Praca wre na wiadukcie na ul. Kowalskiej. W czerwcu wrócą tam samochody

Trwający od początku lutego remont wiaduktu na ul. Kowalskiej idzie zgodnie z planem. Otwarcie przejazdu planowane jest na czerwiec.

  • Remont wiaduktu na ul. Kowalskiej /fot. Tomasz Hołod

    Remont wiaduktu na ul. Kowalskiej /fot. Tomasz Hołod


Na początku lutego ruszył remont wiaduktu na ul. Kowalskiej. Prace obejmują m.in. wymianę nawierzchni jezdni i chodników, naprawę podpór i nałożenie warstwy antykorozyjnej, naprawę elementów betonowych (np. schodów), wymianę izolacji przeciwwodnej, barier energochłonnych na moście, pod nim oraz na dojazdach. Ponadto, pojawi się nowe ledowe oświetlenie.

Czytaj też: Początek zielonego torowiska na ul. Długiej. Tu pojedzie tramwaj na Popowice

– Wszystkie rozbiórki już za nami, tak samo zbrojenie płyty głównej i zabetonowanie. Trwają prace na dojazdach od CH Korona i ul. Kowalskiej, gdzie skończono korytowanie. Przygotowywane są stożki wiaduktu – wylicza Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Remont wiaduktu zakończy się w czerwcu fot. Tomasz Hołod

Produkowane są także nowe balustrady, które zostaną zamontowane na wyremontowanym wiadukcie. Poprzednie były za niskie. – W latach 70. były inne wymogi i poprzednie balustrady miały 90 cm wysokości. W obecnych czasach, przy wzmożonym ruchu rowerowym, muszą mieć 1,1-1,2 – podkreśla Mazur.

Ważny dla ruchu kołowego wiadukt

Prezydent Jacek Sutryk: Roboty na remontowanym wiadukcie przy ul. Kowalskiej postępują zgodnie z planem. To ważne, bo za dwa miesiące chcemy go już udostępnić dla ruchu.

W czerwcu na wiadukt wrócą samochody, chociaż prace wykończeniowe nie będą zakończone. Miasto chce jednak ograniczyć korki, które przy regularnie zamykanym przejeździe kolejowym na ul. Poprzecznej powodują, że kierowcy, żeby wjechać na ul. Krzywoustego stoją często już na ul. Redyckiej.

Generalnym wykonawcą robót jest firma Plus Inwest P. Żygadło, koszt remontu wynosi ponad 4,5 mln zł. Zgłoś uwagę