wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Dzień otwarty w 3M GSC Poland we Wrocławiu. Płatny staż i praca

Jarek Ratajczak,
3M GSC Poland

12 maja 3M Global Service Center Poland we Wrocławiu zaprasza studentów i absolwentów wrocławskich uczelni na wirtualny, bezpłatny dzień otwarty. To świetna okazja nie tylko do poznania kulis pracy w amerykańskiej korporacji, ale przede wszystkim do odbycia płatnego, letniego stażu w centrum 3M we Wrocławiu. Najlepsi mogą liczyć na pracę.

Dzień otwarty, podczas którego będzie można aplikować na program stażowy 3M GSC Poland, to odpowiedź firmy na coraz bardziej niepokojące dane dotyczące sytuacji młodych ludzi na rynku pracy. O ile bezrobocie w Polsce jest nadal na najniższym poziomie w Unii Europejskiej, według najnowszych danych Eurostatu stopa bezrobocia osób młodych, czyli do 25. roku życia, wzrosła w ciągu ostatniego roku z 9,6 do 14,8 proc. To nie tylko trzeci i najwyższy wzrost w UE, ale daje też liczbę 43 tys. nowych młodych pozostających bez pracy.

Eksperci nie mają wątpliwości, że przyczyny tej sytuacji są ściśle związane z pandemią, podobny trend utrzymuje się na całym świecie. To młodzi ludzie pracowali w branżach najbardziej dotkniętych skutkami koronawirusa. Dlatego chcemy wspierać nowe pokolenie, dobrze wykształconych ludzi, którzy wchodzą na rynek pracy i mają dziś znacznie trudniejszy start, pomagając im w rozpoczęciu kariery zawodowej lub powrocie na rynek pracy. Formuła online, w której odbędzie się dzień otwarty, umożliwi szerokiemu gronu osób udział w rekrutacji do programu staży płatnych.

Anita Urban, Talent Acquisition Leader East Europe Region

3M Global Service Center Poland we Wrocławiu

Dzień otwarty w Globalnym Centrum Obsługi 3M skierowany jest do studentów i absolwentów wrocławskich uczelni, w szczególności kierunków informatycznych, ekonomicznych, finansowych, marketingowych oraz filologii języków obcych. Wydarzenie odbędzie się 12 maja na platformie Meeting App w godzinach 8.00-16.00, udział w nim jest bezpłatny. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Dzień otwarty w 3M GSC Poland

Dzień otwarty w 3M GSC Poland

Spotkania
Termin 12 maja 2021 09:00

Miejsce 3M

Zobacz
Nasi pracownicy przez cały dzień będą opowiadać uczestnikom wydarzenia o specyfice i kulturze pracy w poszczególnych działach firmy. Ta część wydarzenia odbędzie się równolegle w dwóch niezależnych, wirtualnych salach, a podczas rejestracji nasi goście mogą wybrać z programu wykłady, które będą ich najbardziej interesować. Niezależnie od poznania środowiska pracy, uczestnicy dnia otwartego będą mogli aplikować online na płatne wakacyjne staże w naszej firmie, rekruterzy będą dla nich dostępni przez cały dzień w wirtualnych pokojach, dedykowanych wyłącznie do rozmów na temat firmy, specyfiki pracy i możliwości rozwoju kariery w 3M.

Anita Urban, Talent Acquisition Leader East Europe Region

3M GSC Poland we Wrocławiu jedno z najlepszych miejsc pracy w Polsce

3M Global Service Center we Wrocławiu Fot. 3M
3M Global Service Center we Wrocławiu

3M GSC Poland. Najpierw staż, potem praca

Dzień otwarty 3M GSC Poland będzie prowadzony w języku angielskim. Dlaczego? Ponieważ program praktyk 3M jest skierowany do osób, które bardzo dobrze władają tym językiem. Muszą też być w pełni dyspozycyjni w czasie wakacji akademickich – staż trwa pełne trzy miesiące (lipiec, sierpień i wrzesień). Znajomość dodatkowego języka obcego z pewnością będzie dodatkowym atutem, również kierunek studiów adekwatny do wybranego kierunku zostanie nagrodzony w trakcie rekrutacji  ale nie jest to konieczność.

Korzyści dla uczestników programu to przede wszystkim nowe doświadczenie zawodowe, a także możliwość udziału w organizowanych przez firmę wydarzeniach i webinarach.

Oprócz doświadczenia i wiedzy staż przynosi również określone korzyści finansowe, ponieważ jest odpłatny. Nasi stażyści przekraczając próg firmy otrzymują realną możliwość rozwoju swoich kompetencji, każdy z nich objęty jest programem onboardingowym, przechodzi dodatkowe szkolenia i przez cały okres stażu ma przypisanego opiekuna, który go wspiera na każdym etapie programu  podkreśla Anita Urban.

Najlepsi praktykanci po odbyciu stażu mają szansę na ofertę pracy z 3M GSC Poland. W ostatniej edycji programu taką propozycję otrzymało 13 z 19 uczestników. W tegorocznej edycji przewidziano 46 miejsc na letnie praktyki.

3M – firma, która uratowała misję na Księżyc

Global Service Center Poland we Wrocławiu to część międzynarodowego koncernu 3M, który wykorzystując naukę i działając zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, tworzy innowacyjne rozwiązania poprawiające jakość życia ludzi na całym świecie i ma na swoim koncie ponad 100 tys. zarejestrowanych patentów.

Oferuje szereg różnorodnych produktów, które m.in. usprawniają codzienną pracę specjalistów, poprawiają standardy bezpieczeństwa w miejscu pracy, wspierają proces leczenia, podnoszą komfort życia w domu, a nawet są wykorzystywane w przemyśle kosmicznym – amerykański koncern ma swój udział m.in. w przełomowej dla świata misji Apollo 11, podczas której człowiek pierwszy raz stanął na powierzchni Księżyca. Kiedy 21 lipca 1969 roku, dowódca misji Neil Armstrong, wykonał ten „mały krok dla człowieka, ale wielki skok w historii ludzkości”, miał na sobie kosmiczne buty z podeszwą zrobioną z syntetycznego elastomeru 3M.

Materiały 3M – taśmy, uszczelniacze, tworzywa sztuczne, kleje, wykorzystywane były również do konstrukcji statków kosmicznych i odzieży ochronnej dla astronautów. 

3M/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl