Premiery kinowe od 1 lutego

W tym tygodniu w kinach dwa filmy dla dzieci i młodzieży, w tym jedna japońska anima, a ponadto obraz o mordercy o anielskiej twarzy i portret wstrząsającej walki człowieka z moredrczą naturą na Arktyce.

  • Kadr z filmu „Anioł”


1. Anioł

Anioł

Anioł

Dramat / Inne
Termin od 1 lutego 2019 do 7 lutego 2019

Miejsce OH Kino Wrocław

 
Wstrząsająca historia nastoletniego złodzieja z boskiego Buenos, który z czasem zaczyna też mordować i sprawia mu to coraz większą przyjemność. W tle autentyczna historia sprawcy 11 zabójstw Carlosa Robledo Pucha, którego, ze względu na niewinny wygląd, nazywano Aniołem śmierci albo Czarnym aniołem. Rewelacyjna tytułowa rola Lorenzo Ferro. 

2. Arktyka

Arktyka

Arktyka

Dramat / Inne
Termin od 1 lutego 2019 do 7 lutego 2019

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

 
Najpierw jest rozbity samolot, uwieżiony w nim człowiek, a na zewnątrz rzeczywistość Arktyki, lodowatej, nieprzystępnej. Bohater wychodzi ze swojej kryjówki i sam musi zmierzyć się z siłami natury. Czyni to w fenomenalny sposób tak uwielbiany przez wielu kinomaniaków Duńczyk Mads Mikkelsen. Reżyseruje w minimalistycznym stylu Joe Penn. Prawdziwe i przejmujące, jak lodowate powietrze arktyczne. 

3. Mirai

Mirai

Mirai

Animacja / Inne
Termin od 1 lutego 2019 do 7 lutego 2019

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

 
Mistrz japońskiej animy Mamoru Hosoda z opowieścią o chłopcu Kunie, którego w niezwykłą podróż zabiera jego młodsza, ale przybyła właśnie z przyszłości siostra (dlatego widzimy ją niemal dorosłą). Akt katapultowania się w alternatywną rzeczywistość odbywa się w przydomowym ogrodzie i zmieni życie wcześniej rozkapryszonego Kuna. Nareszcie w polskim kinie film anime z napisami.

4. Mia i biały lew

Mia i biały lew (dubbing)

Mia i biały lew (dubbing)

Termin od 1 lutego 2019 do 7 lutego 2019

Miejsce Multikino Wrocław Pasaż Grunwaldzki

Zobacz

Rodzina Mii przenosi się z Londynu do Afryki, aby prowadzić tam farmę. Dziewczynka zaprzyjaźnia się z urodzonym tam lwiątkiem, który staje się jedną z najbliższych jej istot. Kiedy Charlie dorasta jego los jest przesądzony – musi opuścić farmę. Mia postanawia do tego nie dopuścić. Film familijny z niesamowitymi zdjęciami, wzruszającą historią.Zgłoś uwagę