający rozwiązań firmom z branży IT, bankowości, automatyki przemysłowej, energetyki, motoryzacji, kolei czy lotnictwa.

  • W 2020 roku polskie oddziały grupy ALTEN w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku zwiększyły swoje zespoły inżynierów o ponad 30%.
  • Dziś pracuje w nich przeszło 500 osób, a kolejne sto osób zatrudnionych jest w pozostałych działach firmy.
Ewa Gumula Fot. ALTEN
Ewa Gumula
Do naszego zespołu zatrudniliśmy przede wszystkim software developerów o różnej specjalizacji w programowaniu.NET, iOS, Android, a także z obszaru Embedded Systems oraz testerów automatyzujących. Niezmiennie poszukujemy ekspertów specjalizujących się w automatyzacji procesów, produkcji oraz rozwiązań typu cloud, cyber security, smart home, co jest konsekwencją rosnącego zapotrzebowania projektowego w tych obszarach. Zapotrzebowanie na specjalistów działających w tych technologiach stale rośnie, szczególnie w dobie gwałtownej cyfryzacji, do której wiele firm musiało przystąpić w przyspieszonym trybie. W 2021 roku planujemy, analogicznie jak w ostatnich miesiącach, wzrost zatrudnienia utrzymujący się na wysokim poziomie.

Ewa Gumula, Managing Director ALTEN Polska

Praca dla ekspertów IT

Zapotrzebowanie na ekspertów z dziedzin takich jak przetwarzanie danych w chmurze i cyberbezpieczeństwo będzie utrzymywało się na wysokim poziomie także w nadchodzących miesiącach.

Według danych ALTEN Polska do najbardziej pożądanych specjalistów, w 2021 roku zaliczać się będą: Cloud Engineer, Cloud Architect, Cloud Security Engineer, Cloud Network Engineer. Poza tym na bardzo duże zainteresowanie ze strony pracodawców mogą liczyć: Tester Automatyzujący (Python), Java Developer oraz Embedded Software Engineer. Między innymi takich pracowników firma będzie poszukiwać w najbliższych miesiącach we Wrocławiu i jego okolicach.

ALTEN Polska innowacyjne branże

ALTEN Polska to jeden z liderów w technologicznej obsłudze klientów z innowacyjnych branż i sektorów przemysłowych. Dzięki doświadczeniu w dostarczaniu narzędzi opartych na najnowszych technologiach, wysokiej ekspertyzie i tworzeniu rozwiązań software’owych idealnie dopasowanych do potrzeb poszczególnych klientów, firma mogła rozwinąć się mimo niesprzyjających warunków gospodarczych.

Jak wskazuje Ewa Gumula, Managing Director ALTEN Polska, spółka rozwija się w równomiernie w wielu kierunkach, a żadna z branż nie dominuje nad innymi.

– To pozwoliło firmie bez większych problemów przejść przez najcięższy okres pandemii, a co więcej z pozytywnymi oczekiwaniami wejść w 2021 rok. Takie podejście gwarantuje bezpieczeństwo zarówno nam, jak i pracownikom, którzy wiedzą, że ich miejsca pracy są stabilne. Odwdzięczają nam się za to wspaniałym zaangażowaniem, dzięki któremu zamknęliśmy rok 2020 z rekordowym wynikiem – dodaje Ewa Gumula.

Największe zainteresowanie usługami i rozwój firma odnotowała w sektorze bankowości. W gronie klientów znalazły się także przedsiębiorstwa, na których zmieniająca się sytuacja wymusiła szybką automatyzację procesów wewnętrznych i produkcji. Wzrosło też i tak wysokie zainteresowanie, usługami mobilnymi – tylko w tych sektorach ALTEN zatrudnił w 2020 roku ponad 200 osób.

ALTEN Polska wśród najlepszych pracodawców 2021

Na pierwszym miejscu rozwój pracowników, następnie budowanie kultury inżynierskiej i technologicznej, a tuż po nich zrównoważony wzrost w różnych sektorach – to koncepcja przyjęta przez spółkę ALTEN w relacjach z pracownikami. Ta strategia sprawia, że firma przyciąga wyjątkowych i zaangażowanych ludzi, którzy zostają z nią na lata. Przekłada się też pozytywnie na realizację kolejnych celów, jakimi są satysfakcja klienta i wyniki finansowe firmy.

Potwierdzeniem słuszności przyjętego przez ALTEN Polska podejścia jest fakt, że w 2020 roku firma uzyskała wyróżnienie prestiżowym certyfikatem Great Place To Work. O jego przyznaniu zadecydowały wyniki anonimowego badania, przeprowadzonego wśród pracowników, którzy w ankietach określali stopień zadowolenia ze swojego miejsca pracy.

– Certyfikat uzyskaliśmy w wyjątkowym momencie, w środku pandemii. Jak widać niecodzienna sytuacja nie przeszkodziła naszym pracownikom w realizacji naszych i ich własnych celów - mówi Ewa Gumula, Managing Director w ALTEN Polska. To właśnie w okresie kryzysu gospodarczego liczba inżynierów aktywnie realizujących projekty, dla klientów ALTEN przekroczyła 500. Pomimo szybkiego rozwoju wiele uwagi poświęcamy atmosferze w jakiej prowadzimy biznes oraz kulturze organizacyjnej. Towarzyszy nam przekonanie, że to jedyna właściwa droga do realizacji celów biznesowych.

  • Firmę docenili nie tylko pracownicy. W grudniu ubiegłego roku, spółka ALTEN znalazła się w pierwszej setce laureatów prestiżowego plebiscytu Diamenty Forbesa 2021.
  • Spółka ALTEN została założona w 1988 roku we Francji przez trzech absolwentów studiów inżynieryjnych. Dziś to ponad 34 000 specjalistów pracujących w 30 krajach na całym świecie.

ALTEN/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl