Pięć firm chce stworzyć koncepcję rewitalizacji osiedla Borek

Koncepcja ma obejmować obszar między ulicami Wiśniową, Ślężną, Powstańców Śląskich i Parkiem Południowym. Do przetargu na stworzenie dokumentu zgłosiło się pięć firm.

  • Projektant ma przygotować m.in. koncepcję odtworzenia zieleni przyulicznej, układu dróg, zapewnić bezpiecznych ruch pieszych.


Projektant ma przygotować m.in. koncepcję odtworzenia zieleni przyuliczne, usunięcie nawierzchni bitumicznej z chodników i zastąpienie jej płytami betonowymi lub kostką, oświetlenia ulicznego odpowiedniego do zabytkowego charakteru osiedla, zapewnić bezpieczny ruch pieszych, objąć rewitalizacją skwer u zbiegu ulic Januszowickiej i Jaworowej, przywrócić historyczne ronda. Obszar, którego dotyczy przetarg to około 110 hektarów.

Wrocławskie Inwestycje, spółka która ma zrealizować w imieniu gminy to zadanie otworzyła właśnie oferty w przetargu. Zgłosiło się 5 firm. Ceny wahają się od 188 do 307 tysięcy złotych. Najtańszą złożyło Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowe Linia s.c. a najdroższą firma BipProGeo Projekt. Teraz jest czas na ich analizę i wybór najkorzystniejszej.Zgłoś uwagę