Premiera „Motyla” we Wrocławskim Teatrze Lalek w Dzień Dziecka

W Dzień Dziecka ostatnia w tym sezonie premiera Wrocławskiego Teatru Lalek, czyli „Motyl” w reżyserii Marcina Libera z tekstem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk napisanym na specjalne zamówienie dziecięcej sceny. Dedykowana widowni 6+ historia Rutki, która boi się spać przy zgaszonym świetle, jest spektaklem o lękach towarzyszących nam od dzieciństwa. – A potem my, dorośli, przerzucamy je na dzieci – mówi reżyser.

  • motyl wrocławski teatr lalek

    Scena ze spektaklu „Motyl”/fot. Natalia Kabanow

  • motyl wrocławski teatr lalek

    Scena ze spektaklu „Motyl”/fot. Natalia Kabanow

  • motyl wrocławski teatr lalek

    Scena ze spektaklu „Motyl”/fot. Natalia Kabanow


„Motyl” w Teatrze Lalek

„Motyl” to drugi tekst Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk pisany z myślą o Wrocławskim Teatrze Lalek. Poprzedni do „Yemayi. Królowej mórz” był znakomity, a zrealizowany spektakl okazał się jednym z największych sukcesów niewielkiej sceny. Podobnie może być i tym razem.

Motyl

Motyl

Teatr lalek
Termin od 1 czerwca 2019 do 11 czerwca 2019

Miejsce Wrocławski Teatr Lalek

Zobacz

Spektakl o istotnych sprawach

„Motyl” jest przeznaczony dla sześciolatków i starszych dzieci, a jest opowieścią o pięcioletniej Rutce, której rodzice nie pozwalają zasypiać przy włączonym świetle. Dziewczynka drży w ciemnościach, ale znajduje nieoczekiwanych sprzymierzeńców w swoim lęku i pomogą jej przetrwać trudne chwile. – To sztuka o lękach, ale też o władzy – nad dzieckiem, nad dorosłymi, opowiedziana z poczuciem humoru i dystansem – wyjaśnia Marcin Liber, reżyser przedstawienia przyznając, że po raz pierwszy realizuje spektakl dla dzieci. – Czuję jednak, że istotna rozmowa zaczyna się od najmłodszych lat – podkreśla.

Czego mogą spodziewać się małoletni widzowie? – W przedstawieniu zaplanowaliśmy instalacje świetlno-prądowe, projekcje wideo, specjalnie zaaranżowany domek Rutki, wreszcie samochód, a ukłonem dla widzów dorosłych będą lateksowe kulisy – zapowiada Marcin Liber. 

Ale solą przedstawienia są aktorzy, zwraca uwagę reżyser. Grają zwierzęta (rybę, fokę, psa), dzieci i samochody. W roli Rutki – Agata Kucińska, a obok niej zobaczymy m.in. Agatę Cejbę, Radosława Kasiukiewicza i Grzegorza Mazonia.

Scenografię zaprojektował Mirek Kaczmarek, a muzykę skomponował duet Jerzy Igor (w osobach Igora Nikiforowa i Jerzego Rogiewicza).

Premiera „Motyla” 1 czerwca na dużej scenie Wrocławskiego Teatru Lalek. 

Wygrajcie zaproszenie na premierę „Motyla”

Zajrzyjcie na naszą stronę konkursową.

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Wrocławski Teatr Lalek wspólnie z Wrocławskim Domem Literatury i Fundacją „Na ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” przygotował 2 czerwca wspaniały Dzień Dziecka w jednym z najpiękniejszych parków. Bedzie można skorzystać z wielu niebiletowanych warsztatów w grupach edukacyjnych, a bajki przeczytają najmłodszym znani wrocławianie – prezydent Jacek Sutryk, profesor Jan Miodek, wokalistka Natalia Lubrano.

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Eventy / W plenerze / Dla dzieci / Warsztaty
Termin 2 czerwca 2019 od 12:00 do 18:00

Miejsce Ogród Staromiejski

Zobacz


Zgłoś uwagę