wroclaw.pl Wrocław pomaga Ukrainie – akcje i zbiórki
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

Zbiórki we wrocławskich szkołach. Lista placówek oraz szczegóły pomocy

Zbiórki dla Ukraińców we wrocławskich szkołach. Shutterstock
Zbiórki dla Ukraińców we wrocławskich szkołach.

Od poniedziałku, 28 lutego, wrocławskie szkoły zaangażują się w akcje „Dary dla Ukrainy” i to właśnie szkoły będą przyjmować pomoc rzeczową. Po bezpośrednich rozmowach z naszymi Przyjaciółmi ze Lwowa i Kijowa wiemy, czego od nas potrzebują.

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Dary będą zbierane od poniedziałku we wszystkich szkołach na terenie Wrocławia. Następnie zebrane dary ciężarówkami będziemy przewozić na Ukrainę.

Bardzo ważne, aby dary przekazywać w kartonach z informacją, co znajduje się w środku! Prosimy nie zaklejać kartonów oraz pamiętać o tym, aby pojedyncza paczka nie była zbyt ciężka.

Zobacz także:

Wsparcie dla ukraińskich uczniów

Departament Edukacji wystosował specjalny list do dyrektorów szkół, apelując m.in. o to, by wymagania dostosować do sytuacji, która zaczęła otaczać nasze dzieci i naszą młodzież.

Nauczyciele zostali poproszeni o to, by odłożyć stresujące sytuacje, sprawdziany, by uspokajali i tłumaczyli, co się dzieje.

Uaktualniana jest też lista szkół z klasami przygotowawczymi, lista dzieci ukraińskich we wrocławskich szkołach, lista nauczycieli ze znajomością jęz. rosyjskiego i jęz. ukraińskiego.

We Wrocławiu jest 41 klas przygotowawczych (w szkołach podstawowych i średnich), gdzie nauczyciele zapewniają pomoc w języku ojczystym ucznia. W planach jest kolejnych 5 klas.

Lista przedszkoli organizujących zbiórki

L.p. Nazwa jednostki organizacyjnej Lokalizacja budynków Telefony
(kier. 71)
1. Przedszkole nr 1
Planeta Uśmiechu
al. Jana Kasprowicza 89a 7986746
2. Przedszkole nr 2
Tajemniczy Ogród
ul Walerego Sławka 5 7986776
3. Przedszkole nr 3
Wesoła Trójeczka
ul. Nowowiejska 80 7986782
4. Przedszkole nr 4 ul. Słowicza 3-5
ul. Słowicza 7-9
7986788
5. Przedszkole nr 5
Wrocławskie Krasnale
ul. Dźwirzyńska 3 7986935
6. Przedszkole nr 6
Nad Odrą
ul. Braci Gierymskich 89 7986803
7. Przedszkole nr 10
Przedszkole na każdą pogodę
ul. Starogajowa 100
ul. Piotrowska 9
7986747
8. Przedszkole Integracyjne nr 12
im. Diany, Księżnej Walii
ul. Zgodna 10-14 7986759
9. Przedszkole nr 13 ul. Zygmunta Noskowskiego 32 7986766
10. Przedszkole nr 14
Kowaliki
ul. Kwidzyńska 1 7986936
11. Przedszkole nr 15
im. Kardynała Joachima Meisnera
ul. Wolska 9
ul. Prochowicka 21
7986937
12. Przedszkole nr 17 ul. Gen. Leopolda Okulickiego 2a 7986714
13. Przedszkole nr 18
Wiolinek
ul. Henryka Sienkiewicza 85 7986775
14. Przedszkole nr 21 Wybrzeże Conrada-Korzeniowskiego 10 7986777
15. Przedszkole nr 22
Muchoborek
ul. Stanisławowska 90 7986778
16. Przedszkole nr 23 ul. Zwycięska 8a 7986712
17. Przedszkole nr 25
Słowiańskie Maluchy
ul. Kręta 1a 7986779
18. Przedszkole nr 26 "Sportowa Kraina" Aleja Śląska 1 7986709 wew.100,110
19. Przedszkole nr 28
Fantazja
ul. Orla 5-7 7986781
20. Przedszkole nr 33
Staromiejskie
ul. Łąkowa 2a 7986784
21. Przedszkole nr 34
im. Polskiego Czerwonego Krzyża
ul. Gdańska 26 7986785
22. Przedszkole nr 35
z oddziałami integracyjnymi
Tęczowy Domek
ul. Gen. Kazimierza Pułaskiego 20a
ul. Komuny Paryskiej 44-46
7986786
23. Przedszkole nr 36
im. Wandy Chmielowskiej
ul. Witelona 6 7986787
24. Przedszkole nr 41
im. Jana Pawła II
ul. Dobra 16 7986789
25. Przedszkole nr 43
Kolorowe
ul. Tadeusza  Kościuszki 27a 7986790
26. Przedszkole nr 47
Leśny Ludek
al. Ludomira Różyckiego 1a 7986791
27. Przedszkole nr 48 ul. Kazimierza Bartla 3 7986792
28. Przedszkole nr 49
im. Tysiąclecia Miasta Wrocławia
ul. Borowska 181-187 7986793
29. Przedszkole nr 50
Mały Kolejarz
ul. Dyrekcyjna 15 7986794
30. Przedszkole nr 51 Kolorowy Początek ul. Warszawska 4
ul. Semaforowa 42
7986795
31. Przedszkole nr 52
Gołąbki Pocztowe
ul. Łączności 5-7 7986796
32. Przedszkole nr 54
Pod Kasztanami
ul. Edwarda Wittiga 3 7986797
33. Przedszkole nr 55 ul. Nowowiejska 36 7986798
34. Przedszkole nr 56
Niezapominajka
ul. Wałbrzyska 16
ul. Wałbrzyska 2a
ul. Dożynkowa 6a
7986799
35. Przedszkole nr 57
Mały Książę
ul. Chorzowska 55 7986800
36. Przedszkole nr 58 ul. Strzegomska 322
ul. Szkocka 64b
3539223
37. Przedszkole nr 59
U Krasnala pod Narcyzem
ul. Narcyzowa 6 7986802
38. Przedszkole nr 61
Gajowickie Skrzaty
ul. Gajowicka 199 7986804
39. Przedszkole nr 62
Stumilowy Las
ul. Stabłowicka 97 7986805
40. Przedszkole nr 63 ul. Eugeniusza Horbaczewskiego 27 7986806
41. Przedszkole nr 65
Pod Wesołym Koziołkiem
ul. Nożownicza 35a 7986807
42. Przedszkole nr 66
Bajkolandia
ul. Łączna 1-5 7986808
43. Przedszkole Integracyjne nr 68
im. Roku 2000
ul. Jana Długosza 29 7986809
44. Przedszkole nr 71
Chatka Małego Skrzatka
ul. Kiełczowska 31
ul. Kiełczowska 33
7986810
45. Przedszkole nr 74
Mały Piekarczyk
ul. Krzywa 3 3279044
7986812
46. Przedszkole nr 77
Tęczowe Siódemki
ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 4 7986813
47. Przedszkole nr 79 ul. Piwna 14 7986814
48. Przedszkole nr 80
Zielona Dolinka
ul. Tadeusza Zielińskiego 74 7986815
49. Przedszkole nr 82 ul. ks. Norberta Bonczyka 52 7986816
50. Przedszkole nr 87 Wrocławskie Dzieciaki ul. Iwana Pawłowa 6a 7986817
51. Przedszkole nr 88 ul. Szczęśliwa 9-11 7986818
52. Przedszkole Integracyjne nr 89
im. Juliana Tuwima
ul. Oporowska 1 7986819
53. Przedszkole nr 90
im. Lucyny Krzemienieckiej
ul. Zaporoska 51 7986820
54. Przedszkole nr 91
Nasz Domek
ul. Zaporoska 52a 7986821
55. Przedszkole nr 92 ul. Bardzka 5 7986822
56. Przedszkole Integracyjne nr 93
im. Jana Brzechwy
ul. Grochowa 15 7986823
57. Przedszkole nr 94
Plastusiowy Domek
ul. Grabiszyńska 147 7986824
58. Przedszkole nr 95 ul. Lwowska 30a 7986825
59. Przedszkole nr 96
Pod Wesołym Słonkiem
Aleja Pracy 29a 7986826
60. Przedszkole nr 99 ul. Inowrocławska 9 7986827
61. Przedszkole nr 100 ul. Dekarska 3 7986748
62. Przedszkole nr 102 ul. Litomska 11 7986749
63. Przedszkole nr 104
Na Misiowej Polanie
ul. Niedźwiedzia 26
ul. Niedźwiedzia 28
7986750
64. Przedszkole nr 106
im. Heleny Bechlerowej
ul. Sycowska 9 7986751
65. Przedszkole nr 107
Słoneczko
ul. Wincentego Stysia 71 7986752
66. Przedszkole nr 108 ul. Drukarska 8a 7986753
67. Przedszkole nr 109 z oddziałami integracyjnymi ul. Nowowiejska 80a 7986754
68. Przedszkole nr 110
Domek Krasnoludków
ul. Gołężycka 4a 7986755
69. Przedszkole nr 111 ul. Skwerowa 14 7986941
70. Przedszkole nr 113
Akademia Przedszkolaka
ul. Lotnicza 22 7986756
71. Przedszkole nr 117
Fiołkowa Kraina
ul. Fiołkowa 7a 7986757
72. Przedszkole nr 119
Zielona Łąka
ul. Łódzka 23 7986758
73. Przedszkole nr 121
Zielone Przedszkole
ul. Tramwajowa 34 7986760
74. Przedszkole nr 122
Wesoła Gromadka
ul. Kłodnicka 23 7986761
75. Przedszkole nr 123 ul. Wojrowicka 3 7986762
76. Przedszkole nr 124
im. Marii Konopnickiej
ul. Gen. Stanisława Kopańskiego 18 7986763
77. Przedszkole Integracyjne nr 125
im. Janusza Korczaka
ul. Ścinawska 10 7986764
78. Przedszkole nr 126 Różanka ul. Jugosłowiańska 115 7986765
79. Przedszkole nr 136
Mały Sportowiec
ul. Gliniana 85 7986767
80. Przedszkole nr 140
Pod Platanem
ul. Nadbrzeżna 14 7986768
81. Przedszkole nr 146
Wyspa Dzieci
ul. Gen. Józefa Haukego-Bosaka 9c 7986770
82. Przedszkole nr 148 ul. Rogowska 18a 7986772
83. Przedszkole nr 149
Tęczowa Polanka
ul. Obornicka 21 7986773
84. Przedszkole nr 150
Wesołe Nutki
ul. Piotra Ignuta 30 7986774

Lista szkół podstawowych organizujących zbiórki

L.p. Nazwa jednostki organizacyjnej Lokalizacja budynków Telefony
(kier. 71)
1. Szkoła Podstawowa nr 1
im. Marii Dąbrowskiej
ul. Nowowiejska 78  7986836
2. Szkoła Podstawowa nr 2
im. Henryka Sucharskiego
ul. Komuny Paryskiej 36-38 7986843
3. Szkoła Podstawowa nr 3
im. Mariusza Zaruskiego
ul. Bobrza 27 798 68 48
4. Szkoła Podstawowa nr 4  ul. Powstańców Śląskich 210-218 7986903
5. Szkoła Podstawowa nr 5
im. Hugona Dionizego Steinhausa
ul. Jelenia 7 7986703
6. Szkoła Podstawowa nr 6
im. Józefa Mackiewicza
ul. Gorlicka 25 7986711
7. Szkoła Podstawowa nr 7
im. Rotmistrza Witolda Pileckiego
al. Aleksandra Brücknera 12 7986724
8. Szkoła Podstawowa nr 8
im. Józefa Piłsudskiego
ul. Kowalska 105 7986866
9. Szkoła Podstawowa nr 9
im. Wincentego Pola
ul. Nyska 66 7986872
10. Szkoła Podstawowa nr 12
im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Zygmunta Janiszewskiego 14 7986842
11. Szkoła Podstawowa nr 14
im. Kawalerów Orderu Orła Białego
ul. Zachodnia 2 7986719
12. Szkoła Podstawowa nr 20
im. Orła Białego
ul. Henryka Michała Kamieńskiego 24 7986844
13. Szkoła Podstawowa nr 23
im. Gen. Stefana "Grota" Roweckiego
ul. Przystankowa 32
ul. Pawia 35
7986846
14. Szkoła Podstawowa nr 28
im. Generała Leopolda Okulickiego 
ul. Grecka 59 7986847
15. Szkoła Podstawowa nr 29
im. Konstytucji 3 Maja
ul. ks. Wincentego Kraińskiego 1 7986720
16. Szkoła Podstawowa nr 30  ul. Zaporoska 28 7986849
17. Szkoła Podstawowa nr 33
im. Tradycji Herbu Wrocławia
ul. Kolista 17 7986728
18. Szkoła Podstawowa nr 36
 im. Bohaterów Westerplatte
ul. Fryderyka Chopina 9b 7986891
19. Szkoła Podstawowa nr 37
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul. Sarbinowska 10 7986850
20. Szkoła Podstawowa nr 42  ul. Wałbrzyska 50 7986882
21. Szkoła Podstawowa nr 43 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Jana Kaczmarka
ul. Grochowa 36-38 7986887
22. Szkoła Podstawowa nr 44
im. Jana III Sobieskiego
ul. Wilanowska 31
ul. Wilanowska 31a
7986886
23. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 46
im. Polskich Olimpijczyków
ul. Ścinawska 21 7986852
24. Szkoła Podstawowa nr 50  ul. Czeska 38
ul. Czeska 40
7986854
25. Szkoła Podstawowa nr 51
im. Jana Pawła II
ul. Krępicka 50
ul. Pawła Eluarda 51-55
7986855
26. Szkoła Podstawowa nr 61
im. Janusza Korczaka
ul. Skarbowców 8
ul. Skarbowców 8a
7986856
27. Szkoła Podstawowa nr 63
im. Anny Jasińskiej
ul. Mennicza 21-23 7986857
28. Szkoła Podstawowa nr 64
im. Władysława Broniewskiego
ul. Wojszycka 1 7986858
29. Szkoła Podstawowa nr 68
im. II Tysiąclecia Wrocławia
ul. Szczęśliwa 28 7986859
30. Szkoła Podstawowa nr 71 im. Zesłańców Sybiru ul. Podwale 57
ul. Hugona Kołłątaja 1-6
7986860
31. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im. Władka Zarembowicza
ul. Trwała 17-19 7986861
32. Szkoła Podstawowa nr 73
im. Generała Władysława Andersa 
ul. Gliniana 30 7986862
33. Szkoła Podstawowa nr 74
im. Prymasa Tysiąclecia
ul. Kleczkowska 2 7986863
34. Szkoła Podstawowa nr 76  z Oddz.Sport.
im. I Armii Wojska Polskiego
ul. Wandy 13 7986864
35. Szkoła Podstawowa nr 77
im. Tadeusza Różewicza
ul. Św. Jerzego 4 7986713
36. Szkoła Podstawowa nr 78
im. Mikołaja Kopernika
ul. Jedności Narodowej 195 7986865
37. Szkoła Podstawowa nr 80
im. Tysiąclecia Wrocławia
ul. Polna 4 7986867
38. Szkoła Podstawowa nr 81
im. Wandy Rutkiewicz
ul. Jastrzębia 26 7986715
39. Szkoła Podstawowa nr 82
im. Budowniczych Wrocławia
ul. Blacharska 13 7986868
40. Szkoła Podstawowa nr 83 
im. Jana Kasprowicza
al. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 32
ul. Stanisława Przybyszewskiego 59
7986869
41. Szkoła Podstawowa nr 84
im. Ruchu Obrońców Pokoju
ul. Łukasza Górnickiego 20 7986870
42. Szermiercza Sportowa Szkoła Podstawowa nr 85
im. Prof. Mariana Suskiego
ul. Gen. Romualda Traugutta 37 7986871
43. Szkoła Podstawowa nr 90  
im. Prof. Stanisława Tołpy
ul. Orzechowa 62
ul. Orzechowa 62a
7986873
44. Szkoła Podstawowa nr 93
im. Tradycji Orła Białego
ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 29-31 7986875
45. Szkoła Podstawowa nr 95
im. Jarosława Iwaszkiewicza
ul. Starogajowa 66-68 7986876
46. Szkoła Podstawowa nr 96   
im. Leonida Teligi
ul. Krakowska 2 7986877
47. Szkoła Podstawowa nr 97 
im. Jana Brzechwy
ul. Prosta 16
ul. Iwana Pawłowa 15
7986905
48. Szkoła Podstawowa nr 98
im. Piastów Wrocławskich 
ul. Sycowska 22a 7986878
49. Szkoła Podstawowa nr 99
im. Tadeusza Kościuszki
ul. Głubczycka 3
ul. Bytomska 7
7986879
50. Szkoła Podstawowa nr 107 
im. Piotra Włostowica
ul. Bolesława Prusa 64 7986837
51. Szkoła Podstawowa nr 108
im. Juliana Tuwima
ul. Bolesława Chrobrego 3 7986838
52. Szkoła Podstawowa nr 109
im. Edwarda Dembowskiego
ul. Inżynierska 54
al. Pracy 24
7986839
53. Szkoła Podstawowa nr 118
im. Płk Pilota Bolesława Orlińskiego
Bulwar Ikara 19 7986840

Lista szkół średnich organizujących zbiórki

L.p. Nazwa jednostki organizacyjnej Lokalizacja budynków Telefony
(kier. 71)
1. Liceum Ogólnokształcące nr I
im. Danuty Siedzikówny "Inki"
ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 9 7986731
2. Liceum Ogólnokształcące nr II im. Piastów Śląskich z  Oddziałami Mistrzostwa Sportowego ul. Parkowa 18-26 7986898
ul.Walerego Sławka 4 7986898 internat wew 190 
3. Liceum Ogólnokształcące nr III
im. Adama Mickiewicza
ul. Składowa 5 7986732
4. Liceum Ogólnokształcące nr IV
im. Stefana Żeromskiego
ul. Stacha Świstackiego 12-14
ul. Stacha Świstackiego 12a 
7986733
5. Liceum Ogólnokształcące nr V
im. Generała Jakuba Jasińskiego
ul. Jacka Kuronia 14 7986913
6. Liceum Ogólnokształcące nr VI
im. Bolesława Prusa
ul. Hutnicza 45 7986734
7. Liceum Ogólnokształcące nr VII
im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
ul. Krucza 49
ul. Jemiołowa 57
3617511
7986735
8. Liceum Ogólnokształcące nr VIII
im. Bolesława Krzywoustego
ul. Zaporoska 71
ul. Jantarowa 5
7986736
9. Liceum Ogólnokształcące nr IX
im. Juliusza Słowackiego 
ul. ks. Piotra Skargi 31 3436017
10. Liceum Ogólnokształcące nr X
im. Stefanii Sempołowskiej
ul. Piesza 1 7986737
11. Liceum Ogólnokształcące nr XI
im. Stanisława Konarskiego
ul.Spółdzielcza 2a 7986894
12. Liceum Ogólnokształcące nr XII
im. Bolesława Chrobrego
pl. Orląt Lwowskich 2a 7986738
13. Liceum Ogólnokształcące nr XIII
im. Aleksandra Fredry
ul. Gen. Józefa Haukego-Bosaka 33-37 7986904
14. Liceum Ogólnokształcące nr XIV
im. Polonii Belgijskiej 
al. Aleksandra Brücknera 10 7986890
15. Liceum Ogólnokształcące nr XV
im. mjr Piotra Wysockiego
ul. Wojrowicka 58 7986739
16. Liceum Ogólnokształcące nr XVII
im. Agnieszki Osieckiej
ul. Tęczowa 60

7986740

17. Technikum nr 15
im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Skwierzyńska 1-7 7986901
18. Technikum nr 16 w Zespole Szkół nr 3 przy ulicy Szkockiej ul. Szkocka 64 7986902
19. Technikum nr 18 ul. Ślężna 2-24 7986708