wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Komunikacja miejska
  4. Zmiany w komunikacji
  5. Kolejny etap przebudowy ulicy Rogowskiej

Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy ulicy Rogowskiej w związku z budową torowiska tramwajowego na Nowy Dwór. Zobacz, jakie zmiany w komunikacji czekają na mieszkańców Wrocławia.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Zmiany w rozkładach jazdy

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z przebudową ulicy Rogowskiej na potrzeby budowy trasy tramwajowej na Nowy Dwór, od 24 grudnia 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 124, 134, 142, 149 i kursów nocnych linii 249.

Linia 124 i 134

Autobusy linii 124 i 134 jadące od strony FAT-u w kierunku Nowego Dworu będą kursowały objazdem od ulicy Strzegomskiej przez ulicę Gubińską, Chociebuską, Rogowską, w lewo w ulicę Zemską, w prawo w ulicę Rogowską do przystanku końcowego "Nowy Dwór (pętla)" przed skrzyżowaniem z ulicą Żernicką.

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku Księża Wielkiego, autobusy będą odjeżdżały z przystanku "Nowy Dwór (pętla)" przy ulicy Zemskiej i pojadą przez ulicę Żernicką, Chociebuską, Rogowską (obok budowanej pętli tramwajowo-autobusowej), w lewo ulicę Zemską (dodatkowy przystanek przy sklepie spożywczym w pobliżu przy Spółdzielni), w prawo w ulicę Rogowską, Chociebuską i Gubińską do ulicy Strzegomskiej.

Linia 142

Autobusy linii 142 jadące od strony ulicy Strzegomskiej w kierunku pętli "Kuźniki" będą kursowały objazdem od ulicy Strzegomskiej przez ulicę Gubińską, Chociebuską, Rogowską, w lewo w ulicę Zemską, w prawo w ulicę Rogowską (przejazd obok budowanej pętli tramwajowo-autobusowej), ulicę Żernicką, w lewo w ulicę Chociebuską i dalej ulicą Hermanowską.

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku Karłowic autobusy będą odjeżdżały z przystanku "Kuźniki" i pojadą przez ulicę Hermanowską Chociebuską, Rogowską (obok budowanej pętli tramwajowo-autobusowej), w lewo ulicę Zemską (dodatkowy przystanek przy sklepie spożywczym w pobliżu przy Spółdzielni), w prawo w ulicę Rogowską, Chociebuską i Gubińską do ulicy Strzegomskiej.

Linia 149

Autobusy linii 149 jadące od strony ulicy Strzegomskiej w kierunku pętli "Kuźniki" będą kursowały objazdem od ulicy Strzegomskiej przez ulicę Gubińską, Chociebuską, Rogowską, w lewo w ulicę Zemską, w prawo w ulicę Rogowską (przejazd obok budowanej pętli tramwajowo-autobusowej), ulicę Żernicką do ulicy Kołobrzeskiej.

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku placu Grunwaldzkiego, autobusy będą odjeżdżały z przystanku "Kuźniki" i pojadą przez ulicę Kołobrzeską, Żernicką, Chociebuską, Rogowską (obok budowanej pętli tramwajowo-autobusowej), w lewo ulicę Zemską (dodatkowy przystanek przy sklepie spożywczym w pobliżu przy Spółdzielni), w prawo w ulicę Rogowską, Chociebuską i Gubińską do ulicy Strzegomskiej.

Linia 249

Autobusy linii 249 jadące od strony ulicy Strzegomskiej  w kierunku pętli "Jarnołtów" będą kursowały objazdem od ulicy Strzegomskiej przez ulicę Gubińską, Chociebuską, Rogowską, w lewo w ulicę Zemską, w prawo w ulicę Rogowską (przejazd obok budowanej pętli tramwajowo-autobusowej) do ulicy Żernickiej.

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku Petrusewicza, autobusy będą kursowały objazdem od ulicy Żernickiej przez ulicę Chociebuską, Rogowską (obok budowanej pętli tramwajowo-autobusowej), w lewo ulicę Zemską (dodatkowy przystanek przy sklepie spożywczym w pobliżu przy Spółdzielni), w prawo w ulicę Rogowską, Chociebuską i Gubińską do ulicy Strzegomskiej.

Etap prac potrwa około 6 miesięcy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl