wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. 3M we Wrocławiu rekrutuje. Poszukiwani specjaliści od dostaw i planowania zakupów

Centrum Usług Planowania Zakupów 3M we Wrocławiu odpowiedzialne m.in. za zakupy i dostawy materiałów produkcyjnych do wszystkich fabryk 3M w rejonie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, intensywnie się rozwija. Dlatego też firma szuka nowych pracowników.

W 2021 r. amerykańskie przedsiębiorstwo 3M rozpoczęło przebudowę swoich struktur łańcucha dostaw. We Wrocławiu firma ulokowała nową jednostkę – Planning Service Center (PSC), czyli Centrum Usług Planowania Zakupów dla wszystkich fabryk 3M w rejonie EMEA, (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Docelowo będzie ono odpowiedzialne za zakupy i dostawy materiałów produkcyjnych do wszystkich fabryk 3M w tym rejonie.

Szansa na ciekawy rozwój zawodowy

W Centrum Usług Planowania Zakupów 3M we Wrocławiu pracuje obecnie 40 osób. W związku z intensywnym rozwojem w ciągu najbliższych miesięcy firma planuje zatrudnienie kolejnych pracowników – przede wszystkim ekspertów w zakresie planowania materiałowego oraz współpracy z dostawcami.

Uruchomienie centrum planistycznego 3M ułatwiło nam standaryzację procesów zakupowych w naszej firmie, które do tej pory bardzo się różniły w zależności od kraju. To pierwszy krok w stronę zwiększenia elastyczności i efektywności łańcucha dostaw dla całego regionu EMEA. PSC to też nowe miejsca pracy na rynku wrocławskim i szansa na ciekawy rozwój zawodowy w organizacji działającej w globalnych strukturach.

Małgorzata Wojdas, Project Manager z 3M.

Zakres działań PSC to ponad 150 tys. komponentów, kupowanych od 5,7 tys. dostawców z różnych części świata. Zakupy są dostarczane do 28 zakładów produkcyjnych 3M zlokalizowanych w takich krajach jak Polska, Niemcy, Szwecja, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Hiszpania czy Turcja. Firma nie wyklucza dalszych planów rozwojowych PSC, rozważając centralizację kolejnych procesów w ramach swojego łańcucha dostaw.

PSC mieści się w budynku 3M Superhub przy ulicy Kowalskiej we Wrocławiu. Zatrudnione osoby będą miały również możliwość pracy zdalnej.

3,5 tysiąca pracowników we Wrocławiu

Firma 3M działa na polskim rynku od ponad 30 lat. W tym czasie zainwestowała w naszym kraju ponad 2,5 mld zł. Największym centrum produkcyjnym firmy w Europie jest wrocławski Superhub, który produkuje 12 tys. różnych produktów w ramach czterech linii biznesowych: bezpieczeństwo i przemysł, transport i elektronika, ochrona zdrowia oraz rozwiązania konsumenckie.

Również we Wrocławiu zlokalizowane jest Centrum Usług Wspólnych (GSC) obsługujące wszystkie oddziały 3M w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w zakresie finansów i księgowości, zarządzania danymi, spraw kadrowych, obsługi klienta, marketingu i sprzedaży, zakupów, automatyzacji, bezpieczeństwa i IT.

W stolicy Dolnego Śląska znajduje się także nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe, w którym ponad 200 naukowców opracowuje nowe produkty, dostosowuje je do lokalnych rynków oraz tworzy innowacyjne rozwiązania dla klientów na całym świecie.

We Wrocławiu zlokalizowane jest też Centrum Innowacji 3M – interaktywny ośrodek, w którym prezentowane są możliwości technologiczne firmy. Tu także ma swoje miejsce Centrum Szkoleniowe 3M, czyli laboratorium o powierzchni 2 tys. mkw., w którym można testować produkty koncernu. Łącznie we Wrocławiu koncern zatrudnia już około 3,5 tys. osób.

Czytaj także: Jubileusz 3M – serce koncernu bije we Wrocławiu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl