wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
W środku od lewej: Rafał Olejniczak – dyrektor generalny 3M Centrum Usług Wspólnych EMEA we Wrocławiu, dr Piotr Skaldawski, Ewa Jaxa-Jankowska – starszy koordynator ds. rekrutacji i wizerunku pracodawcy, Sebastian Arana – były dyrektor generalny 3M w Polsce. Źródło: 3M
W środku od lewej: Rafał Olejniczak – dyrektor generalny 3M Centrum Usług Wspólnych EMEA we Wrocławiu, dr Piotr Skaldawski, Ewa Jaxa-Jankowska – starszy koordynator ds. rekrutacji i wizerunku pracodawcy, Sebastian Arana – były dyrektor generalny 3M w Polsce.

Great Place to Work w Polsce ogłosił listę najlepszych miejsc pracy w Polsce 2017. Na liście laureatów znalazło się 3M Centrum Usług Wspólnych EMEA we Wrocławiu.

Reklama

Firma 3M w Polsce po raz kolejny została nagrodzona tytułem „Najlepsze miejsce pracy w Polsce” według rankingu Great Place to Work. Wśród 20 laureatów znalazły się firmy  dynamicznie się rozwijające, promujące zasady wzajemnego szacunku oraz koleżeństwa w pracy. Wyróżnione zostały dwie jednostki firmy – 3M Poland oraz 3M Service Center EMEA we Wrocławiu.

– 3M Service Center EMEA to zespół zdolnych i doświadczonych osób, którzy wspólnie tworzą jedno z 5 najlepszych miejsc pracy w Polsce pod względem wzajemnego szacunku i uczciwości – mówi Rafał Olejniczak, dyrektor generalny 3M Centrum Usług Wspólnych EMEA we Wrocławiu.

– Dziś rynek pracy należy do pracownika. A to oznacza, że pracodawcom zależy na polepszaniu oferowanych warunków pracy. To, co oferuje 3M jest ponadstandardowe. Jest to szczególnie ważne dla miasta, bo jest to znaczący inwestor, który ma u nas sześć zakładów produkcyjnych oraz dwa centra: innowacji, badań i rozwoju oraz otwarte w 2016 r. centrum usług wspólnych, jedną z trzech takich placówek 3M na świecie – mówi Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Najlepsze miejsca pracy – przedsiębiorstwa oceniają pracownicy

Lista „Najlepszych miejsc w pracy w Polsce” przygotowywana jest przez Instytut Great Place to Work od 9 lat. W tym roku przebadano 83 firmy z podziałem na kategorie zależne od wielkości zatrudnienia.

– Badanie Great Place to Work prowadzone jest na podstawie audytów praktyk HR firm, kultury organizacyjnej oraz ankiet pracowniczych, a więc to właśnie zdanie samych pracowników firmy ma tutaj kluczowe znaczenie. Przedsiębiorstwa wyróżnione w plebiscycie  mają być wskaźnikiem dla innych firm, jak przekształcić się w miejsca polegające na zaufaniu w relacji pracowników i jednocześnie osiągające wyznaczone biznesowe cele – mówi Maria Zakrzewski, prezes zarządu Great Place to Work w Polsce.

3M Centrum Usług Wspólnych EMEA we Wrocławiu, fot. Jarek Ratajczak

3M we Wrocławiu

3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Zatrudnia ponad 2000 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. W czerwcu 2013 roku rozpoczęło działalność nowoczesne Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu, w którym firma prezentuje swoje technologie i rozwiązania.

W 2015 r. we Wrocławiu rozpoczęło działalność operacyjną Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wchodu i Afryki. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 400 mln USD.

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku firma obchodziła 25-lecie istnienia na polskim rynku.

Wrocław – najbardziej atrakcyjnym miejscem pracy

Wrocław został uznany jako najbardziej atrakcyjne miejsce do pracy dla specjalistów i menadżerów. 39 % badanych przez firmę rekrutacyjną Antal chętnie przeprowadzi się do stolicy Dolnego Śląska, 36% wybrało Trójmiasto. Rekordowo mało Polaków rozważa obecnie migrację za granicę.

Wrocław wśród liderów nowoczesnych usług dla biznesu

Ponad 24 tys. zatrudnionych w 72 centrach usług biznesowych (BSS) we Wrocławiu – oznacza, że miasto jest wśród liderów nowoczesnych usług dla biznesu. Tak wynika z raportu „10 lat sektora BSS w Polsce” autorstwa PAIiIZ i Hays Poland.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl